חדש בבלוג

בהדונס: חומוס בשביל החומוס

אם זה היה תלוי בעמי, הביקורת הזו לא הייתה מתפרסמת. הוא לא רוצה פרסום ולא זקוק לו – רק תתנו לו להכין את החומוס שלו בשקט, ואל תפריעו לו כשהוא מחשב את המנות כך שיישאר לכולם. יש אנשים שאומרים שזה החומוס היהודי הטוב ביותר בעולם.

ביאליק 138 רמת-גן (ליד גשר ההלכה)
א'-ו' 8:00-13:30
03-7528074

4.5 גרגרים

"בהדונס" (פטרוזיליה בעיראקית) היא אולי החומוסייה הטובה ביותר בתל-אביב וסביבתה, מחוץ לגבולות יפו. על עמי, בעל המקום והאיש שמאחורי הדלפק, כבר היה מי שאמר שהוא היהודי שהכי מבין בחומוס. הוא גם כנראה אחד היהודים הכי וותיקים בעסק – הוא עושה חומוס לא פחות מ-25 שנה, ובכל התקופה הזו לא החסיר לטענתו אפילו יום אחד.

חומוס בהדונס

חומוס בהדונס. מנת קומפלט אופיינית.

באש ובמים, באוויר, בים וביבשה, עמי יגיע בחמש בוקר ויסגור מתישהו באזור שתיים, תוך שהוא מנופף בידיו לאומללים שזה עתה הגיעו ואומר להם שנגמר. החומוס תמיד טעים, טרי, מתחלק בקלות. חומוס עדין, חלק, מתובל בנדיבות רבה, שאחרי שאכלתם פעם אחת תסכימו לכתת בשבילו רגליים יותר מפעם.

הוא מוגש עם או ללא פול, ביצה, וערימת בצל ופטרוזיליה, ואפשר להזמין גם סלט טרי ופריך שנחתך במקום כל הזמן וגם הוא טעים. יש ארבעה שולחנות בחוץ ועוד שניים בפנים, והם יהיו מלאים כשתגיעו למקום אבל עד שתסיימו לעמוד בתור יתפנה מקום בשבילכם. לעולם אין מקום פנוי, לעולם אין מקום חסר – מין קסם כזה שהוא כנראה חלק מקסמו של בהדונס.

בהדונס. אפילו הסלט מעולה.

בהדונס. אפילו הסלט מעולה.

עמי עובד בשיטת "גומרים הולכים", כמו פעם: כשהחומוס נגמר הוא סוגר והולך; צריך לנוח בשביל החומוס של מחר. בדרך-כלל לאחרונה החומוס נגמר קצת לפני קצת אחרי שתיים אחר-הצהריים, ובכל מקרה כדאי להגיע לא יאוחר מהשעה אחת וחצי רבע לשתיים, ולהכין את עצמכם לעמידה די ממושכת בתור, כי תמיד יש בו מישהו שמבקש לארוז לו חמש מנות. יש באזור הרבה חנייה, אבל גם פקחים של עיריית רמת-גן שדופקים דוחות – השתמשו בשירותי המדחנים.

סניפים נוספים של בהדונס קמו בשנתיים האחרונות ליד הקניון ובשיכון דן. אלו זכיינים, שמכינים חומוס דומה אך לא זהה – מומלץ בחום ללכת על המקור ויפה שעה אחת קודם.

44 תגובות על בהדונס: חומוס בשביל החומוס

 1. חומוס הרצל בפינת הרצל-לילינבלום בתל אביב מתברג בקלות איפשהו בראש הרשימה. שווה (!!!!!!!!!!!) לנסות.

 2. כאחד שגדל באזור ליד חייב לשתף אותכם בשם המקומי של חומוס בהדונס – המטייח…
  וזאת מכיוון שנוהג לטייח בקמצנות את החומוס לצלחת.. אין ספק שזו המנה הקטנה בעיר..

 3. זה כולם יודעים.ניגוב אחד ואתה בחרסינה….מישהו מאמין שאין בבהדונס מפיות?היתי סולח על כל זה אם החומוס היה טוב.החומוס די סתמי מהסוג שאנחנו עושים בבית.דרך אגב היום אכלתי חומוס באדהם אבן גבירול .במילה אחת:נפילה.מלוח ולא טעים.כן כן התנודות ברמת החומוס מעצבנת.

