חדש בבלוג

קובה גריל: פינוק עיראקי בשוקן

מול בית-המשפט ומערכת "הארץ" ברחוב שוקן בתל-אביב, נפתחה לאחרונה מסעדת פועלים עיראקית. עוד אין לה שלט אבל ריח התבשילים יעזור לכם לזהות.

קובה גריל
שוקן 30, תל-אביב
א-ה' 8-16:00
03-5278777

קובה גריל, אם לפשט, היא מסעדת פועלים עיראקית עם טוויסט. מצד אחד – מרווחת, ממוזגת ונקייה, מה שלא בהכרח מציית לכללי הז'אנר.

קובה גריל. שוקן 30

קובה גריל. שוקן 30.

מצד שני, כל השאר במקום – בר ארוך עם ויטרינה, מגשי הנירוסטה עם הסלטים, תור של לקוחות, ריחות תבשילים נישאים בחלל. ויודעים מה, עזבו את הריחות – הצבעים…

העניין עם הקובה מאד רציני ויש כאן הרבה ממנו, מבושל ומטוגן – קובה סלק, קובה במיה, קובה בורגול, אורז ודלעת.

יש גם מג'דרה, ממולאים, צלי בשר, קציצות, סמבוסק חומוס, אורז אדום עם פול, ועוד אי אלו בשרים על האש, סלטים וכל מיני דברים בפיתה.

אם הגעתם למקום עם תקציב "פועלי", תוכלו לקחת פיתה עם סביח או שקשוקה (15 ש"ח), קבב, מעורב או שניצל (22 ש"ח) וכיוב'. אפשר גם בבגט (18-25 ש"ח) או בצלחת (20-35 ש"ח). ואם צריך לסגור פינה אז קובה בורגול (7 ש"ח) יעשה זאת עבורכם בפריכות מבושמת.

על העיקריות העירקיות (שימו לב למשחק המילים) תשלמו 38 ש"ח, כולל תוספות וסלטים. כמקובל במסעדת פועלים, הכל מוגש בנדיבות, ואפשר "להרכיב" ולערבב ולקחת קצת מזה וקצת מזה. השירות לבבי, נעים. תזרמו.

אני לקחתי פלפל ממולא, קובה במיה, אורז אדום עם פול וסלטים. עם קצת טחינה על סלט הירקות וקצת מהרוטב של הפלפל על האורז, הצלחת כבר הייתה יפה מכדי לאכול וגדולה מכדי לאכול הכל.

הפלפל היה קצת גדול ודחוס לטעמי (אני מעדיף אותם קטנים ונימוחים יותר) אבל הוא תובל נכון והרוטב שלו היה טעים. הקובה במיה והאורז עשויים בסגנון פשוט והכי מזכירים אוכל ביתי עיראקי, למי שזכה. סלט הירקות היה פריך ורענן, הטחינה וסלט החצילים (בטחינה) היו סבבה.

בסך-הכל מדובר באוכל טוב אבל לא מבריק, שזה בסדר כי הוא גם נטול פוזה ויומרות. לא כל האוכל שהם מגישים הוא עיראקי הארד-קור או עיראקי בכלל (ע"ע השקשוקה והשניצל), כך שאם יש לכם סבתא עיראקית – מוקדם מדי לוותר עליה.

בשורה התחתונה: משביע, טעים, לא יקר. אם אתם בסביבה תקפצו.

1 תגובה על קובה גריל: פינוק עיראקי בשוקן

  1. מצטרף להמלצה בפה מלא

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*