חדש בבלוג

אודות חשיבות החציל

חצילים הולכים טוב מאד עם חומוס, כמעט בכל קונסטלציה. בכלל, החציל הוא ירק מופלא, שלא זוכה לכבוד המגיע לו. לא נשנה את זה בפוסט אחד, אבל מגיעות לו כמה מילים טובות. יש גם לינקים.

אנחנו לא מרבה לכתוב כאן על חצילים (בכל זאת – זהו בלוג החומוס, לא בלוג החצילים). מצד שני, גדלנו על חצילים ואני באופן אישי תמיד אהבתי חצילים (יש מי שיגיד שזו אהבה קצת סוטה).

בשנים האחרונות החציל הפך לירק קצת מושמץ, ולכל מיני אנשים יש טענות על כך שאיננו בריא. יש גם טענות לפיהן החציל דווקא בריא מאד, ועד כמה שהצלחתי לחקור ולברר הן נראות מבוססות יותר מבחינה מדעית מאשר הטענות המנוגדות. אישית, אני חושב שהחציל כל-כך בריא לנפש שאין ספק שהוא בריא גם לגוף.

יש עדיין יותר מדי מתכוני חומוס ששוכבים אצלנו במגירה, ולכן אנחנו לא הולכים להציף אתכם במתכוני חצילים. בינתיים. בכל אופן, אני כן רוצה לנצל את ההזדמנות הזו כדי להזכיר – ולו רק בשם – כמה ממטעמי החצילים הגדולים ביותר לדעתי: מוסקה, סביח, חצילים בעגבניות, חצילונים כבושים, סלט חצילים במיונז, חצילים בטחינה, חצילים קלויים עם טחינה מעל, וגם סתם חצילים קלויים. או מטוגנים. או אפויים. ואפילו מבושלים.

קצת קריאה מומלצת על חצילים:
10 טיפים לקליית חציל
. חובה לכל קולה חצילים.
הכנת חצילים בטחינה. מתכון ומדריך מצולם.
הסביח של עובד. מקום שעושה כבוד לחצילים.
המנון לחצילון ויש גם מתכון פשוט אך קטלני.
שמחת גורי החציל. על האהבה לחצילונים.

1 טרקבקים ופינגבקים

  1. חבר-חומוס: מהו ומדוע חשוב שלכל אחד יהיה כזה | חומוס להמונים

השאר תגובה