 4. טוב, לדברים האחרונים על בהדונס אני חייב להתייחס.
  קודם כל, ולמרות שתמיר לא אוהב אותו, אני חושב שמדובר בחומוס טוב בהחלט.
  המנות הקטנות מאפיינות בעיקר את סוף היום (כלומר, מ-13:30 ואילך) כשעמי, בעל הבית, עושה הכל כדי שכל מי שמחכה בתור יקבל חומוס. בדרך-כלל הוא יודע לחשב מראש ומזהיר את מי שמצטרף מאוחר מדי שלא יישאר לו מה לאכול, כדי שלא יחכה סתם. אבל אם הוא רואה שמה שנשאר בפיילה לא מספיק אז כן, הוא מקטין קצת את המנות. הדרך להתגונן מפני העניין הזה היא פשוט להגיע קצת קודם.

 5. אכלתי בעשר וחצי בבוקר. זה מוקדם מספיק?או שבשעה זו הוא מתקמצן כדי שישאר לאחר כך…זה לא שאני לא אוהב את החומוס.הוא פשוט סתמי.בלי יחוד.כמו שעושים בבית.אם כבר ובלי לצחוק חומוס גבעתיים בויצמן יותר טוב..

 6. לא רק שאני חושב שבהדונס טוב יותר מחומוס גבעתיים, אלא שאני חושב שהוא גם עולה על אבו אדהם. ואני לא היחיד. מצד שני, אני גם חושב שאבו חסן טוב יותר מאבו אדהם וגם בזה אתה לא מסכים איתי.

 7. יש סניף של בהדונס ברמת החייל כמעט אותו חומוס מנות יותר גדולות

 8. יש גם סניף קטן של בהדונס בכפרסבא – באזור של אמדוקס.
  (קטונתי מלהביע ביקורת חומוסיות, אבל טעים שם)

 9. שרון – למה קטונת. מכל מלמדינו השכלנו עיונתי.

 10. סתם אחד
  20 במרץ 2007 ב-17:59 //

  אז מה העדכון בדיוק? לא שמתי לב…

  מכל מקום, לגבי הדיון על הגודל (הוא כן קובע), במחצית השנה האחרונה עמי התחיל להגדיל את המנות עקב תחרות. שתי חומוסיות סמוכות לבהדונס נפתחו לאחרונה, ושתיהן לא רעות כלל. אבו-טאלב ואבו-עאדל, שתיהן מרחק פסיעה מבהדונס. וכמו שאומר שטרסלר (או ביבי, לא זוכר מי) – כשיש תחרות הצרכן מרוויח.

  ה"אבו"ים הסמוכים לבהדונס גובים 14 ש"ח המנה, בעוד אצל עמי המחיר מופקע – 19 ש"ח. לכן לאחרונה הוא מצ'פר בגודל. והוא מאוד טעים.

 11. אחד סתמי- העידכון הוא הוספת תמונות מהשטח.

  בעת לקיחת התמונות, זו הייתה לי הפעם הראשונה בבהדונס – והיה מאד טעים.
  יש חניה כחול לבן בסביבה (בעיקר אחרי הכיכר), רק צריך להכין מטבעות קטנים בשביל מדחנים (איזור חניה של ר"ג)

 12. מי שלא מזכיר את המטבח של שוש באבן גבירול 123, כנראה יש לו דעה קדומה נגד נשים, וגם יעלות חן…

 13. יוסי – מי שלא מחפש לפני שהוא כותב תגובה יוצא פארש. תציץ פה

  humus101.com/?p=62

 14. אני ממליץ על בהדונס.
  עמי טיפוס נחמד, אבל יש אנשים שהוא מזכיר להם את ה-soup nazi.
  כשהתחלתי לאכול שם, באתי בשקט, בנימוס, וכנראה זו הדרך להתחבב על בני המקום.
  מאז אני מאוד נהנה מהאווירה הביתית והחמה, מהאקסטרא חומוס שמבקשים (והוא נותן! שוב, לשקטים ולמנומסים) ובכלל לאוכל המספק והטעים.

 15. אכלתי שם כ-15 פעם עד שנמאס לי מהחומוס סודה לשתיה הדליל שהוא מגיש שם.
  המנה שלו משביעה וטעימה אבל לא מתקרבת לקרסוליים של חומוסיות אמיתיות מהצפון

 16. שאלה ל"סתם אחד".איפה החומוסיות החדשות שנפתחו ליד בהדונס אבו-טאלב ואבו-עאדל?אפשר מיקום מדויק?בתודה.

