חדש בבלוג

חומוסיות מומלצות ברחבי הארץ

החומוסיות הכי טובות בישראל. בערך.

אתם בטח מכירים את ז'אנר "10 החומוסיות הטובות בישראל". תמיד יש ויכוחים, תמיד מכניסים חומוסיות שנויות במחלוקת, ותמיד לכולם יש מה להגיד. לכן החלטתי להציע כאן, לטובת הציבור, רשימה ממצה של החומוסיות הכי טובות בארץ. עוד אין לי רשימה כזו כמובן. היא עוד מתגבשת, ואתם מוזמנים להציע חומוסיות נוספות.

זה עסק קצת מורכב. אני, כאמור, מצטייד בדרכון כל אימת שאני יוצא מתל-אביב, ולכן לבושתי אכלתי רק בחלק מהחומוסיות ברשימה. ההמלצות האחרות מתבססות, על רשימות עבר, מוצלבות עם חוות הדעת הבלתי משוחדת של מספר חומוסאים מנוסים ובעלי שם עמם שוחחתי. הצעות, הערות ומחאות על חומוסיות שנשכחו יתקבלו בברכה.

הקליקו כאן לרשימת כל ביקורות החומוסיות בבלוג.
וכאן לרשימת חומוסיות נבחרות בתל-אביב יפו וגוש דן.

[הגליל]
אבו אדהם כפר יאסיף
חומוס אל-ליאלי כפר ג'אש
מסעדת סאיג' עפיף, נצרת 
חומוס שרביני (אבו ג'אנם), נצרת 

[עכו]
חומוס סעיד השוק העממי, עכו העתיקה 
סוהילה סאלח אדין 24, העיר העתיקה עכו 
חומוס פול עיסא רחבת סלאח-אדין העיר העתיקה עכו 
כף הזהב סלאח אדין 14, העיר העתיקה עכו 
מסעדת חמודי עכו 

[חיפה]
מסעדת פרג' המגינים 29 חיפה 
מסעדת אבו יוסף כיכר פריז 1, חיפה 
חומוס אבו מרון, קיבוץ גלויות 1, חיפה 
חומוס אבו שאקר המגינים 29, חיפה 
חומוס פאדי הבנקים 4, חיפה 

[ירושלים]
אבו טאהר, שוק הקצבים 16, הרובע המוסלמי ירושלים 4 גרגרים
חומוס לינא, עקבת אל חנאכה 42, ליד ויה דולורוזה, ירושלים
אבו שוקרי, העיר העתיקה ירושלים
עיכרמאווי, העיר העתיקה ירושלים

[מודיעין]
חומוס בנגל
תחנת דלק פז, המכונאי 2 4 גרגרים

[רמלוד]

חומוס חליל קהילת דטרויט 6, רמלה
מסעדת סולטן הרצל 58, רמלה

[השרון]
החומוסייה, רמת השרון
עוזי חומוס פול, נתניה כשר

[תל-אביב וגוש-דן]
אבו חסן הדולפין 1, שבטי ישראל 14, שבטי ישראל 18 יפו 
בהדונס ביאליק 138 רמת-גן  כשר
הבן של הסורי הלל הזקן 10, כרם התימנים, תל-אביב  כשר
אבו דאבי קינג ג'ורג' 81 תל-אביב  צמחוני
רוני פול אנילביץ' 41 בת-ים כשר
בהדונס ביאליק 138 רמת-גן.  כשר
חומוס פול הסורים מצודת ביתר 8, בת-ים  כשר

