חדש בבלוג

מסבחה עם חצילים?! (נו טוב, קחו מתכון)

במסעדת לילית בתל-אביב מגישים וריאציה על המסבחה המסורתית. האמת? לא ממש דומה, אבל טעים שאתם לא מאמינים.

בשבוע שעבר היה לאבו שוקי יומולדת וזוגתו הנשמה לקחה אותו לאכול בלילית (מאחורי בית אסיה, ויצמן-שאול המלך). לא אפליג כאן בשבחיו של המקום, שכל קשר בינו לבין חומוסיה הוא מקרי בהחלט. רציתי לספר כאן על אחת מהמנות הראשונות שנקראת "מסבחה", ולמרות שהיא לא באמת מסבחה – והמלצרית הנחמדה הסבירה את זה מראש – התעקשתי לנסות אותה.

מדובר במנת חצילים קלויים, טובעת בטחינה ומעוטרת בתלולית גרגרי חומוס. באמת, לא מזכירה מסבחה לא בטעם ולא במרקם, אבל פשוט תענוג של מנה. אפילו שאכלתי אותה עם לחם ולא עם פיתה. אניי אכין לעצמי מנה כזו גם בבית. בעצם, אני כבר מכין אותה ממילא לעיתים קרובות – רק בלי גרגרי החומוס. פשוט:

א. משרים ומבשלים גרגרי חומוס כרגיל (כלומר, כמו במתכון)
ב. מרפדים היטב את הכיריים בנייר אלומיניום, ומדליקים את הלהבה הכי גדולה.
ג. בוחרים חציל טוב (כלומר: ארוך וקל כנוצה) ומניחים אותו על הלהבה. מניחים לו לקלות עד שהקליפה תהיה חרוכה לגמרי והתוך רך להפליא. לא דוקרים ולא חותכים.
ד. מניחים את החציל בצד להתקרר קצת. כשהוא קר חוצים אותו ומרוקנים את הנוזלים. מוציאים את התוך המהביל ומניחים בצלחת.
ה. שופכים קצת טחינה טובה (אם היא סמיכה מדללים בקצת מים, אבל כעיקרון הנוזלים של החציל יספיקו), סוחטים לימון מעל, שופכים קצת שמן זית ואת ומפזרים את הגרגרים. קצת פטרוזיליה לא תזיק.

אחרי שאכין אשים תמונה.

2 תגובות על מסבחה עם חצילים?! (נו טוב, קחו מתכון)

  1. ואני היתי בטוח שיחגגו לך יומולדת אצל אבו חסן….תשבו עם כל הסועדים מיפו  בשולחן ולפתע אבו חסן יוציא צלחת חומוס ענקית עם נרות וישיר: "היום יום הולדת,היום יום הולדת, היום יום הולדת לשו וקי….".סתם בדיחה.מזל טוב.

  2. חציל קלוי בטחינה זה שילוב משובח. אפילו כשהייתי בצבא כבר ניסיתי את כוחי במתכון, ולא חשוב כמה הכנתי תמיד הפתיע אותי לגלות שמחסלים את זה מהר יותר מהזמן שלקח להכין. הרעיון להוסיף לזה גרגרי חומוס נשמע כמו גיוון מעניין.

השאר תגובה