 17. תודה מצאתי בדפי זהב

 18. אכלתי אצל חומוס "אבו טאלב"במתחם הבורסה.שורה תחתונה בינוני ביותר.חומוס סתמי כמו שעושים בבית.מגיע עם בצל ורוטב בלבד ללא חמוצים.לא שוה ביקור חוזר.

 19. אני אכלתי ב"האקדמיה לחומוס" בכפר-סבא ולהפתעתי הרבה, החומוס היה ברמות של החומוסיות הערביות הטובות.
  השרות במקום אדיב, הפיתות תמיד טריות ומסוג מובחר והתוספות הנלוות מעשירות את הארוחה.

 20. הזמנתי, לא הבנתי מדוע אין גם גרגרים כפי שיש בכל חומוסיה שמבשלת את החומוס בעצמה ומכינה אותו. הטעם, זה לא חומוס רבותי, אני אוכל חומוס לפחות פעמיים בשבוע (ירושלמי) והחומוס הזה תפל חסר טעם לגמרי ואולי בכלל תעשייתי. לא זוכר שאכלתי אי פעם בחומוסיה שלא היו בה גם גרגרים, העדר הגרגרים ותיפלותו של החומוס הם אולי הסיבה שהוא שופך את הנוזל החמוץ חריף על החומוס, כדי להסתיר, שהרי מי שאוהב חומוס יבחר בעצמו האם ומתי לטבול את הפתה בחמוץ חריף הזה שמכסה לגמרי על טעמו של החומוס הנ"ל. הייתי רוצה לגלות לכם סוד אבל לא רוצה להרוס לאלה שאוהבים ונהנים מחומוס טוב. רק תראו כמה שהוא קמצן הבהדונס הזה. חומוס הולך עם חמוצים, לא אצלו, עם גרגרים, לא אצלו, אבל כנראה המחיר הכי גבוה בארץ.

 21. אף פעם לא הבנתי את התור הארוך אצל בהדונס.אכלתי שם פעם אחת ובהחלט חומוס סתמי לחלוטין כמו שעושים בבית.(משתמש הרבה בדרגה הזאת).בזמנו אפילו מפיות לא היו על השולחן.אם מותר קצת להתפלצן לדעתי תופעת החומוסיות האובר מוערכות נובעת מסועדים שלא באמת מבינים בחומוס.הם אוהבים חומוס אבל לא ראו את האור…עדיין לא הגיעו לדרגה הרוחנית המתאימה.כדוגמא אישית אני חושב שגולדסטאר היא הבירה הטובה בעולם.ברם מי שמבין בבירה,יודע את הרכבה ותהליך הכנתה ומכין אותה לעיתים לבד, ילגלג עלי ובצדק!יש דקויות שאיני מבין ולא אבין כנראה לעולם. לכן כאשר רואים תור ארוך הרבה נשרכים מאחוריו וסבורים שהחומוס טוב.תקופה ארוכה סברתי שאבו אדהם קרליבך הטוב ביותר.וזה היה נכון.ברגע שהמשחה הפכה דלוחה וקרה הדרתי רגלי ללא כחל וסרק.לעומת זאת בהמלצת אבו שוקי אכלתי אצל המקום של שוש באבן גבירול.אין תורים ואין לחץ.אבל החומוס והפול הם הטובים ביותר שאכלתי בעת האחרונה.

 22. ניסים דחילק
  31 ביולי 2007 ב-14:20 //

  דווקא חומוס אבו טאלב בין החומוסיות הטובות שיצא לי להכיר
  חומוס פשוט, חם, טרי וטעים, בלי פוזות ובמחיר סביר לחלוטין – 14 ש"ח למנה שיכולה להספיק גם לזוג. ומדבר אחד שאוכל שם לפחות פעם בשבוע, וניסה כבר את אבו -עדאל (נוזלי ושמנוני מידי + פלאפלים בטעם של גריז) ואת בהדונס (מנה קטנה, טעם בינוני, יחס מגעיל)

 23. החומוס הכי טוב באיזור השרון הוא חומוס לול בטירה (המשולש ליד כפ'ס) כאחד שאוכל חומוס פעמיים עד 3 בשבוע וכבר ביקר בהרבה חומוסיות באיזור המרכז אני קובע בנחרצות שאין על הטעם והחומוס של לול , במחיר 15 שקל כולל שתייה צלחת חומוס פול או גרגירים עם צלחת תוספות של ירקות חמוצים בצל ופלפלים זה גם המחיר הכי שווה, יש רק בעיה קטנה שבסביבות 13:00 החומוס נגמר ולול נסגר אז חייבים להזדרז, הכתובת כביש ראשי טירה כיכר שניה מהכניסה מכפר סבא, פשוט להתמכר. מי שאכל שם חוזר שוב ושוב בדוק.