[דרום]
חומוס עמי, יבנה  כשר

49 תגובות על חומוסיות מומלצות ברחבי הארץ

 1. אבא של יאיר
  10 באפריל 2008 ב-10:40 //

  ראשית , ברצוני לברך את אבו שוקי על האתר המדהים. אני קורא ונהנה ממנו חודשים רבים, כמו כן , הנני מצטרף הערותיו של ד"ר דפני (לימדת אקולוגיה באוניברסיטת חיפה לפני 25 שנה?).
  אני חומוסולוג בעל ותק גדול מ 40 שנה, שגם מכין חומוס בבית (לא נותן לעצמי ציונים, אבל אוכליו נהנים…). כאחד שלמד בעכו בתקופת בי"ס תיכון, התוודאתי לחומוסיות של פעם, שכתשו את החומוס עם עלי. ליד מיקומה הנוכחי של שמסיה, קימת מסעדה שנקראה "עבד", הייתה מזוהמת עם מקקים במטבח. אני אהבתי לאכול אצל זקן שהיה בבניין הניצב ל"שוק הלבן" שבו שמסיה. הוא היה מכין חומוס ופול מעולים, זאת למדתי מכך שהפלאחים שהגיעו לעכו,היו אוכלים אצלו. נדמה לי שגם היום מישהוא פתח שם חומוסיה, שווה בדיקה. מובן שמשך השנים עשיתי מחקרים במקומותשהיו ואינם. מי שמותר וצמח, הוא ידידי פרג' מחיפה, שלפני 30 שנה שכן בכוך של אבו שאקר השכן, אלא שבעלת הבית הציקה לו, הייתה בודקת את נוכחות הלקוחות, אם הייתה עליה, דרשה הגדלה של שכ"ד. הוא שכר כוך בבניין שהוא שוכן כיום, וממנו התפשט הלאה. אז עוד כתש חומוס ידנית….
  עד היום אני מוכן להכנס לרכבי ולבדוק חומוסיה ששמה זה נודע לי. אני מעדיף חומוסיות שמשתמשות שחומוס בולגרי (אבו חסן מיפו, סעיד העכואי, הג'נג'י מקיבוץ עינת) על הללו שמשתמשים בזן הדס (עסלי, תנעמי) היוצר חומוס כבד ויציקתי.
  אנא הוסיפו את "החומוס של הג'ינג'י" מקיבוץ עינת לבלוג. זה מקום הזוי, עם חומוסאי הזוי לחלוטין , וחומוס מעולה ונדיב. הג'נג'י היה רכז ענף גידול החומוס בקיבוץ, הייתה לו גם חומוסיה בת"א. הוא עשה מחקר בחומוסיות נצרת משך תקופה ארוכה, הכניס קונטיינר כמטבח, צירף סככה, והרי חומוסיה לתפארת. ג'ינג'י עושה חומוס מעולה, הוא חביב ובדחן. רק חבל שויקטור הכלב נפח את נפשו והותיר את הצל של האקליפטוס מיותר. לכו ואימרו לו שאתם "מודים על הזכות" לבוא בצל קורתו, יבין שנשלחתם. אשר לחומוסיות רמלה לוד, חליל אינו מלהיב אותי לחלוטין, גם השכנים בלוד, אבל כיוון שנמצאים בארץ עוץ של שוק רמלה, אז: ישנו רחוב שמחבר מ"חליל" לשוק(מתרחקים כ 20 מטר כשגבכם לרחובה הראשי של רמלה)לצומת הראשונה משמאל,או שבצומת האחרונה בשוק פונים ימינה, מגיעי לרחבת חנייה שבה שיפודיה שהמנגל בחוץ. אבו שאול ייסדה לפני שנים רבות, כששאול יבא לפנסיה וחדל להיות מנהל בית כלא!!! , העמיס את המקום על כתפיו.. אוכל מעולה במחיר מגוכך (אין חומוס), יוצאים מפוצצים, כל בסטאי השוק אוכל אצלי, בימן שמעולה.
  טוב, עייפתי מכתיבה ואתם מקריאה. נמשיך פעם אחרת לספר על רחמו, אחיו דוד ז"ל, מסעדת רחל ועוד.
  אני גם רעב

 2. אבא של יאיר.כחומוסאי כה ותיק ,האר את עיננו,תן לנו המתכון שלך ואולי נוציא כמה טיפים.בתודה מראש.(תמיר המכין חומוס רק 10 שנים ועוד לא בטוח שהגיע לחוף מבטחים)

 3. יהודה פרידמן
  2 באוגוסט 2008 ב-17:01 //

  כמכור חומוסאי ותיק,יש לי 2 המלצות לחומוסיות מצתיינות,1 בגליל המערבי אצל אבו אדם שבכפר יסיף,2 חומוס אוסול בכיכר בראש פינה,בתיאבון לכולם.

