חדש בבלוג

חומוס ג'ורג', תל-אביב

זוהי חומוסייה מסוג וברמה שלא כ"כ אופייניים לצפון תל-אביב. מקום שכמעט שווה לחצות את הירקון בשבילו.

חומוסיית ג'ורג'
כתובת: הרוגי מלכות 9 תל-אביב (שיכון דן)
שעות פעילות: א-ה' 9-21:00, שישבת עד 19:00
טלפון: 03-7739391
האתר הרשמי

4 גרגרים

באחד הימים החמים האלה, שתפס אותי במקרה באחת השכונות הצפוניות של תל-אביב, קיבלתי הודעת ווטסאפ מאילן: "חומוס ג׳ורג׳ בשיכון דן, מכיר?". להודעה הוא צרף תמונה שנראתה ממש טוב:

האמת היא שכבר שמעתי על המקום, שנמצא שם כבר יותר משנה, וגם קיבלתי עליו המלצות – אבל להמלצות של אילן אני מתייחס ברצינות מיוחדת, וכשהוא מזמין אותי לצהריים (לרוב בבהדונס) אני לעולם לא מסרב. ומצד שני, הוא בדיוק סיים לאכול שם ואני הייתי ממש קרוב.

"דבר איתי כשאתה מגיע" אילן אמר, "אני עובד ממש ליד". ומייד ידעתי שאני הולך להגיע לשם לפחות פעמיים.

חומוסיית ג'ורג'. אין שלט
חומוסיית ג'ורג'. אין שלט

נדרש מעט מאמץ כדי למצוא את חומוס ג'ורג', גם כשיודעים את הכתובת. זה מקום צנוע, מוקף אדניות עץ גדולות אך נטול שלט (בדומה לכמה חומוסיות שחביבות עליי, כשאני חושב על זה). כמה שולחנות בחוץ וכמה בפנים. פשוט אך מעוצב בטעם, מואר וממוזג היטב.

מאחורי ויטרינת סלטים (שכללה בין השאר גם פיילה גדולה של חומוס) עמדו שני גברים נמרצים ומילאו פיתות וקופסאות פלסטיק בכדורי פלאפל, סלטים ורטבים, לטובת כמה לקוחות שעמדו בתור וכבר יצאו לדרכם עד ששלפתי את המצלמה. שאלתי עובד שלישי, בחור צעיר ונעים סבר, אם המקום בשירות עצמי או שיש שירותי מלצרות והוא הזמין אותי לשבת ואמר שיבוא אליי.

שלוש וחצי דקות אח"כ כבר נחתה על השולחן מנת משולשת נאה, מלווה בצלחת זיתים (מצוינים), צלוחית ובה שני רטבי פלפלים (ירוק+אדום), פלח בצל וסלסלת פיתות. המנה הגיעה כשהיא מתובלת בהרבה שמן זית טוב ורוטב, ומעט פטרוזיליה, כמון ופפריקה.

החומוס המשחתי והמסבחה הסמיכה היו טובים מאד ולא כבדים מדי, וגם עיסת הפול החיוורת בסה"כ הייתה לא רעה. הפיתות היו רכות ובשרניות במידה. הזיתים מצוינים, כבר אמרתי. כמו שאפשר לראות, נעשו פה כמה בחירות נועזות במה שקשור לכלי האוכל – זה יכול לעבוד רק כשהאוכל טוב; והוא טוב.

  • המשולשת של חומוסיית ג'ורג'
  • הזיתים מצוינים
  • המשולשת ממעוף הציפור
  • הוויטרינה והפיילה
  • התור מתקדם מהר

בדיעבד, אני בסה"כ מרוצה מזה ש"איאלץ" להגיע לשם שוב – יש הרבה מה לטעום בחומוסיית ג'ורג' וגם התמחור אטרקטיבי בד"כ. לגמרי מקום לפתוח בו שולחן.

מלבד מנות החומוס הסטנדרטיות (וגם חומוס פטריות) שמתומחרות ב-26 ש"ח, התפריט כולל גם ארוחות בוקר (30 ש"ח), פלאפל בפיתה (20 ש"ח), חומוס בשר או מת'ואמה (מנת בשר עגל) ב-50 ש"ח, וגם לבנה, מג'דרה, שניצל, סלטים, ומגוון קינוחים ב-12 ש"ח (מלבי, בוואריה, בקלוואה, קדאיף, כנאפה ועוד) .

יש גם עסקיות, מ-40 ש"ח לחומוס, צ'יפס, סלט ושתייה ועד 70 ש"ח לעסקית כנ"ל עם חומוס-בשר ובירה מהחבית. את הסלטים והזיתים אפשר גם לקנות במשקל.

מדובר במקום מפתיע ולא כ"כ טיפוסי לשכונות הצפוניות של תל-אביב, שממילא אין בהן יותר מדי תחרות בתחום החומוס (שלא לדבר על זה שהוא פועל 7 ימים בשבוע). אבל גם כשמשווים ללב העיר, לדרום וליפו, מדובר בחומוסייה ראויה ומומלצת.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*