חדש בבלוג

אולמרט, אסד והחומוס מדמשק

כבר חודש עבר מאז הגיע הסיפור על אולמרט והחומוס לעיתונות, ובהיותנו בלוג בעל דימוי רציני, עדכני תזזיתי ונמרץ אולי עדיף היה לנו להעמיד פנים שהסיפור הזה לא מספיק חשוב – כי החמצנו את ההזדמנות לעסוק בו בזמן אמת. רק שזה באמת סיפור שאי אפשר להתעלם ממנו.

מעשה שהיה כך היה: בקיץ 2007, באמצע הדרך בין המלחמה בלבנון למלחמה בעזה, ניסתה ממשלת אולמרט "לפתוח ערוץ" עם הסורים. רג'פ טייפ ארדואן, ראש-ממשלת טורקיה, ניסה לגשר, וארגן פגישה בין הנשיא בשאר אסד לבין איש עסקים אמריקני כלשהו, המצוי בקשר עם אולמרט.

איזה מין אדם הוא אהוד אולמרט, שאל אסד את האורח. האמריקני, הפליג בשבחיו של אהוד, הציג אותו כאדם נעים ובלתי אמצעי, עממי – כזה שמעדיף אכילת חומוס על סעודה במסעדת יוקרה אופנתית. למחרת, דקותיים לפני שעלה על המונית בדרך לשדה התעופה, עמד על מפתן חדרו שליח מהארמון ובידו חבילה מהודרת. "חומוס מהנשיא", אמר והצביע על החבילה.

איש העסקים האמריקני עלה על מטוס לעמאן הירדנית ומשם המשיך לנתב"ג. בתוך כמה שעות התייצב בלשכתו של ראש-הממשלה אולמרט, כשהחומוס בידיו. בלשכת אולמרט החליטו שהחווה מצדיקה את הסיכון ובמקום לשלוח את החומוס לבדיקת רעלים אכלו אותו. עד כאן

4 תגובות על אולמרט, אסד והחומוס מדמשק

  1. דיבורים על חומוס בדמשק או ביירות נשמעים אולי הזויים בימינו אבל אמי, שתהיה בת 95 בספטמבר הקרוב, מספרת שבשנות השלושים של המאה העשרים החבר'ה מסביבות חיפה היו "קופצים" לביירות במכונית לבלות בבתי קפה או מועדנים. המרחק הוא רק כ-130 ק"מ ואפילו המכוניות של אז יכלו לעשות זאת.
    חומוס בדמשק זה רק עניין של כ-150 ק"מ מחיפה אבל כמה זה עדיין רחוק !!

  2. הייתי מתה לטעום חומוס מסוריה ומלבנון

  3. יפית – תצטרפי למוסד. אולי יש להם הנחה אפילו ומי יודע, אולי גם חומוסיה בדמשק או ביירות.

  4. לאן שולחים קו"ח ????

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*