חדש בבלוג

הכל אודות הממרח

הסרטון האחרון בסדרת פרודיות ה"All About That Base" עוסק בחומוס, הפעם מנקודת המבט של קומיקאי ערבי-אמריקני – שמתגלה כלא כל-כך שונה משלנו כשחושבים על זה.

מצד אחד, זה בסך-הכל עוד סרטון בסדרת הפרודיות על המגה-להיט "All About That Base" של מייגן טריינור). מצד שני – הוא עוסק בחומוס, הוא מצחיק, ואתם תאהבו אותו.

עם למעלה מחצי מיליון צפיות תוך יומיים, "All About That Paste" (הקליקו Play להלן) מסתמן כמה שהולך להיות אחד משירי החומוס הפופולריים ביותר מעולם.

הכל אודות הממרח

ולשם שינוי, זהו לא שיר שנכתב והופק על-ידי יצרני חומוס בקופסא וכולו הלל לציקלומטים, אלא ההפך הגמור – שיר שלועג לגירסה התעשייתית ול"White man hummus". שנוזף באמריקני ההדיוט שקונה בסופר קופסת חומוס ואומר לו "דע לך, חביבי, שזה לא אוכל אמיתי".

האיש שמאחורי השיר הוא רמי מונסיפי, סטנדאפיסט אמריקני צעיר ממוצא לבנוני-עיראקי שמוכר בזכות הדמות "חביב עבדול חביב", המותג GoRemy ופרודיות יוטיוב קודמות דוגמת "Saudis in Audis".

לחומוסאי הישראלי שצופה בשיר קשה שלא לחוש הזדהות, לא רק עם המסרים אלא גם עם האליטיזם המזרח-תיכוני – כולל תחושת הזלזול והסלידה כלפי מאכלים שמכונים "hummus" למרות שהם עשויים מאבוקדו, למשל. או כאלה שמכילים מעט מדי טחינה.

מעבר לזה שרמי מונסיפי – תושב וושינגטון שגדל בוירג'יניה, מורה פילאטיס בזמנו הפנוי – לגמרי נראה כמו הבן של הדוד מאמריקה, או כמו מישהו שהייתם עשויים להכיר מהלימודים או מהמילואים, או לפגוש בשיעור יוגה במרכז תל-אביב. בקיצור: מישהו שנקודת המבט שלו על החיים אולי לא כל-כך שונה משלנו, ובוודאי יותר קרובה אלינו מהמיינסטרים האמריקני.

מעניין לציין שזה לא השיר הראשון של של רמי על חומוס. באוגוסט שעבר הוא שחרר את Chicken Wings and Hummus, שיר קצת פחות מוצלח, אבל גם כן כזה שחוקרי האבולוציה תרבות האוכל בוודאי יזכירו במאמריהם יום אחד.

למה? משום שרמי הוא ממבשרי השלב הבא במהפכת החומוס בארה"ב: כשהדור שגדל על חומוס בקופסא יצא לחפש את הדבר האמיתי. בדיוק כמו שקרה אצלנו.

3 תגובות על הכל אודות הממרח

  1. אהבתי תגובה של חבר אמריקאי שלנו. החומוס הכי טעים הוא הישראלי.

  2. אבל עירית, מה זה "חומוס ישראלי"? אילו חומוסיות אתם/החבר מחשיבים כישראליות?

  3. דרך אגב, יש חומוסיה חדשה ברחוב שלבים מול סופר ברקת חומוס הפונדק.
    ממוצע לחלוטין אבל זול.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*