חדש בבלוג

"Chickpeace" – לגרגרים שלום. סרטון

ושוב, סרטון עם תמונות תקריב מאלפות של גרגרי חומוס, אבל באמת – אחד החומרים הכי טובים שעלו לבלוג הזה מיום הקמתו. צפיית חובה, 3:10 דקות.

כמו שיודע כל מי שנוהג לבקר בקביעות בבלוג הזה, "יצירת חומוס מקורית" (דהיינו, יצירה אמנותית ואחרת שמעורב בה חומוס) היא לא מונח חלול אלא עובדה קיימת.

בשנים האחרונות הצגנו כאן שירה, סיפורת, אמנות פלסטית, מוזיקה מז'אנרים שונים, קליפים וסרטים – עשרות יצירות נבחרות, שכמה מהן היו באמת נהדרות.

ובכל זאת, מדי פעם מצליחים להפתיע אותנו עם יצירת-חומוס ראשונה מסוגה ויחידה בעוצמתה, וכזה הוא בדיוק הסרטון "Chickpeace – Peace vs. War Journalism" שלפניכם (אפשר לקרוא את המשך הפוסט מתחת לסרטון או לצפות ואז לקרוא):

"Chickpeace", סרטון בן 3:10 דקות, הוא פרויקט הגמר של עודד לברן במסגרת לימודיו במרכז הטכנולוגי חולון (HIT).

הסרטון משתמש בחומוס (גרגרים וממרח) כדי להציג את תפיסת ה"Peace Journalism" של הפרופ' הנורבגי יוהאן גלטונג, שמגדירה עקרונות עבודה של עיתונות אחראית שמעודדת דיווח אמין ונמנעת מליבוי האש.

מעבר לתכנים הרעיוניים, שאולי מדברים אליכם ואולי לא, מדובר בסרטון מרתק מהבחינה הטכנית ומרגש מבחינה אסתטית (וחומוסאית). באמת, צפיית חובה, במיוחד לחומוסאים.

אגב, נחשפנו לסרטון הזה בדף הפייסבוק של הסרט האוסטרלי "Make Hummus not War", שיוצרו טרבור גרהאם גם הוא מדבר על החומוס כעל ערוץ להידברות, התחברות ופיוס.

1 תגובה על "Chickpeace" – לגרגרים שלום. סרטון

  1. וואו. מדהים.
    גם הרעיון וגם הביצוע מרגשים. ועושים תיאבון ואמונה.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*