חדש בבלוג

ניגוב בעיר הקודש

בכתבה בערוץ האוכל של ynet, שרית סרדס-טרוטינו בהנחיית החומוסאי הבכיר דורון יושע, סוקרת כמה מפנינות החן הקולינריות של העיר העתיקה בירושלים. בפנים: עכרמאווי, אבו עלי, אבו חסן (סולטאני), טחינה אל גבריני והפלאפל של אבו שאנב. בחוץ: אבו טהאר, לינא, נזמי, ואחרים.

4 תגובות על ניגוב בעיר הקודש

 1. שאלה לא קשורה – האם קיבלתם את ההודעה ששלחתי דרך הטופס ליצירת הקשר בנוגע למיפוי החומוסיות?

 2. שלום למומחים.

  אני נמצא בהודו ורוצה לעשות משלוח של טחינה מהארץ.
  האם מישהו יוכל להמליץ על מקומות שבהם ניתן לקנות טחינה בכמויות
  (רצוי סמל היונה או הנסיך), ואם אפשר בצפון הארץ (חיפה והסביבה).

  תודה
  שגיב

 3. שלום חברים
  תודה על הפירגון, בשבת (מחר) ובעוד מועדים רבים יש יוצא סיור חומוסיות מזרח ירושלמיות. אפשר להתעדכן באתר שלי http://www.tiulim-israel.com.

  הדף של החומוסיות באתר: http://www.tiulim-israel.com/103641/humus-jerusalem

  למטיילים תחולק מפת חומוסיות מקיפה.
  תודה
  דורון

 4. במקרה נתקלתי בעוד חומוסייה טעימה בעיר העתיקה: חומוס אבו כאמל. כשנכנסים משער יפו בפנייה הראשונה שמאלה לרחוב הנוצרים, ולאחר מכן פנייה שנייה ימינה מול מסעדת סולטן. ממש החביאו אותה.
  המרקם והטעם טובים לא פחות מהחומוסיות המוכרות, ואפילו יותר טעים מחלק מהן.
  באופן כללי כמעט כל החומוסיות באזור העתיקה די דומים בטעם. נראה שרובם מוסיפים את אותה תערובת קצוצה של פטרוזיליה פלפל חריף כמון שום. אצל חלקן השום קצת דומיננטי, וחלקן הכמון או הפטרוזיליה.
  עכשיו בתקופת הרמאדן מומלץ להגיע אחר הצהריים לקראת ערב לאזור העתיקה -שפע של מאפים, חומוס, סוגי פלאפל, ואוכל ערבי, ומתוקים כמובן.
  מחוץ לשער שכם יש מסעדת אל עאייד ליד עכרמאווי, שמכינים כמויות ענק של אורז מתובל עם עוף או כבש. קופסאות חומוס, וסוגים וגדלים שונים של פלאפל ממולא בצל או גבינה בכל סמטה בעיר העתיקה.
  גן עדן קולינרי

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*