חדש בבלוג

יומולדת: שלוש שנים לבלוג החומוס

לפני שלוש שנים בדיוק הוסר הלוט. החלטנו לעשות כבוד לגדי, והענקנו לו בלעדיות. גדי העלה פוסט וציטט מההודעה לעיתונות: "גלילי ואחיו, החברה המובילה בעולם בתחום אתרי הנישה העבריים על אוכל, השיקה לאחרונה את בלוג החומוס הראשון בעולם. סקר שהזמינה החברה, צופה כי עד 2020 יגיע שוק זה לשווי של 10 מיליארד גוגואים".

ב-80 הימים שנותרו עד סוף 2006 הגיעו לבלוג 23,712 גולשים, על נשיהם וטפם. אתרי האינטרנט החשובים בישראל קישרו ופירגנו – הגלוב, המרתף (היום אהודק), הקולקטיב, כיפה, בלוגים כמו אלו של יוחאי עילם וחנית כהן, וגם אתרים איזוטריים מעט יותר, כמו ynet, וולווט ו-NRG. עם הזמן הצטרפו אליהם רבבות אחרים.

בסה"כ, נכון לרגע זה, המספר המצטבר של ביקורים (Visits) בבלוג החומוס העברי ובגירסה האנגלית שלו, הגיע ל-883,761, בהם זיהה גוגל אנליטיקס 680,672 גולשים ייחודיים והרבה יותר משני מיליון דפים נצפים. המספרים האמיתיים כנראה קצת יותר גדולים, אבל אנחנו לא קטנוניים. גם כך, בשנת 2010 נעבור את המיליון.

בסה"כ פרסמנו כאן כ-420 פוסטים, בהם כ-100 ביקורות על חומוסיות ופלאפליות, כ-80 מתכונים (כולל הפניות למתכונים באתרים אחרים), עשרות אייטמים חדשותיים, עשרות פוסטים עם טיפים תזונתיים וקולינריים, ועוד כהנה וכהנה (איכשהו יוצא 420 בסוף, וורדפרס אמר לא אנחנו).

אתם, כתבתם במצטבר כ-5500 תגובות, שלא רק חיממו את ליבנו אלא גם לימדו אותנו הרבה ושלחו אותנו ללא מעט חומוסיות מצויינות. שלחתם אלינו חברים, נתתם לינקים, נרשמתם ל-RSS ולעדכונים באימייל – דברים שאנחנו מקווים שתמשיכו לעשות ואם אפשר אז עוד יותר מבעבר. ולו בגלל שבאופן מעשי – עוד לא התחלנו.

תור אימתני של כ-150 חומוסיות מומלצות ממתין בתיקיות הדואר שלנו. טיוטות, תמונות ורעיונות בהמוניהם, ממתינים להיכתב, להיערך ולעלות. אנחנו נצא לפנסיה עם הבלוג הזה. לא, לא לפנסיה מוקדמת – אבל ההכנסות כבר מכסות לא רק את האחסון אלא גם את הוצאות החומוס החודשיות שלנו. אין ספק שעד 2020 נטבע בגוגואים.

בינתיים, ראו בפוסט הזה אות לפתיחת חגיגות היומולדת, או למעשה – החודשלדת שלנו. בחודש הקרוב יהיה כאן הרבה על מה להזיל ריר.

6 תגובות על יומולדת: שלוש שנים לבלוג החומוס

 1. לכבוד הוא לי להיות מועדכן בRSS ולהגיב ראשון כאן.
  המקום הזה לימד אותי כמעט את כל מה שאני יודע על חומוס (את החצי השני- אבא שלי, שלו יש המון כבוד), ועזר לי לפנעח את צפני הגרגר גם בימים קשים בהם הייתי מול שוקת שבורה כאן בניכר. ועל כך שוקי אני מוקיר לך, למקום שבנית וחברי הקהילה שנוצרה כאן המון המון המון תודה!

  ועל כך יעיד ארוחת הפאר שכולה בוססה על הגרגיר המפואר שערכתי כאן בניכר (למי שלא עקב- סאו פאולו ברזיל :)) – חומוס, טחינה, מסבחה ופלאפל. והמון המון המון בזכות המקום הזה שלימד, הדריך, כיוון והטמיע אמונה בליבי, שגם אני יכול!

  אז- תודה רבה! 🙂

 2. סליחה אבל תיקון קטן קטן- את הארוחה סיימתי ממש עכשיו, שבסופה כמה חברים יצאו ממנה מרוצים מרוצים 🙂

 3. מזל טוב.. עד 120.. חולה על הבלוג הזה..!!!!!!!!!!!!!!!!1

 4. טעמתי היה מצויין

 5. קורא אדוק של הבלוג. כל הכבוד.

 6. מזל טוב

  הבלוג מדהים ומעורר תאבון:)

  בהצלחה בהמשך

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*