חדש בבלוג

איך אני מוצא טלפונים של חומוסיות

בפוסט הזה לא תמצאו כנראה תובנות מפתיעות במיוחד. סתם אנקדוטה שרציתי להביא כאן. זה, וגם רעיון קטן שעלה לי שאולי יקרה ואולי לא, אבל אם יקרה עשוי לחולל מהפכה גדולה בשוק החומוס הישראלי. גדולה כמעט כמו עלייתו לאוויר של בלוג החומוס לפני 9 חודשים.

לפני כמה דקות רציתי להתקשר לאיזו חומוסיה באיזה עניין. זו חומוסיה שכבר הייתי בה וגם פירסמתי עליה ביקורת בבלוג הזה, ומובן שיחד עם הביקורת פורסמו גם שעות הפעילות של החומוסייה וגם מספר הטלפון שלה .

בקיצור: לא 144, לא אתר האינטרנט של 144, לא אאוטלוק ולא ספר טלפונים ולא פנקס הכתובות – לא הלכתי לאף אחד מהנ"ל. במקום זה, הלכתי לגוגל והזנתי את שם החומוסיה כשאילתא…

שש-בש! (זה כמו "בינגו!" אבל קצת יותר ים-תיכוני).

מה אומר לכם – גדול מי שהמציא את ה-SEO. קליק על התוצאה הראשונה בגוגל, וזהו – יש לי את המספר.

האם זה קרה גם לכם? האם גם אתם חיפשתם בגוגל רק כדי להגיע לכאן והגעתם (במקום להשתמש במנגנון החיפוש הפנימי של חומוס להמונים – אבל ניחא)?

אם כן, אז הצלחנו. כי המטרה הראשונה של חומוס להמונים היא לשרת את קהילת החומוסאים בישראל. אם הצלחנו לספק לאנשים (אני, במקרה הזה) פתרון נוח למציאת מספרי טלפון של חומוסיות – כדי להתקשר ולבדוק מתי פתוח ואפשר לבוא, או איך מגיעים, או כל דבר אחר – אז עשינו את שלנו.

הכרזה: מאגר לטלפונים של חומוסיות

עד היום התייחסנו כאן לחומוסיות בעיקר במסגרת של ביקורות חומוסיות וקצת במסגרת של רשימות המלצות (חפשו את הלינקים בתחתית העמוד) שהרכבנו, בחלק מהמקרים על-סמך המלצות של חומוסאים דגולים, אך בלי שהצלחנו לסור לשם בעצמנו ולכתוב ביקורת.אך כמובן, לא די בזה שיהיו כאן מספרי הטלפון של חלק קטן מהחומוסיות, כי אם תחפשו שם או טלפון של חומוסייה כלשהי ולא תמצאו – מה עשינו?

לכן, סקופ: אתם הראשונים לדעת, כמו שאומרים – בלוג חומוס להמונים מכריז על יוזמה ליצירת רשימת כתובות וטלפונים של חומוסיות בישראל ובעולם.

נקודות מרכזיות שיש להסביר

זו משימה לא פשוטה שלקחנו על עצמנו.זה ייקח זמן מן הסתם, כי צריך ללקט והצליב את המידע מכמה מקורות, שחלקם אמינים וחלקם בכלל לא, ואף אחד מהם לא כולל את כל המידע.

אגב, בכוונה אמרתי "רשימה של חומוסיות" ולא משהו בסגנון "הרשימה המלאה של כל החומוסיות", כי הרשימה שלי הולכת להיות חלקית. היא הולכת להיות חלקית, ולו בגלל שישנן חומוסיות נידחות שצריך היה להיות שמור להן מקום של כבוד בכל רשימה שהיא, רק שאף אחד שאנחנו מכירים עוד לא שמע עליהן. כאלו שאפילו דפי זהב ו-Rest לא יודעים עליהן. אפילו Google. לחלק מהן אין בכלל שם, שלא לדבר על טלפון.

אנחנו לא מתחייבים להעלות אף אחד, בטח לא הכל ובטח לא בבית אחת. אנחנו גם לא הולכים להכניס כל מקום שטוען שהוא חומוסייה. ניתן עדיפות ברורה לחומוסיות שנבדקו ואושרו על-ידי גולשי האתר, במיוחד הוותיקים שבהם. מובן שלא ייכנס למדריך הזה אף בית-עסק שידוע לנו שהוא פוגע בעובדים שלו, או בבריאות לקוחותיו. גם לא ייכנסו מקומות שנשתכנע שהכנת חומוס אינה אחת מההתמחויות שלהם. לדוגמא, אם היינו במסעדה שמגישה שיפודים מצוינים וחומוס גרוע וכבד, אז דעתנו הקובעת אומרת שהיא צריכה להופיע במדריך של שיפודיות, לא של חומוסיות.