 24. אהבתי את תגובת המערכת..

 25. היום עברתי במקרה ברחוב ביאליק ברמת גן – וראיתי את המסעדה כאשר תור ארוך של ממתינים משתרך לו עד למדרכה. היות שהייתי רעב, נכנסתי והזמנתי מנת חומוס עם פול וביצה, בתוספת סלט ירקות.
  היה טעים ושווה כל אגורה (מה גם שהמחיר לא יקר). רואים שהאיש מבין ובקי בהכנת המזון. רואים שהוא אוהב את עבודתו. אין ספק שאחזור לשם.

 26. האיש שראה הכל
  1 בפברואר 2008 ב-01:18 //

  היום הייתי בבהדונס ,ותור ארוך השתרך כבר באיזור 11 וחצי – מה שמעלה את התהיה למה לעזאזל לא לנהוג כמו בכל חומוסייה רגילה ולהגיש לשולחנות? למה צריך לחכות חצי שעה (במקרה הטוב) את ה7-8 אנשים שעומדים לפניך? מה זה, סוג של עונש?

  החומוס לכשעצמו מצוין, ואהבתי את התוספת של הבצל הקצוץ בתוך הצלחת. אממה, ביחס של מנה מול מחיר העסק רחוק מלהשתלם. המנה קטנה בהרבה ביחס לחומוסיות אחרות. האיש מתקמצן (כן כן, גם לפני 12 ולא באיזור שתיים). ובנוסף על כך 20 ש"ח הוא מחיר מופקע למנה בלבד, בלי סלט, בלי שתיה. ככה שעם כל הכבוד למנה הטעימה (שלא מדגדגת את החומוסיות המובילות שלי) אני לבהדונס לא אחזור. עדיף לנסוע עוד 2 דקות לאבו טאלב – יותר טעים, יותר נוח ואפילו יותר זול.

 27. חברים יקרים! הגודל של המנה אצל בהדונס .הוא אחד מהמרכיבי ההצלחה של המקום!

 28. שוב אכלתי בבהדונס המקורי.הזמנתי חומוס פול ביצה.החומוס טוב .לא מצויין אבל יותר מבסדר.הפול גרוע.עיסה מימית מאד מדוללת עם תזכורת קלה לפול.היתרון של בהדונס נובע שהשלם עולה על סך כך חלקיו.המנה כולה בסדר ,הרוטב,הבצל,הפטרוזיליה והשמן יוצרים קומפלט טוב,אבל שוב לא מצדיק את התורים הארוכים.

 29. עוד קוריוז מבהדונס.האדם שלפני ביקש מעט טחינה על הסלט.עמי נדרך וכמעט צרח:"אל תתחיל עם זה אפילו.אני לא עושה דברים כאלה….אם אתה רוצה טחינה על הסלט המנה עולה עוד עשרה שקלים…באופן חד פעמי אוסיף אבל אני לא עושה לעולם דברים כאלה…."והכל בטון תקיף.חשבתי ואללה מה יקרה אם אבקש ריפיל…

 30. יובלגו
  6 במאי 2008 ב-08:15 //

  שעת הגעה מומלצת (כן, אני יודע, חריג): 11:55. שנייה אחת לפני 12 כשהתור מתחיל.

 31. האם מישהו יודע אם בהדונס דיזינגוף כבר נפתח?

 32. לפלאפה
  30 ביוני 2008 ב-18:53 //

  הייתי היוף בסניף בכפ"ס
  את האמת- התאכזבתי
  כ"כ הרבה שמעתי על החומוס הזה
  וכשטעמתי אותו פשוט לא התלהבתי
  חומוס פשוט ולא מיוחד
  הגרגירים לא היו רכים בכלל
  ו20 שקל בשביל מנה כ"כ קטנה ובלי ריפילים זאת פשוט גניבה לאור היום!

  קשה לי להאמין שרמת גן זה כ"כ הרבה יותר טוב.

