חדש בבלוג

הסביח של עובד

לא לגמרי קשור לחומוס, אבל שיהיה.
עזבתי לרגע את קערת החומוס שלי כדי להתייחס אל התופעה הזו שקרויה עובד (למעשה, נתקלתי במודעות גוגל שהופיעו בבלוג החומוס עצמו, והפנו לוידאו של עובד. הן הזכירו לי. עוד מופיעות בצדי העמודים מדי פעם).

קודם כל: עובד מכין סביח. זה לא באמת "סלט ביצה יותר חציל" כמו שהשלט אומר, אלא מאכל מסורתי שסבתות עיראקיות מכינות לנכדים בשבת בבוקר: ביצה חומה, חציל מטוגן, וכל מה שמתאים להוסיף לזה, בתוך פיתה. בעל הסביח המיתולוגי בפינת נגבה והרא"ה ברמת-גן, טוען שהמאכל קרוי על שמו. אם כי אני זוכר שקראו לו כך גם כשטעמתי מהמאכל בפעם הראשונה, בדוכן בשוק פרדס-כץ, לפני איזה 25 שנה – אז לא הייתי מתחייב על זה.

אין ויכוח על סוד ההצלחה של עובד: זה לא רק הטעם אלא גם השואו. זה לא רק שמדובר ב"מנה הטובה ביותר ביקום" כמו שהוא מקפיד להזכיר, אלא גם ואולי בעיקר בגלל "טקס החניכה" שהוא עושה לכל לקוח חדש. ולא פחות בגלל עצם היכולת הפנומנלית שלו, לזהות רבבות לקוחות גם אם לא היו אצלו שנים ולדעת מי חדש, מי וותיק ומי מזמן לא היה. וכמובן: "אצלנו לומדים גם טעם וגם שפה" – השואו של עובד בנוי על שפת הבצבוץ-חיצול-חימוס (אני אוכל את המנה עם דאבל-פס, לפעמים טיחון עליון, ותמיד עם איטום וכתר – תשאלו).

מה זה קשור לחומוס? קודם כל, יש חומוס במנה – כמובן שאם הוא לא היה תעשייתי אלא חומוס אמיתי וחם, זה היה משדרג את המנה. הייתה הופכת לא רק הטובה ביקום, אלא הטובה שבכל העולמות האפשריים. אבל הקשר האמיתי בין הסביח של עובד לחומוס טוב באשר הוא, טמון לדעתי במחויבות, ברצינות, במסירות. אני לא כל-כך אוהב את הפרסומות של חומוס צבר, אבל הם נגעו בנקודה: אהבה למה שאתה עושה היא העיקר. גם בסביח. במיוחד בחומוס.

15 תגובות על הסביח של עובד

 1. אכן מנה מופלאה.הביס הנפלא שנותנים בפיתה הרכה והכל נימוח בפה.זה מסוג המנות שאינך רוצה להכין לבד כי בטוח שלא תצליח להגיע לרמה של עובד.התורים האינסופיים לא יכולים לשקר..

 2. ראשית אם יזדמן לי להיות ליד הסביח של עובד אני אזמין מנה עם תיקו 2:2 בדרבי. אבל לצערי חוץ מהשואו של עובד, הסביח שלו לא מדהים. אני לא אוהב את הפיתות גומי שהו משתמש בהם וגם החצילים הפרוסים התעשייתים לא מוספים ארומה למנה הכי טובה ביקום.

  הסביח הכי טוב ואיכותי שניתן לאכול כיום, מוגש בדיזנגוף פינת פרישמן. למקום היסטוריה ארוכה
  שאולי אשמח לפרט פעם. אני מוכן להתערב עם כל אחד ראש בראש לגבי הסביח של פרישמן.

  שי

 3. Yes Frishman is best
  especially with the cheese

 4. אני חסיד של המתחרה: עובדיה. הוא נמצא בקינג ג'ורג' פינת רש"י, ומגיש סביח ממש טעים. הוא גם דואג להבהיר שהוא עובדיה ולא עובד עם השלט: "הוא שם, אני כאן" בתוספת חיצים להמחשה, כמקובל.
  לא צריך להרחיק עד גבעתיים בשביל סביח…

 5. זהו, שראיתי אך טרם הספיקותי. השאלה היא האם אתה מגיר מספיק טוב את עובד (המקורי…) כדי להשוות?

 6. התשובה לשאלה שלך היא לא. אני לא מכיר מספיק טוב את עובד המקורי. בכל זאת, זה מעבר לאיילון…
  כדי להשלים את התחקיר העיתונאי על הסביח של עובד, כדאי לך לבקר גם בפרישמן (שמעתי עליו רבות) וגם אצל עובדיה.

 7. הטריילר לסביח של עובד…היסטרי –

  http://www.heep.co.il/51-he/Heep.aspx?FileID=24837

 8. רק אתמול אכלתי אצל עובד, אחרי די הרבה זמן שלא עצרתי לידו, ואני עצוב לבשר לכם: החומוס במנה שלו מגעיל. פשוט דוחה. הרס לי את כל הכיף. אני לא חוזר לשם יותר. גם לחומוס תעשייתי יש גבולות.

 9. עם כל הכבוד לעובד על השפה, יש מנה טובה וטעימה בהרבה – סביח דה-לוקס, ביהודה הלוי ת"א (מול ארומה).

 10. עם כל הכבוד לעובד, ואין כבוד, לא רק שהמנה שלו לא הכי טובה ביקום, היא אפילו לא הכי טובה בדרום מערב גבעתיים. החצילים נוראיים, החומוס מזעזע ובאופן כללי הבנאדם מעצבן פלוס.
  אז למי שנהנה מהשואו המפוקפק, בבקשה, ולמי שמעוניין בסביח טוב, יש יותר טובים ממערב לאיילון וגם ממזרח. והכי חשוב, סביח זה לא פואה גרא, ודווקא בגלל זה כנראה שהסביח הכי טוב נמצא אצלכם במטבח.
  בתיאבון

 11. מוסיף להמלצות על "הסביח של פרישמן"…

 12. http://www.heep.co.il/heep/media/24837

  לינק עדכני ל"טריילר של עובד"

 13. לא יודעת מה איתכם..אבל יש סביח אחד שהוא ממש אבל ממש טוב.
  כשיוצא לי להגיע לאזור וגם במיוחד אני נוסעת
  לסביח השרון בהוד השרון,טעים, השירות מדהים …ממליצה בחוםם
  אתם לא תצטערו.

 14. עובד זה הסביח הכי טעים והכי מצחייק בארץ חחחחח… אני כל יום אצלו.. :]

 15. עוד לפני נגבה פינת הרואה. ברחוב עוזיאל בגינה ליד שדרות ירושלים היתה בוטקה עם מר סביח.

2 טרקבקים ופינגבקים

 1. חומוס להמונים » סביח עובדיה, תל-אביב
 2. פלאפל אורדע. פיסה מעולם שאבד | חומוס להמונים

השאר תגובה