חדש בבלוג

מרכז החומוס האסלי, מאי 21'

הגענו לביקור בחומוסייה היפואית באמצע מאי, בעיצומו של מבצע "שומר החומות". יפו נראתה כעיר רפאים, גרוע יותר מבסגרי הקורונה, אבל מרכז החומוס האסלי פעל כרגיל והאוכל היה מצוין.

מרכז החומוס האסלי
כתובת: יפת 73, יפו
שעות פתיחה: א-ו' 8:00-22:00, שבת 6:00-21:00
משלוחים: 03-6813435

מרכז החומוס האסלי היא אחת החומוסיות הפופולריות ביפו כבר הרבה שנים. זה מהמקומות שקשה להחמיץ – אמצע רחוב יפת, משני צדי הכביש, ובשעות השיא אין מקום לדחוף סיכה. או לפחות זה היה המצב בימים שלפני הקורונה.

רחוב יפת הנטוש ביפו, בתקופת אירועי מאי
רחוב יפת כפי שנראה מוקדם יותר החודש

בעלי העסקים ביפו עוד לא סיימו ללקק את הפצעים כשהגיעו אירועי מאי 2021. לפני שהגענו לביקור, כבר שמעתי מחברים שגרים ביפו על אווירת הנכאים בעיר. בפעם הזו לא רק התיירים נעלמו – נראה שגם תושבי יפו, יהודים וערבים, השתדלו לא לצאת מהבית.

גם אנחנו חיכינו כמה ימים לפני שהגענו לביקור, והלכנו מראש על חומוסייה שנמצאת במיקום מרכזי. אבל כשהגענו ליפו מה שראינו שם לא היה מפחיד אלא בעיקר עצוב. הרחובות היו שוממים, העסקים סגורים ובגינת יפת (גן השניים) פיטרלו מג"בניקים חמושים מכף רגל ועד ראש.

לרגע חששנו שגם "המרכז" יהיה סגור ונשמנו לרווחה כשגילינו שלא.

מנת משולשת במרכז החומוס האסלי ביפו
משולשת במרכז החומוס האסלי. יופי של מנה

מרכז החומוס האסלי הנטוש

מרכז החומוס האסלי הוא מוסד ותיק ומכובד, שפועל מאז שנות ה-60'. לא יוצא לי להגיע אליו לעיתים מזומנות, והזיכרון נוטה לתעתע, אבל לתחושתי – אחרי שאני מכיר את המקום הרבה שנים – לא זו בלבד שהם שמרו על הרמה אלא גם השתפרו.

או אולי זה בגלל שהיינו הפעם כמעט הלקוחות היחידים – במהלך שעה בה ישבנו שם היו עוד שני לקוחות חוץ מאתנו, שהגיעו לבד, ועוד שליח ושניים שבאו לעשות טייק אווי.

קיבלו אותנו בסבר פנים יפות, בחיוכים קצת עגומים. אנחנו שמחנו, קודם כל, להיכנס סופסוף למזגן – וגם הגענו מאד רעבים. רגע לפני שהסתערנו על האוכל, הספקנו לגלוש לשיחה על "המצב" ולשמוע מאחד מהעובדים שבעבר הוא בכלל הצביע ליכוד – אבל לא עוד.

האוכל: זול, טעים ומוגש בנדיבות

יש להם גם בשרים ושיפודים, דגים ותבשילים, אבל אני תמיד מזמין את המשולשת שלהם, שמאד התחבבה עליי עם הזמן. דפנה ויונית הזמינו חומוס-טחינה וחומוס עם בשר כבש, ונראו מרוצות.

מלבד פיתות טריות וטובות, רוטב שיפקה וצלוחיות טחינה וסלט טורקי, הגיעו עם המנות שלנו גם צלחת עם צ'יפס וכדורי פלאפל שהגיחו זה עתה מהטיגון. הכל היה טעים והכמויות היו למעלה מהדרוש כדי לשבוע.

אחרי האוכל התיישבנו ליד אחד השולחנות בחוץ, כדי לקנח עם קפה (כולנו), סיגריה (חלקנו) ובקלאוות (תכל'ס, אני אכלתי את הרוב). גם הפעם, נזכרתי שיש להם מלבי וקרם בוואריה ותהיתי אם יצא לי לאכול מהם אי פעם.

על ארוחה לשלושה, כולל תוספות, שתייה קרה, קפה ובקלאוות, שילמנו פחות מ-140 ש"ח.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*