חדש בבלוג

אבו מרוואן בקופסא

חבר או לא חבר – אין מצב שסחבק היה אוכל את גירסת הקופסא של אבו מרוואן אם לא היה טעים. אז לא, זה עדיין לא תחליף לחומוס טרי אמיתי, אבל זה ללא ספק אחד הדברים הכי קרובים שטעמנו עד היום.

אבו מרוואן בקופסאבזמן האחרון בכל פעם שזוגתי ואנוכי מבקרים בסופר או במכולת, אנחנו מציצים במדפי הסלטים כדי לראות אם החומוס של אבו מרוואן כבר הגיע. מצד אחד, זה קצת מוזר לי – בכל זאת, חומוס בקופסא. מצד שני, אנחנו מאד שמחים בשביל פאהז, שהוא אחלה בנאדם שעושה אחלה אוכל.

מלבד בקמפיין הטלוויזיה שעלה השבוע, אבו מרוואן מככב גם בפרויקט 100 החומוסיות של עכבר העיר (פרויקט חביב ביותר שאם עדיין לא ביקרתם בו אז כדאי). הרבה חשיפה ומחויבות גדולה – כי בסופו של דבר, מה שיקבע זה הטעם ומה נעשה אם יצא פאדיחה. גרוע יותר: מה נאמר לפאהז כשישאל אותנו אם אהבנו?

לכן, כשמצאנו לבסוף את קופסת האבו מרוואן על המדף בסופר, חטפנו אותה ומייד הלכנו הביתה לטעום.

גזר הדין: מפתיע לטובה

קודם כל: לא, אל דאגה – אני לא הולך להמליץ לכם לעבור לאכול חומוס מקופסא. גם בצבר מודים – והם לא נבוכים מזה – שחומוס בקופסא לא יכול להיות טעים או בריא כמו חומוס טרי. המטרה שלהם היא בסופו של דבר לעשות את החומוס-בקופסא הכי טוב שהם יכולים.

למה זה מעניין אותנו? בשביל אותם מקרים ליליים של Crave למשהו שמזכיר חומוס, ובשביל מי שרוצה לקחת חומוס (עם חומר משמר) לעל-האש של יום העצמאות (אישית, אני מעדיף להכין חומוס בבית), ומקרים אחרים בהם חומוס טרי הוא לא אופציה.

אז החדשות הטובות הן שחומוס אבו מרוואן, אכן, מזכיר את הדבר האמיתי. לא, הוא לא טעים כמו המקור, אבל עם קצת שמן זית, כמון ורוטב פלפלים חריפים שאלתרנו ברגע, הוא היה… מממ… (יונית, מאחורי כתפי, אומרת: תכתוב "טעים").

הערה חשובה: למען הגילוי הנאות יש להזכיר שהקשר בין סלטי צבר לאבו מרוואן נוצר דרכי, ושהייתי מעורב בפרויקט החומוס של עכבר העיר כשופט וככותב. אתם רשאים להניח שזה עלול להשפיע על שיקול הדעת שלי.

5 תגובות על אבו מרוואן בקופסא

 1. כשאני מקבל "קרייב" באמצע הלילה, אני קופץ ל'אשכרה'.
  נכון.. החומוס לא מפיל, ואולי לא יהיה הבחירה הראשונה כשמדובר באור יום,
  אבל בתור החומוסיה היחידה שפתוחה באמצע הלילה.. וגם הצנוניות הפריכות והרעננות תמיד.. בהחלט משביע את ה"קרייב" יפה..

 2. ראוי להבהיר בצורה יותר מפורשת שיש לך פה אינטרס כספי.
  גם אם הפרויקט הזה, שחומוס צבר שותפים למימונו, לא משלם לך, הוא מביא לך גולשים.
  מצב כזה לא רק שיכול להשפיע על מה שתכתוב אלא אפילו על תחושת הטעם במוח.

 3. איתי – תודה. אתה צודק, בגלל מראית העין. רק כדי לסבר את האוזן, לא רציתי לקחת כסף מסלטי צבר על השידוך עם אבו מרוואן למרות שהם היו הוגנים והציעו. אני מאד שמח על ההזדמנות שאבו מרוואן קיבל, כי הוא איש מצוין שעושה חומוס טוב.

  המעורבות שלי בפרויקט של העכבר די ברורה בהתחשב בזה שיש תמונה שלי במרכז הדף, ולהם גם סיפקתי תוכן שעליו מובן שגביתי כסף ("דמי כיס" אולי מתאר את זה טוב יותר). אבל הפרויקט עצמו לא ממש שולח לי תנועה אלא בעיקר מתחרה בי בגוגל.

  מכיוון שעשיתי שת"פים תוכניים כאלה ואחרים גם עם ynet, וואלה ועוד כמה אתרי תוכן גדולים, אז קשה לומר שיש לי סנטימנטים מיוחדים למי מהם (למעשה, סנטימנטים שליליים למדי כלפי חלקם, בהיותם נוגשי עבדים נצלנים, אבל זה סיפור אחר).

 4. טעמתי ואכן עולה בגדול על האחרים מהקופסאות

 5. איתי דחילק לאבו שוקי אתה נטפל?למורנו ורבנו?לכותב "הבשורה על פי אבו שוקי".למייסד דת החומוס?
  לפעמים כשנגמר לי החומוס אני אומר לאשתי "רק חסר לי שאבו שוקי ידפוק לי עכשיו בדלת ויתפוס אותי על חם בלי חומוס…."
  לגבי חומוס אשכרה.החומוס הכי סתמי שטעמתי מעודי.אפילו בבית לא עושים חומוס כל כך משעמם.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*