 33. היום ביקרתי בבהדונס, הגעתי לשם ב 12 ומשהו והיה תור של מספר אנשים מצומצם שלקח נצח…
  אחרי בערך רבע שעה של עמיד בתור הגענו לרגע המיוחל והזמנו 2 מנות חומוס בלי פול עם כל התוספות וצלחת סלט.

  תכל"ס? אין חדש תחת השמש… חומוס חלק לגמרי, קצת חומצי, מנה דווקא מכובדת בניגוד לשמועות. אבל איך אומר צדי צרפתי? "לא נפלתי". ממש לא.

  שווה 20 שקל והליכה של חמש דקות מהעבודה(אני עובד בבורסה בר"ג), אבל לחזור לשם במיוחד זה One big ****en NO NO.

 34. מסכים בהחלט.זו בדיוק דעתי שהצגתי בביקורת שקדמה לשך.אכלתי גם בסניף בדיזנגוף והחומוס עוד פחות מבינוני.אבל!!כבר אמרתי:לדעתי החומוס הטוב ביותר הוא כיום חומוס חסוני בדרך בן צבי ליד בלומפילד.היום אכלתי שוב והיה מעולה.

 35. יאללה תמיר דיי להתפלצן. שתכין חומוס כזה בבית תעשה לי טלפון.

  אתה כבר מתחיל להשמע כאילו יש לך משהו אישי נגד עמי.

  אני מבין שאת המושג "על טעם וריח אין מה להתווכח" לא שמעת?

  לא אהבת?, פנאן.
  כתבת שלא אהבת?, שוב ושוב ושוב.

  אז יאללה, דפדף הלאה.

  בחברות, כן?

  אלך לבדוק את חסוני בהזדמנות.

 36. היי שלום אני תומר!
  אני אוכלת דיי הרבה בחומוס בהדונס וזה החומוס הכי טעים שיש אני ממצליצה לכם לנסות.
  זה ה-חומוס לא סתם רגיל הכי הכי טעים שיש!!!

 37. שנים עבדתי אם התיירים. אין חומוסיה ב ארץ ש לא אכלת
  רובם לא שווים גרוש מ מטולה עד אילת .אבל ל בהדונס שווה להגיע(לא לזכיינים כן.) ב כל מצב.
   

 38. חג שמח ! חדש כאן..לאור התגובות רציתי להמליץ על מקום נחמד בעכו..מסעדת כף הזהב. החומוס היה פשוט מעולה..אחד הטובים שאלכתי לאחרונה..ולדעתי לא נופל מסעיד . המה מה , יש להזהר מהזמנת שניצל במקום..כי הוא ממש לא לעניין ורואים שזה קפוא . סלטים סבירים ביותר וגם אם נגמר אז מביאים עוד . הפה גרוע ..טעם מיימי…שורה תחתונה : חומוס נטו ! ושוב אחד הטעימים שאלתי עם מרקם סמיך (2 צלחות הספיקו לי ליום שלם..)

 39. זה החומוס הכי טוב בעולם. נקודה.

 40. תמיר אחר
  11 בפברואר 2010 ב-16:19 //

  המנות קטנות והוא אדם אנטיפתי

  (תגובת המערכת: רק למה אתה חייב לכתוב את זה בשמות שונים מאותה כתובת IP?)

 41. אדון תמיר החדש.שנה את הניק.זה לא תמיר המקורי מבלוג החומוס.

 42. חומוס אכרם
  19 בפברואר 2010 ב-00:52 //

  היתי היום אצל חומוס אכרם בשינקין , ואת האמת מאוד אהבתי , מחכים בתור לכמה דקות עד שמתפנה מקום אבל שווה לחכות , חומוס אסלי טרי וטעים—שווה בדיקה!!

 43. אכרם.לפחות הית כותב בניק אחר.אולי הינו מאמינים לך…פותנה לא היתה עושה טעות כזאת …היא יש לה שכל בראש…

 44. תמיר – בשביל מה זה טוב הסגנון הזה?

1 2

6 טרקבקים ופינגבקים

 1. חומוס להמונים » רשימת חומוסיות מעודכנת
 2. חומוס להמונים » חומוס ופוליטיקה
 3. חומוס להמונים » מדד חומוס להמונים
 4. חומוס להמונים » רשימת חומוסיות מעודכנת
 5. חומוס להמונים » חומוס אבו טאלב, רמת-גן
 6. יש בהדונס גם באבן גבירול | חומוס להמונים

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*