חדש בבלוג

Soan Papdi: החלבה ההודית שעשויה מחומוס

לא, זו לא חלבה, אבל אין ספק שמדובר בקרובת משפחה לא רחוקה. היא טעימה וממכרת, מגיעה מהודו ואפשר למצוא אותה בארץ. טחינה אין בה אבל דווקא יש חומוס. 

למוצר שבתמונה קוראים סואן פפדי (Soan Papdi) ומדובר – אתם יושבים? – בחלבה הודית שלא מכילה טחינה אבל כן מכילה… חומוס. קמח חומוס ליתר דיוק.

סואן פפדי, חלבת חומוס הודית

סואן פפדי, חלבת חומוס הודית.

אולי לקרוא לה "חלבה" זה לא ממש מדויק בהתחשב בעובדה שהיא לא מכילה שום דבר שמזכיר שומשום. רק שמבחינת הטעם, המראה והמרקם זהו ללא ספק הדבר הקרוב ביותר לחלבה, איפשהו בדרך בין חלבה רגילה ל"חלבה שערות", בתוספת ארומה עזה של הל. גם ממכר באותה מידה.

מסתבר שמדובר במאכל מסורתי מחבל Bijnor בהודו, שיש לו אפילו ערך בויקיפדיה. מדובר בקרוב משפחה של החלבה המזרח-תיכונית, כשהחוליה החסרה היא הממתק הפרסי סוהאן (Sohan) המתובל בזעפרן.

סואן פפדי. אין בה טחינה אבל יש קמח חומוס

סואן פפדי. אין בה טחינה אבל יש קמח חומוס.

מצאנו ברשת הרבה וריאציות לכל אחד מהנ"ל, כשהמשותף הוא השילוב בין סוכר (או דבש) לשומן (טחינה, חמאה או "גי" הודי), ולרוב גם קורנפלור או קמח (כאמור, קמח חומוס במקרה ההודי), שקדים או פיסטוקים ותבלינים.

הסואן פפדי שבתמונות נצפה ונרכש על-ידי ידיד הבלוג ינון אורן (אל תחמיצו את האתר שלו), בחנות ההודית "OMM" בתחנה המרכזית החדשה בתל-אביב (ליד הכניסה המערבית, על רחוב לוינסקי) תמורת 12 ש"ח בלבד לחבילה של 250 גרם (היבואן: תבליני גרשון בע"מ).

5 תגובות על Soan Papdi: החלבה ההודית שעשויה מחומוס

 1. חן חן! יש לה השגחה?

 2. אלזי רפפורט ויינשטיין
  31 באוקטובר 2013 ב-15:07 //

  איזה יופי! תודה רבה על האינפורמציה – גם על החלבחומוס וגם על החנות

 3. אדון חומוס
  26 בינואר 2014 ב-10:12 //

  עושה תאבון

 4. חבל שאין השגחה, מעניין איך מכינים לבד? ואגב חומוס בתור ממתק אולי זה מפתיע אבל אני הכנתי עוגה עם חומוס ממש גרגרי חומוס במקום קמח זה מתכון של פליפס גלזר וזה יצא ממש טעים מזכיר במרקם עוגת סולת לא ניחשו שזה חומוס

1 טרקבקים ופינגבקים

 1. ולווט אנדרגראונד - בלוג ביקורת התקשורת של דבורית שרגל » פוטר, התפטר, התפוטר‏

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*