חדש בבלוג

פלאפל בשבע, שוק הכרמל

באמצע שוק הכרמל, בדוכן קטן ונטול שם, תמצאו אחת ממנות הפלאפל הטובות בעיר, בפיתות קטנטנות שעולות 7 ש"ח.

פלאפל מתנה
כתובת: הכרמל 46, שוק הכרמל תל-אביב

פלאפל מתנה, באמצע השוק משמאל

פלאפל מתנה הוא דוכן פלאפל קטן ונטול הדר באמצע שוק הכרמל. אין לו שלט וגם לא מספר טלפון או שעות פעילות רשמיות, ובכל זאת קשה להחמיץ אותו, בגלל התור המשתרך בשעות השיא וצעקות ה"בשבע בשבע!" (ליתר בטחון: כשיורדים בשוק מכיכר מגן דוד לכיוון הכרמלית, הוא נמצא משמאל בין רחוב השומר לרחוב רמב"ם).

על השם, אגב, נודע לנו במקרה. רוב האנשים מכנים את המקום "התימני באמצע השוק" או פשוט "הפלאפל בשבע".

פלאפל מתנה. תימני באמצע שוק הכרמל

את מנת הפלאפל שעולה 7 ש"ח בלבד, אפשר לקבל עם מיץ ענבים "של פעם" ב-3 ש"ח. יש גם מנת סביח ב-10 ש"ח. אבל הסיבה לאכול כאן היא לא המחיר (בפלאפל רצון שנמצא במרחק הליכה מוכרים מנה גדולה ומשביעה יותר ב-6 ש"ח בלבד), אלא בפירוש הטעם.

מדובר במנה פשוטה בתכלית: פיתה עבודת יד (קטנה, כמו פעם) עם קציצות לוהטות, סלט קצוץ ובו הרבה מלפפונים וקצת עגבניות, כרוב חמוץ, פרוסות בצל, טחינה וסחוג ירוק. יש גם בקבוק עמבה בשירות עצמי, אם תתעקשו.

תמונת תקריב על המנה

למרות הפשטות, או אולי בגללה, זוהי אחת המנות הטעימות בעיר. הפלאפל פריך וטעים, הירקות טריים מאד, הטחינה מדויקת והסחוג מעניק חריפות נעימה, שממשיכים להרגיש דקות ארוכות. זה לא סחוג שנקנה בסופר, זה בטוח.

אם הגעתם רעבים אז מנה אחת כנראה לא תספק אתכם, וחצי מנה פשוט אין. אפשר לראות בזה סוג של יתרון, כי לא חסרים דברים אחרים שכדאי לטעום, אם כבר מגיעים לשוק הכרמל.

12 תגובות על פלאפל בשבע, שוק הכרמל

 1. אני מאוד אוהב פלאפל, מצד שני השוק מלא בכל כך הרבה מקומות טובים שתמיד בא לי משהו "מתוחכם" יותר.

  עשית חשק אבל, אני אנסה בהזדמנות.

 2. אני דווקא לא מאד התרשמתי מהכדורים. אבל הם סבבה לגמרי, וזה בטח מנה ששווה יותר מ7 ש"ח בהתחשב במחירים של מרבית הפלאפלים בת"א. ובלי ספק שווה את תוספת ה16% לעומת הפלאפל ב6 שנמצא לא רחוק משם בקינג גורג 🙂

 3. כבר מזמן המלצתי על פלאפל מתנה אחד הטובים וזול

 4. ויש כשרות אם אני זוכר נכון למי שחשוב

 5. חי בשוק
  31 במאי 2016 ב-19:21 //

  ספוג בשמן. לא מוצלח בעליל. לא ברורה לי ההמלצה(חי בשוק)

 6. חי בשוק – רוצה לתרום המלצה אחרת?

 7. נו באמת שוקי, איזו מין ביקורת פלאפל זאת? הדברים החשובים: ירוק או צהוב? רטוב או יבש? מתובל או אנמי? יש גרעיני כוסברה או אין?

 8. הפלאפל שם אכן טעים, ,תמורה טובה למחיר…אבל מה זה פיתות קטנות "כמו פעם"? הפיתות הלכו וקטנו עם השנים כדי שנקבל פחות…..פיתות בגודל "כמו פעם", ניתן למצוא בישובים ערביים, שלא לדבר על הפיתות "קינג סייז" שהם מוכרים בנוסף.

 9. "קטנות כמו פעם" כי כבר בשנות השמונים נהגנו להתלונן על זה שהפיתות בפלאפליות קטנות במכוון. בסרט "עבודה בעיניים" (דטנר וקושניר, 1989) היה אפילו מערכון ששיחק בדיוק על זה, בו נתן דטנר הגיע לדוכן פלאפל-חופשי עם פיתה עצומה.

 10. סיימתי את סקר הפלאפליות שלי באזור " סופר פאלפל , גוני, רמב:ם, סעדיה ,רצון . בשבילי מתנה מס 1 בטעם ובמחיר רק רצון נמוך ממנו אבל ההבדל בטעם משמעותי . אכלתי אצל גוני שלשום שלמתי למנה 17 שח מנה טובה ציון 8 אבל לא מצדיקה את המחיר. בשביל המחיר הזה אני מצפה ליותר.

 11. סחתיין ותודה ששיתפת אותנו רון

 12. תודה אבו שוקרי ורמב:ם אמו רלהיות רמב"ם בחור חביב ונחמד . היתרון בפלאפל שלו ,פעם אחרונה שלמתי 12 ש"ח, שיש לו חילבה וחילבה מוסיף המון למי שאוהב. מזכיר את פלאפלנטו באבן גבירואל עם התוספת המיוחדת שום לימון זה פלאפל ב17 ש"ח כמדומני ,אחד הטעימים

השאר תגובה