חדש בבלוג

אכל חומוס "פג תוקף" ונזקק לטיפול רפואי

תושב הצפון יפוצה על-ידי חברת אסם ורשת מגה בסכום של 6000 ש"ח, אחרי שאכל בטעות חומוס שפג תוקפו. מה זה אומר על מעמד הצרכן בישראל ומה אומר על זה לואי סי. קיי.

שופטת בית הדין לתביעות קטנות בנצרת רננה גלפז מוקדי, חייבה לאחרונה את רשת מגה (שופרסל) ואת חברת אסם ("צבר") לפצות בסכום כולל של 6000 ש"ח לקוח שאכל חומוס מקולקל ונזקק לטיפול רפואי – כך דיווח מוקדם יותר השבוע כתב mynet העמק והגליל אהוד פאי.

הלקוח, תושב הצפון, הספיק לטעום מהחומוס לפני שגילה שתאריך התפוגה שלו עבר (לפני חודש!).

תאריך תפוגה

תאריך תפוגה. אילוסטרציה.

מאוחר יותר, כך טען בתביעה, סבל מכאבי בטן, בחילות והקאות, טופל בבית-החולים העמק ונשלח למנוחה של שלושה ימים. כשבסניף מגה לא נענו לדרישת הפיצוי שלו הגיש את התביעה, שכאמור הסתיימה בניצחון.

להזכיר, זה לא המקרה הראשון. בתחילת השנה שעברה כבר דיווחנו כאן על מקרה קודם, בו נפסק פיצוי בן 3000 ש"ח לאדם שנזקק לטיפול רפואי אחרי שאכל חומוס מקולקל (במקרה ההוא דווקא של אחלה-שטראוס המתחרה).

במקרה החדש, מלבד סכום הפיצוי הגבוה יותר, אפשר לראות את החלטת השופטת להטיל אחריות גם על היצרנית וגם על החנות כמין צעד נוסף בכיוון הצרכן.

ומצד שני, אתם יודעים – ברור שהצרכן הכי חשוב ובית המשפט צריך להגן עליו ומה פתאום שאנשים יקנו בסופר חומוס פג תוקף. אבל אולי… אולי אנשים שאוכלים חומוס מקופסא ולא בודקים את תאריך התפוגה זה סוג של evolution in action? לא, ברור שלא. סתם, סתם צוחקים אתכם… תראו את לואי סי קיי.

2 תגובות על אכל חומוס "פג תוקף" ונזקק לטיפול רפואי

  1. יעקב קטרון
    29 ביוני 2014 ב-07:52 //

    מי שלא מסתכל על תאריך התפוגה, הוא רק חצי אידיוט. מצד שני, בסופרמרקט, זה או אחר, טועים, במקרה או בכוונה. ברור שלפחות חצי האחריות היא עליו.

  2. [זהירות, קטנויות :]
    מגה היא רשת מתחרה של שופרסל, ולא חברת-בת שלה…

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*