חדש בבלוג

חומוסאי השבוע: עמי סמולרצ'יק

בלוג החומוס במדור חדש: חומוסאי השבוע. בכל שבוע נביא כאן סיפור, ציטוט או אנקדוטה משעשעת, שפורסמו בתקשורת וקשורים לחומוס. הכוכב של כל סיפור, באופן טבעי, יהיה חומוסאי.

כבר זמן מה שאנחנו רוצים להכריז על המדור הזה, כי מדי פעם יש מישהו שעושה כבוד לחומוס, או משיג הישג חומוסאי ראוי, וממש חבל לנו לא לספר על זה.

מה שהוביל סופסוף לכך שהרמנו את הכפפה שזרקנו לעצמנו, הוא שככל שעובר הזמן יותר ויותר אנשים שמצוטטים בתקשורת מנצלים את ההזדמנות כדי לומר משהו על עצמם ועל חומוס. חלקם – כמה שמות כבר שמורים במערכת – ממש יוצאים מהארון ומספרים על אהבת החומוס שלהם, ועל הרגלי הכנת  ו/או אכילת החומוס שלהם, ובכך משמשים דוגמא ומופת לרבים.

זיכרונות חומוס מסמולרצ'יק

חומוסאי השבוע הראשון שלנו הוא עמי סמולרצ'יק, שבראיון (NRG) שפורסם בסוף השבוע העלה זכרונות מימי רווקותו. הוא סיפר שם, בין השאר, איך בתקופה שהיה שחקן רווק ועני, חומוס הפך למוטיב חוזר בתפריט שלו: "…ירדתי לאכול חומוס ופול מתחת לבית. בריא, זול, ואני יכול לאכול את זה בכיף גם היום, בלי קשר לכסף".

רק בשביל רקע וקונטקסט וזאתי: את סמולרצ'יק (41), אתם קרוב לוודאי זוכרים בתור החנון ב"פלורנטין" – למרות שיודעי חן טוענים שהוא מזכיר יותר באישיותו את דמות השוטר המטורף אותו שיחק ב"סימה ועקנין מכשפה".

והיו כמובן התפקיד בסרט הקאלט "מבצע סבתא", ותפקיד המשנה המצוין ב"אהבה זה כואב", לצד דנה מודן, אסי כהן ודורית בר-אור. והוא שיחק ומשחק ב"הבימה" ובתיאטרון חיפה.

בשנים האחרונות, כך מוסבר בראיון, הוא התברגן ונעשה בעל ואב – לא לפני שהספיק להיות דפוק וזרוק בפלורנטין ובהודו, להתגלגל לאשראם, להתבודד ולעשות מדיטציה, להסתובב במועדונים, לעשות מוזיקה, לכתוב ספר וגם "יציאות, בילויים, המון בחורות".

היום הוא פחות זרוק ויותר מסודר ומאורגן וממושמע ויש לו משכנתא ואשה ושני ילדים. דא עקא, מדבריו משתמע לכאורה שאכילת חומוס על בסיס יומיומי לא מתאימה לסגנון חיים כזה.

יריעת המדור הזה קצרה מלעסוק בשאלה הרת גורל כמו מהו שיקול נכון יותר לבחירת מקום מגורים – המרחק הסמיכות לגני ילדים או המרחק מהחומוסייה האהובה עליכם. בכל אופן, לבנו עם עמי סמולרצ'יק ואנחנו מקווים שיפתחו בקרוב חומוסייה ממש טובה ברחוב שלו.

תמונה: sumsum1.

1 תגובה על חומוסאי השבוע: עמי סמולרצ'יק

  1. איפה הבחור גר ? אולי נסדר לו חומוסייה באזור

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*