 4. כולם מדברים על חומוס יש מפעל שמיצר חומוס ומוכר לכל המסעדות בשקט רב וגם יש לו מסעדה מתחת למפעל חומוס פול ומסבחה הכי טעים בארץ מקום שקט בשכונת רמת אליהו בשעה 16 סגור שווה כל אגורה טעם של עוד המקום נקרא משני

 5. אבא של יאיר – אני מכבד את הפזם שלך, אנא חזור לבלוג והשכל אותנו עוד..

 6. שלום לכולם, כאדם שבודק כמעט כל חומוסיה שיש בארץ אני רוצה לבשר לכם כי יש חומוסיה חדשה בבני ברק מתחת למכון מור על ז'בוטינסקי .
  אכלתי שם השבוע חומוס פול +ביצה ואני רוצה לומר לכם שאין הרבה מקומות כאלה שהמקום נקי ומסודר וגם מאוד טעים המקום נקרא 'שווה' ויש בו גם פלאפל נהדר וטרי מומלץ בחום

 7. מכורה
  9 במרץ 2009 ב-22:39 //

  אהלן שוקי וחברים,
  יש שתי חומוסיות שלא הוזכרו, ושוות בדיקה-
  חומוס "עיסא" בטבריה, חומוסיה משפחתית מעולה, "בעלהבית" כמו שצויין פה מקודם, כבר זוכר (רק אחרי חודש) את המנה שלי:)

  וחומוס "אוסול" שהוזכר מעליי.

  שתי חומוסיות מעולות, החומוס הכי טוב שטעמתי.

 8. בחודש האחרון אכלתי בשתי חומוסיות בשוק מחנה יהודה בירושלים, ומשתיהן יצאתי ממש מרוצה.
  ב"חומוס על הדרך" (ברחוב המקורה, קרוב לכניסה מאגריפס) לקחתי משאוושה ואחותי לקחה מסבחה, ושתיהן היו מעט נוזליות מדי, אבל טעימות. מחיר: 20 ש"ח למנה, ושני שקלים תוספת לביצה. בגלל שאנחנו כאלה בחורות לא סיימנו את המנות שלנו.
  ב"האגס", בית קפה אורגני (ברחוב האגס, אחד הרחובות הקטנים שמחברים בין המקורה לפתוח), החומוס היה חמצמץ (אני בעד), ועלה גם כן 20 ש"ח, ומוגש עם פיתות מקמח מלא שחוממו במיקרו. שילמתי עוד חמישה שקלים וקיבלתי סלטונים: סלק, שומר וקולורבי, חמוצים, טחינה ופסטו (שהיה מעולה).

 9. יש גם את יוסקו בזכרון יעקב…..אחת החומוסיות הטובות

 10. ליד אבו-אדהם בכפר יאסיף (המצויינת כשלעצמה) קצת במעלה הרחוב יש חומוסיה שלא נופלת ממנה במאום רק פחות מפורסמת בשם ""אבו-מאהר".  החומוס והמשאושה נפלאים, מהטובים שיש, ללא העומס של "אבו-אדהם". בעראבה, לי סכנין יש חומוסיה נפלאה החביבה על \תושבי האזור בשם "אבו-סאבר".  שווה ביקור מיוחד אם אתם מטילים באזור כרמיאל. אבו-שאקר בחיפה (רח, המגינים) הולכת ומשתבחת והחומוס בה מושלם.  "עימאד" בנצרת התדרדר לחומוס חביב ותו לא.

 11. חומוס ישראלי בלחבות חביבה. חומוס פול מסבחה חם נימוך ומטובל הייטב.
  מוגש בחורשת אקליפטוסים בכניסה לקיבוץ.
  מנה נדיבה מאוד בתוספת ביצה קשה חומה, פיתות חמות בצל חמוצים ושתיה חופשית ב 20 ש"ח. סודה קרה ומעקצצת, ומבחר גדול של סירופים – גזוז או ספונג'ה של פעם – כייף אמיתי.
  שווה ביקור – מהטובים שאכלתי אי פעם

 12. אם הבנתי נכון את שיטת ה'ניקוד' פה, פינתי עוקף את לינא ואבו-שוקרי? לדעתי זה בלתי מתקבל על הדעת.
  השבוע יצא לי לאכול בלינא בשמונה בבוקר, ממש עם הפתיחה, המנה הראשונה של היום – אין מילים לתאר כמה כיף היה. מקום ראשון בירושלים.

