חדש בבלוג

זה עצוב, אבל לא כל גרגרי החומוס נולדו שווים

אין צדק בעולם. צדיק ורע לו, רשע וטוב לו. ו"אלוהים שאוהב כל אחד, הלך נתן הכל לבחורה אחת" וגו', כדברי המשורר והמנהיג הרוחני ר' ד. סנדרסון שליט"א. וכן, ישנם גרגרים שיכולים להיכנס לחומוס שלכם וישנם כאלו שלא. כואב אבל זו האמת.

זה לא כל-כך מסובך כשחושבים על זה. כמו שלבנים פחות טובים בכדורסל ולכושים יש פיפי גדול, כך יש גרגרי חומוס שיצלחו להכנת ממרח חומוס ויש כאלה שמתאימים לדברים אחרים. זה קשור קצת גם לצורת ההכנה, כך שבאסכולות מסויימות דווקא גרגרי הענק נחשבים לטובים ביותר, אבל בדרך-כלל ככל שגרגר חומוס קטן יותר כך הוא יהיה בשרני ומתקתק לאחר הבישול. הגרגרים הגדולים נוטים להיות קמחיים ומתפוררים יותר וקליפתם העבה הופכת את החומוס לגס.

לכן, כשרוצים חומוס חלק שמתמוסס בפה משתמשים בגרגרים קטנים יותר – הדס, זהב, הזן הבולגרי הקטנטן וכל מיני זנים בלדיים, שאין להם שם ואין להם הרבה נוכחות במרחב אבל יש בהם המון טעם. כשרוצים מרק חומוס, עדיפים דווקא הגרגרים הגדולים – שוב על-פי אסכולה רווחת אחת.

משמאל, הגרגר הפריק

ככלל, גרגרי חומוס טובים ניכרים בעורם החלק ואחיד הגוון. גרגרים סדוקים, מיובשים, מכורכמים או כאלה שיש להם צבע מוזר, אמורים להיות מזוהים בשלב מוקדם. אולי הם הגיעו עד לשערי הארץ המובטחת אבל לחומוס שלכם הם לא יוכלו להיכנס. ומצד שני, ישנם גרגרים כמו הגרגיר הנדיר שבתמונה (משמאל. הגרגר מימין הוא רק לשם השוואה) שהם חלקים מדי וגם זה לא טוב.

את הגרגיר הזה מצאתי בצנצנת גרגרי החומוס של גיסתי החמודה לעתיד דברה. לא ראיתי מעולם גרגר כמותו, והוא מונח עכשיו על המדף שמעל לשולחן שלי. פריק אוף נייצ'ר. אז נכון, שלחומוס שלי לא הייתי מכניס אותו – אבל הוא כזה חמוד…

2 תגובות על זה עצוב, אבל לא כל גרגרי החומוס נולדו שווים

  1. shooki
    the hummus on the left looks like the italian kind, it is grown in the region of umbria and its the prettiest hummus (ceci) i ever seen, i didnt try to cook it yet
    see here http://rolandfood.com/#AlAR7kuHE

  2. אני מתגורר בארצות הרברית ולפני כמה שבועות ניסיתי חומוס מזן הודי שדומה לשמאלי. זהוב וחלק. היה לו טעם חזק וטוב אבל שונה ממה שאחנו מכירים בארץ. הוא היה כל כך יפה שהיתי חיב לקנות אפילו שהיה יקר פי שלוש מחומוס רגיל.

    if it looks good – eat it

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*