(זה לא צחוק – כבר קרה לנו שנשלחנו ל"חומוסיה" שהקשר היחיד שלה לחומוס היה מיכל ענק של חומוס אחלה במקרר.)

עם הזמן, אולי יצא מכל העסק הזה מדריך חומוסיות שדפי זהב יצהיבו מקנאה למראהו.

איך תוכלו לעזור

קודם כל – אתם כבר עוזרים. בתשעת החודשים האחרונים שלחתם לנו באימייל כ-200 המלצות על יותר מ-70 חומוסיות. אנחנו, עושים אזנינו כאפרכסת, מקשיבים, מצליבים ומתייעצים ושואלים את חברינו החומוסאים. ביניהם אנשים יקרים שכבר תרמו מהונם האינטלקטואלי והגסטרונומי למען גידולו, אילופו וטיפוחו של הבלוג הזה, כמו: אבו סבאלינק שמשון, ניימן 3.0 המהולל, האדמו"ר ליכטש, יוחאי הנשמה, גילי סופר התותח, דורון הדוברמן, שרונמה מאותגרת הפיגמנטים, ועוד כמה נשמות שיקבלו לינק בפוסט אחר.

ואם כבר נותנים קצת קרדיטים, אז הכי הרבה קרדיט מגיע לאחי טל, סמנכ"ל הטכנולוגיה של חומוס להמונים, שבלעדיו הבלוג הזה לא היה קורם עור ו-CSS.

ומגיע קרדיט גם לזוגתי שתחיה (זה ממש שואה כמה שאני אוהב אותה). וכמובן, לי' המיתולוגי שלימד אותו כל מה שאני יודע על חומוס, ולחבריו החומוסאים הקדמונים שהפכו כל אבן מקצה ארץ ועד קציה, כדי לבדוק אם מסתתרת מאחוריה חומוסיה.

נ.ב. הבנתם איך מוצאים טלפונים של חומוסיות?

8 תגובות על איך אני מוצא טלפונים של חומוסיות

 1. OK, המלצה ראשונה – "בלו באס" (אוטובוס כחול) בפרדס חנה. אני מאלה שלא שומרות אמונים לחומוסייה כלשהיא. מוכנה לנסות הכל. אבל לבלו באס אני תמיד חוזרת. חומוס חלק, מתובל קלות, שמן טוב.
  הבלו באס, איזור התעשיה הישן, פרדס חנה, מול מרכז גריאטרי שוהם.

 2. יונתן, שיקגו
  26 ביוני 2007 ב-18:00 //

  רעיון מעולה. אני הייתי רוצה לראות אינדקס איזורי – כלומר אם אני, למשל, מטייל באיזור ראש פינה – שאוכל למצוא בקלות רשימת חומוסיות של האיזור.

  ושוב תודה על הבלוג הטעים… התמונות הורסות לי את הבריאות.

  יונתן

 3. כל הכבוד על היוזמה!
  אני ממליץ על חומוסיית "עדן" בהוד השרון, מאוד טעים.

 4. יאללה יאללה. תקרת זכוכית? מותק, את והפיגמנטים שלך קיבלתם אחושלוקי אפליה מתקנת.

 5. שרוןמה
  28 ביוני 2007 ב-16:02 //

  שוקי,
  כראשונה שניסתה לפרוץ את תקרת הזכוכית [המוכתמת בטחינה] של חומוס להמונים, הכי טוב שהצלחת להוציא אותי הוא כמאותגרת פיגמנטים?!?

 6. הטלפון של בלו בס 052-3898035
  (סליחה שלקח לי זמן)

 7. או.קי…. שמחה לראות כמה אנחנו עם מגובש שגם מבין מה ערך החומוס הטוב והאיכותי..
  אני בעיקרון חושבת שאבו-חסן ביפו זה מקום שאסור לפספס בתרבות החומוס… מכל כך הרבה בחינות…. דבר שני זה שיש בלו באס (סניף) באיזור תעשייה דרום קרית שמונה ואני מנסה למצוא את הטלפון שלהם… ואני ממש ממש מחכה לאכול שם כבר… גם…. בתל אביב… יש חומוס תימני טוב, ולידו , ממש קרוב יש חומוס אורגני שלא ניסיתי… נראה לי הם ברחוב יהודה הלוי או המקביל אליו…
  בהצלחה עם היוזמה …. ישר כוח

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*