  כתבת על 'אם אמיר' בואדי ניסנס בחיפה, אם אני מבין נכון אתה מתכוון למסעדה של נאדימה ברח' יוחנן הקדוש – אין ספק שהיא עושה את החומוס הכי טוב בחיפה, וגם הממולאים שלה מעולים. חיפאים פה מהללים את פארג' ואם שאקר, אבל האמת שנדימה אוכלת אותם בלי מלח (אבל עם לימון).

 13. שחר מינכן
  1 ביוני 2009 ב-16:27 //

  אין על חומוס תנעמי… פשוט מעדן… אני גר עכשיו במינכן כבר 7 חודשים ואני חולם על היום שאני אגיע ביולי לארץ ואני אוכל לאכול חומוס שם

 14. שלום לכולם,

  יש עוד מקום צנוע ולא ידוע שמכין חומוס מעולה כל יום שישי – לא חומוסיה, אלא חנות הטבע/מסעדה אורגנית "שומשום" באילת. אין הבדל בין אורגני ללא אורגני? תשפטו בעצמכם. לדעתי, זה מעדן. אורגני יקר? צלחת חומוס, כדורי פלאפל, עם סלט מטבוחה ולחם הבית – 27 ש"ח. חצי ק"ג חומוס לקחת הביתה/למלון – 30 ש"ח. לאחראית על החומוס (ומנהלת המקום) – זהבה – יש פטנטים משלה, ואם נהניתם, היא תשמח לשתף אתכם במתכון. המקום נמצא במרכז העיר, לא רחוק מהתחנה המרכזית.
   

 15. חומוסיה חדשה ונפלאה קמה בכפר יהושע. בכביש הכניסה למושב נחבאת חומוסיה חדשה שהחומוס בה נפלא. באמת בליגה של הגדולים ולא פחות טעים מסעיד, עלי קראוון, אבו אדהם, סוהילה , בהדונס וכול המכובדים האחרים. כדאי לנסות ולטעום לפני שכול עם ישראל יגלה את המקום ויקלקל אותו..

 16. היי
  ברצוני להמליץ על חומוסיה חדשה בפרדס חנה כרכור
  שמה יוסף והיא מגישה את החומוס הכי טעים שאכלנו
  יש גם משאוושה ופול אבל המנה המנצחת אצל בן זוגי היא הסביח שלהם
  סביח שמוכן עם חומוס של חומוסיה = שוס אמיתי

 17. יהורם מונבלט מאילת
  16 באוגוסט 2009 ב-17:46 //

  תודה ליוחנן. אני עדיין לא גיליתי איפה אפשר באילת לאכול חומוס טוב. ניסיתי וטעמתי ולא נהניתי. גם במסעדת "אחלה" ההומה אדם, אמרה המלצרית כי החומוס תוצרת בית הוא, אולם לפי הטעם זו כנראה לא האמת…אני תמיד שואל מי מכין את החומוס ומקבל רוב הפעמים תשובות מוזרות ולא אמינות. כן באילת קשה לקבל מאכלים על רמה צפונית. גם בני הדייג פתח מסעדת דגים במלון הנסיכה, אולם אין להשוות את השירות ואופן ההגשה וכמובן פירות הים לא טעימים כמו בתל אביב.אולי מישהו יודע ויעזור? בינתיים אני מכין את החומוס בבית וזו טירחה לא קטנה. לפעמים פשוט בא לך לאכול חומוס טוב בספונטני..

 18. יהורם מונבלט מאילת
  18 באוגוסט 2009 ב-17:02 //

  ובכן, יומיים מייגעים של חיפוש אחר חומוסיה באילת העלו חרס. פשוט אין. ואולם תוך כדי…מצאנו משהו בכל זאת מעניין. שיפודי אילת לשעבר מהטיילת, אלו שסגרו ולא פתחו, נתנו את שמם שהלך לפניהם, תמורת כסף טוב, לאחת הטבחיות, וזו פתחה באזור התעשייה את שיפודי אילת החדשה! בחורה אמיצה ונחמדה להפליא, תוצרת ארגנטינה, שעושה כל בוקר חומוס!!!!!ובכלל לא רע. טעמנו ונהנינו כי ממלא אין קונקורנציה בכפר…היא היחידה ולשם מועדות פנינו לניגובים בעתיד. איזור התעשייה איפה שהייה פעם פאב הברנש האגדי. כמובן על הגריל היא אשפית והמקום רגוע בצבעי לבן ועץ חום, משרה אווירה כפרית…..כדאי לנסות.

 19. שלום ליהורם מונבלט מאילת,

  לא הבנתי – טעמת את החומוס של זהבה ב"שומשום" ולא נהנית, או שבכלל לא הגעת לשם לנסות? אם לא, אני עדיין חושב ששווה לך לנסות לפני שאתה מכריז שאין חומוס טוב באילת…
  בברכה,
  יוחנן

 20. יהורם מונבלט מאילת
  19 באוגוסט 2009 ב-16:47 //

  שלום יוחנן, כן טעמתי אבל לפני בערך שנתיים וחצי ולא נהנייתי מהחומוס. אולם נשבעתי שביום שישי זה אנסה שוב וגם אכתוב איך היה לי. בינתיים כתבתי גם באתר שלפני יומיים אחרי הרבה טלפונים וניסיונות שעלו בתוהו, הגעתי למקום כנראה היחיד בו עושים חומוס בכלל לא רע והמחיר מפתיע לטובה. שיפודי אילת לשעבר…הטבחית פתחה לא מזמן את שיפודי אילת החדש באיזור התעשייה איפה שהיה פעם פאב הברנש. היום אכלתי שם ונהניתי שוב.שמחתי לשמוע ממך. להתראות. יהורם

 21. יהורם מונבלט מאילת
  21 באוגוסט 2009 ב-18:47 //

  חומוס פולני…..
  הבטחתי, קיימתי והלכתי לאכול חומוס בחנות הטבע שומשום באילת. הם עושים רק בימי שישי חומוס ולכן וויתרתי על שיפודי אילת ונכנסתי לחנות אחרי היוגה והפילאטיס שעשיתי בבוקר. דבר ראשון, החומוס המפורסם לא הופיע על לוח ההמלצות היומיות ולכן שאלתי בהיסוס מה האם הם עדיין עושים את חומוס השישי שלהם או שמא כבר לא? כן, השיבה המלצרית מתוך סינור מלא כיתמי שומן ושאר ירקות, פשוט שככתי לרשום על הלוח, ואכן מיד הניפה גיר וכתבה "חומוס הבית". אני אשכנזי טהור, רק מה, חומוס טוב נשאיר למיזרחיים.. המנה הגיע: חומוס חמים בצבע חום ובאמצע קצת טחינה. שמן בצבע כמעט שקוף שלא הזכיר אפילו בטעם את עץ הזית. לחם הביית מקמח מלא פרוס כמו עוגה ומזכיר בטעמו עוגת דבש, כי כידוע הטבעוניים שמים דבש במקום סוכר בבצק. וזה בסדר ונכון רק לא מתאים לחומוס כלל. מה גם שהבצק לא היה אפוי מספיק ולכן אמצע הלחם נשאר דביק. אין חמוצים כלל! לעומת זאת מביאים בצד קציצת פלאפל שלא טוגנה דייה בגודל 8X8 סנטימטרים ועובי 3. כוס מי ברז על חשבון הבית. טוב, נגיע לעיקר שזה החומוס. הוא הזכיר לי כשפעם הוזמנתי לידידה רוסיה פולניה שמתה על חומוס והחליטה ללמוד לעשותו בבית.שום דבר נגד אשכנזים!!!!אבל שלה היה מוזר בטעמו המתקתק ללא לימון וטחינה ומלח. אמרתי מספיק? עכשיו תשבו טוב. המחיר 28 שח. על כל מה שהזכרתי בדיוק. שיהיה לנו שבת שלום.אני מקנא נורא בכל אלו שגרים בצפון עם המיבחר שלכם בחומוסיות….

 22. מומלץ מאד הבלו-בס בפרדס חנה.ובירושליים חומוס בן סירא.בשתי המקומות חוץ מהחומוס המאד טעים שלהם.הישיבה במקום מאד ביתית וכיפית.

 23. יהורם מונבלט מאילת
  17 בדצמבר 2009 ב-20:17 //

  בצער רב מודיע על סגירתה של מסעדת שיפודי אילת. לא הלך טוב.המיקום רחוק ולא נגיש. אבל יש חדש בעיר המידבר..פותחים בשבוע הבא חומוסיה מתימרת…אנו ניראה ונדווח ישירות.

 24. ידידי, לצערי אתה מפספס את החומוס הטוב ביותר שאכלתי – החומוס של ג'ינג'י בקיבוץ עינת.

 25. שווה שווה שווה ==> העמק הירוק בנתניה של עוזי , החומוס גן עדן.

 26. יעקבב
  7 במרץ 2010 ב-09:31 //

  הוא חדש יחסית,יוצא החומוסיות שליד חליל ברמלה ותוך זמן קצר התברג,לדעתי,לעשריה הפותחת בתל-אביב ועוד היד נטויה: א ב ו -א י ב ר ה י ם,מרחוב מקווה-ישראל 4 [קרוב לאלנבי ]תל-אביב.
  חומוס,פול,מסאבאחה נהדרים,שקשוקה טובה [בת-זוג מתאימה לחומוס] ויחס חם ונדיב של בעל-הבית הצעיר והאנרגטי,כפי שהיה פעם וכפי שחייב להיות בחומוסיה ראויה [למעט "הסורים" שהם למעשה "נאצי-חומוס"ברמה הגבוהה ביותר]
  אני מאחל לו הצלחה כיוון שאם ימשיך כך,יגיע רחוק-וגבוה.

 27. "החומוסיה" ברמת השרון – מעולה
  "חזמה" בכפר קאסם – חומוס אליפות

 28. איציק - ממליץ על חומוס ניHאד בקרית ביאליק
  13 באפריל 2010 ב-15:05 //

  חומוס ניהאד הוא חומוסיה צעירה יחסית (בת פחות משנתיים), שצברה די מהר קהל לקוחות מכורים, ביניהם אני.

  המקום נקי, השירות אישי, אדיב ונדיב. הכל טרי. החומוס יוצא בנגלות של מיקסר כל רבע שעה והסלטים נחתכים עם ההזמנה.

  חומוס שעולה בטעמו על כל המסעדות שהכרתי קודם (אכלתי בהרבה חומוסיות בצפון וברחבי הארץ ואני אישית חובב הכנה עצמית).

 29. חומוס אמיר בכיכר השעון ביפו חובה{קפהז}רזיאל דוד 24

 30. חומוס נג'וא
  על יד המועצה המקומית בדלית אל כרמל, החומוס הכי טעים בארץ
  מסבחה פלאפל וקבאב הם חלק מהתפריט
  שירות טוב, נקי וטרי, מכינים במקום ועל המקום להנאתכם
  בואו לטעום 04/8396696

 31. עברתי בסביבה
  3 במרץ 2011 ב-16:04 //

  אבו האני בג'לג'וליה. מעולה.
  נכנסים לעיר מתחנת "דלק" ליד מחלף חורשים.
  200 מ' מהתחנה בצד ימין.

 32. אבו שיקה
  27 בנובמבר 2011 ב-11:46 //

  חבר'ה – מה עובר עליכם ?? כותבים כותבים ולא מזכירים את אבי אבות החומוס בארץ הקודש?? ברור שאני מכוון לסעיד מהשוק בעכו. כוווולם תלמידים שלו והוא החומוס המשובח והאיכותי בתבל.- אמ"ל (אין מה לעשות). אגב החיקוי שלו בבית קלקא בתל אביב התחיל לא רע וכיום ירד קצת. בכל אופן אני עדיין מצדיע למורי ורבי סעיד מעכו נ"י

 33. צפונית
  2 במאי 2012 ב-22:10 //

  כן לא ברור איך שכחו את חומוס סעיד. זה מה שקורה כשלא מוציאים את האף מגוש דן. מקום ראשון בארץ ואין על המשאוושה שלו.

 34. יעקבב
  5 במאי 2012 ב-12:26 //

  שאלו פעם את רוטשילד, בעל היקבים האיכותיים והמפורסמים בצרפת איזה יין שהוא לגם נחשב בעיניו כטוב ביותר ? והוא השיב: לפני כמה עשרות שנים, בהיותי בן 15 שנה, יצאתי עם חברתי הראשונה לערוך פיקניק ביער, היא הביאה את כול האוכל וגם את היין אשר בהעדר אמצעים רבים רכשה אותו במכולת במספר פרנקים אך…זה היה היין הטעים ביותר שלגמתי אי פעם, וזה כנראה העניין עם חומוס.
  כשלעצמי, החומוסיה הטובה ביותר היא לינא בירושלים העתיקה, ובת"א ה"קומפלט" הטוב ביותר הוא של "הסורים" בכרם [אם כי לא היה מזיק אם היו מחייכים לפעמים או חלילה נותנים "רפיל"]
  ולא לשכוח את הכוכב החדש יחסית, "אבו-איברהים"ברח' מקווה ישראל בת"א אשר בניגוד לסורים, בנוסף לאוכל מצוין הוא מעניק גם יחס לבבי.

 35. 2 ההמלצות שלי לחומוס שיפיל אתכם מהרגליים:
  1. עזורה בשוק מחנה יהודה, ירושלים
  2. חומוס תלפיות, תלפיות, ירושלים – תמיד מלא, חומוס מדהים ושונה מכל השאר, כל פעם מתפלאים מחדש איך יוצא להם כל כך טוב..

 36. החומוס שלי הוא חומוס קלאבוני ברח' האורגים באזור התעשיה בחולון אחרי תחנת הדלק פז מצד ימין
  יש לו חומוס נהדר
  מה שכן מתגעגע לחומוס אבו שוקרי בעיר העתיקה,בשנות השבעים היינו הולכים לשם הרבה
  וכמובן מאוד אוהב את אבו חסן בדולפין

 37. אני רוצה להמליץ על חומוסיית אל בשאר בעכו.
  המנה המשולשת שיצא לי לאכול שם היא בין הטובות ביותר שאכלתי,והיא בהחלט נותנת פייט טוב
  למנה של סעיד.
  הפלאפל שם מעולה גם הוא,והכי חשוב השירות האווירה שמוסיפים לרושם הטוב שיצא לי מהמקום.

 38. חומוס מדהים נסתר וטוב שכך
  אבל למענו החלטתי לגלות חומוס עטאף בתרשיחא מול מעלות,
  הכי מדהים שיש עם מסבחה או פול מלאכת כפיים נפלאה נסו ותספרו לחברה

 39. אשמח להמליץ על:
  1)החומוסיה "אלנבי" ברח' אלנבי בחיפה חוץ מהחומוס הטעים נהנתי במיוחד מהמשאושה המיוחדה שלהם. מומלצת מאד, ומגישים אותה רק בבוקר עם הפתיחה ב-9 עד סביבות 11:30 ואח"כ פשוט נגמר, שווה לנסות.
  2) ועוד מסעדה מזרחית, מקומית, בחיפה ברח' המגינים, מסעדת אחים יוסף, שם המסעדה "סטאר" יש שם לטעמי אחד החומוסים הטעימים בארץ.
  3) וכמובן החומוס הכשר הטעים ביותר בישראל, במסעדת טעמי ברח' שמאי בירושלים.
  4) גם החומוס של "בוטקה" בסניף בשד' מוריה בחיפה טעים
  5) ואהבתי גם את החומוס באוטובוס הכחול בדרך הנדיב (כביש 652) בכרכור
  רשימה לא סופית…

 40. אתם חייבים לבדוק את "חומוס מדר" של נתי בשטמפפר 29 פ"ת
  מקום קטן עם בעלים זהב שמוציא מנת חומוס הכי טעימה שיש!!!
  לא להתבלבל עם מסעדת "חירק" באותו הרחוב

 41. בלי לזלזל באף אחת מהחומסיות שתוארו כאן אתם חייבים לנסות את חומוס הבוטקה ברמת ישי (ויש להם גם סניף בחיפה) אני עוד לא טעמתי כזה חומוס באף מקום בארץ ויש למקום אווירה מיוחדת

 42. ממליץ בחום על שתי חומוסיות נהדרות בתא:

  1-מסעדת ארז:שיפרו את החומוס והמסבחה ללא היכר,החומוס הכי טוב כיום בכרם התימנים וגם השיפודים מעולים
  2-חומוס כספי,אלתרמן צפון ת"א- חומוס של שף (דיקסי,דקה ו"לבן")-חומוס חלק חלק ומעולה ממש,מעדן. הפלאפל והסלטים במקום אלוהיים.

  חובה לבדוק אבו שוקי,הרי אלתרמן קרוב לאיפה שאתה עושה פיזיוטרפיה בהדר יוסף 🙂

 43. שי דותן
  30 ביוני 2013 ב-14:33 //

  ממליץ מאד על חומוסיה חדשה באזור התעשייה ברחובות :

  המקום נקרא ע ו מ ר ויש לו חומוס ומסבחה מעולים !!! ללקק את הצלחת ואת האצבעות. הכל טרי מאד ומוכן במקום . עומר עצמו בן אדם מקסים שסיפר שלמד את המלאכה מערבים בשפרעם. האווירה נעימה מאד ואין בעיה למצוא חניה בחינם במקום. פתוח 9 עד 16 ראשון עד שישי.

 44. או הו! איזה בלוג מרגש =)
  לאחר שיטוטים אינסופיים בכל רחבי הארץ בחיפוש אחר החומוס המושלם, ברצוני להאיר את עינכם ולקרב אתכם אל האור בחומוס הטוב בארץ ללא עוררין!
  מדובר ב"חומוס באשא" על כביש 5, בכניסה לכפר קאסם (ליד ראש העין ופ"ת).
  יש שם חומוס במרקם סמיך וקצת מגורען, גרגירים רכים של מסבחה מוכנה היטב (או בשר, או שקשוקה או פול לאוהבים), פלאפלים קטנים וכתמתמים, פיתות עסיסיות ושמנמנות, דוכן סלטים למילוי עצמי קפה שחור חופשי חופשי-
  והכל באווירת בית וכייף ורק ב-20 שקלים!!
  מומלץ ביותר!

 45. יצא לי להיות סוף שבוע בחיפה. נהג מונית הפנה אותי לחומוס שאקר. מומלץ !! מנות טובות שבאות יחד עם חמוצים בצל ועגבניה. היה אחלה !!

 46. לגבי הבחור שהמליץ על רמת אליהו ראשל"צ "סלט משני." לגבי המסעדה מנת החומוס מרגישה לי מקופסא אני אוכל שם מרק חרירה לא מזמין חומוס. יחד עם זאת לקנית סלט מוכן לבית סלטי משני הכי איכותים הכי טובים

 47. חומוס אגסי זבוטינסקי רמת גן . לא חומוסיה אבל יש לו חומוס מוצלח בודאי באזור ללא אלטרנטיבה . כתובת צמוד למסעדת רקפת בזבוטיסיקי שמומלצת למי שמחפש אוכל ביתי יהודי במחירים נוחים כגון רגל קרושה כבד קצוץ צולנט וכד'.

 48. ישנה חומוסייה קטנה בעפולה בשם "חומוסיית העמק". חומוס טעים מאוד, מרקם עדין שלא עושה כבד בבטן.
  כמובן כל התוספות: גרגירים, פול, משאושה, טחינה, מטבוחה (מיוחד מאוד), שקשוקה, פטריות, צ'יפס, פלאפל טעים ביותר וסלטים חופשי.
  חומוסייה חדשה, מאוד מומלצת, אכלתי שם מספר פעמים, אחד החומוסים הטעימים שאכלתי.
  רחוב השרטט 1, עפולה.

 49. רמי אבירן
  28 ביולי 2013 ב-18:30 //

  אז מה אמת בתגובות ומה פרסומת?
  לא ברור לי כיצד סוהילה מעכו נשמטה
  ומה עם חומוס המלאכים בדיר אל אסאד ואבו ראמי ברמה וחומוס עקאוי בטמרה(גליל)
  ומאלה שצויינו למעלה-כספי בנאות אפקה ממש מפתיעה,מאהר בכפר יאסיף הרבה יותר טעים מאדהם.
  הכל לטעמי כמובן כי מסתבר שבחומוסים הדעות רבות שונות ומגוונות,שאמרו הרי חז"ל:על טעם וריח אפשר להתווכח אבל אין מנצח..

1 2 3

1 טרקבקים ופינגבקים

 1. למה לישראלים בחו"ל מותר (ואף רצוי) להתערב « כיכר המיואשים

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*