חדש בבלוג

בהדונס: חומוס בשביל החומוס

אם זה היה תלוי בעמי, הביקורת הזו לא הייתה מתפרסמת. הוא לא רוצה פרסום ולא זקוק לו – רק תתנו לו להכין את החומוס שלו בשקט, ואל תפריעו לו כשהוא מחשב את המנות כך שיישאר לכולם. יש אנשים שאומרים שזה החומוס היהודי הטוב ביותר בעולם.

ביאליק 138 רמת-גן (ליד גשר ההלכה)
א'-ו' 8:00-13:30
03-7528074

4.5 גרגרים

"בהדונס" (פטרוזיליה בעיראקית) היא אולי החומוסייה הטובה ביותר בתל-אביב וסביבתה, מחוץ לגבולות יפו. על עמי, בעל המקום והאיש שמאחורי הדלפק, כבר היה מי שאמר שהוא היהודי שהכי מבין בחומוס. הוא גם כנראה אחד היהודים הכי וותיקים בעסק – הוא עושה חומוס לא פחות מ-25 שנה, ובכל התקופה הזו לא החסיר לטענתו אפילו יום אחד.

חומוס בהדונס

חומוס בהדונס. מנת קומפלט אופיינית.

באש ובמים, באוויר, בים וביבשה, עמי יגיע בחמש בוקר ויסגור מתישהו באזור שתיים, תוך שהוא מנופף בידיו לאומללים שזה עתה הגיעו ואומר להם שנגמר. החומוס תמיד טעים, טרי, מתחלק בקלות. חומוס עדין, חלק, מתובל בנדיבות רבה, שאחרי שאכלתם פעם אחת תסכימו לכתת בשבילו רגליים יותר מפעם.

הוא מוגש עם או ללא פול, ביצה, וערימת בצל ופטרוזיליה, ואפשר להזמין גם סלט טרי ופריך שנחתך במקום כל הזמן וגם הוא טעים. יש ארבעה שולחנות בחוץ ועוד שניים בפנים, והם יהיו מלאים כשתגיעו למקום אבל עד שתסיימו לעמוד בתור יתפנה מקום בשבילכם. לעולם אין מקום פנוי, לעולם אין מקום חסר – מין קסם כזה שהוא כנראה חלק מקסמו של בהדונס.

בהדונס. אפילו הסלט מעולה.

בהדונס. אפילו הסלט מעולה.

עמי עובד בשיטת "גומרים הולכים", כמו פעם: כשהחומוס נגמר הוא סוגר והולך; צריך לנוח בשביל החומוס של מחר. בדרך-כלל לאחרונה החומוס נגמר קצת לפני קצת אחרי שתיים אחר-הצהריים, ובכל מקרה כדאי להגיע לא יאוחר מהשעה אחת וחצי רבע לשתיים, ולהכין את עצמכם לעמידה די ממושכת בתור, כי תמיד יש בו מישהו שמבקש לארוז לו חמש מנות. יש באזור הרבה חנייה, אבל גם פקחים של עיריית רמת-גן שדופקים דוחות – השתמשו בשירותי המדחנים.

סניפים נוספים של בהדונס קמו בשנתיים האחרונות ליד הקניון ובשיכון דן. אלו זכיינים, שמכינים חומוס דומה אך לא זהה – מומלץ בחום ללכת על המקור ויפה שעה אחת קודם.

33 תגובות על בהדונס: חומוס בשביל החומוס

 1. בהדונס טעים אבל הוא לא החומוס היהודי הטוב ביותר !!!!
  אני מכירה לפחות 4 יותר טובים בהרבה

 2. יפית – בבלוג הזה נהוג לפרט.

 3. חחח
  צודק
  יש את הג'ינגי בעינת
  יש את יוסף בפרדס חנה
  יש את עוזי בנתניה
  ויש את בית הפול בבאר שבע
  לדעתי ומניסיוני כולם יותר טובים מבהדונס בהרבה ובטח לא קמצנים כמוהו אפילו כבחורה המנה שלו קטנה בשבילי
  הפורום הזה צריך להקרא בלוג החומוס- תל אביב רבתי
  יש ריק בנושא חומוסיות מחוץ לגוש דן

 4. יפית – כמה דברים יש לי לומר לך:

  ראשית – לומר שזה בלוג החומוס של תל-אביב רבתי זה לא מדויק וכמעט מעליב. מתוך כ-100 ביקורות, יש כ-30 על חומוסיות מחוץ לגוש דן. זה לא מספיק אבל זה גם לא ממש מעט. אלפי שעות ומאות ק"מ של מערכת עיכול מושקעים כאן.
  שנית – בלוג החומוס מעניק במה לכל חומוסאי אובייקטיבי שרוצה לכתוב ביקורות על חומוסיות. מכיוון שאת מצטיינת בהעברת ביקורת, חבל שאת לא מפנה את היכולת החשובה הזו כדי לחשוף חומוסיות מהפריפריה.
  שלישית – לא כתוב בביקורת שהחומוס של בהדונס הוא הכי טוב, אלא ש"כבר היה מי שאמר שהוא היהודי שהכי מבין בחומוס". אחרי 25 שנה בתחום ועם 10 זכיינויות, ובהתחשב בעובדה שהאיש הזה לא העמיד עובדים ליד הדלפק אלא הכין כל מנת חומוס שלו בעצמו עד שפרש לאחרונה, אני חושב שכדאי לדבר על האיש הזה בקצת יותר כבוד. מי שקורא לו "קמצן" הוא מי שתמיד בא ברגע האחרון.
  רביעית – אני מעולם לא הזמנתי מנה נוספת ואף פעם לא יצאתי רעב מבהדונס. אבל גם במקום כמו הסורים בכרם, שבו אני תמיד מזמין עוד חצי מנה, אני לא מרגיש שדופקים אותי אלא מקבל את זה שהחומוס יקר יותר – והוא מספיק טוב כדי לשלם עליו קצת יותר.
  וחמישית – זו התגובה השישית שלך, תמיד עם אותו אימייל פיקטיבי. יש רק חומוסיה אחת שאת חוזרת וממליצה עליה מאז הודעת על פתיחתה בחודש יולי 2009. אף מגיב (אמיתי) אחר לא הזכיר אותה. היו שניים עם אימיילים פיקטיביים והרבה יותר מדי סימני קריאה שנמחקו. זה לא נראה טוב וזה לא ממש עושה חשק לבוא לבדוק את החומוסיה הזו.

 5. ראשית אם נעלבת מצטערת זאת לא היתה כוונתי בכלל הפרוייקט שלך חשוב מאוד ולכן אני גולשת לבלוג הזה בתדירות גבוהה מתעדכנת ומגיבה כשרלוונתי
  שנית לגביי כתיבת ביקורות אני קצת מתביישת לבקש לצלם וכאלו
  שלישית ורביעית אני לא סתם הגעתי לבהדונס פעמיים אם לא הייתי חושבת שישי לו חומוס טוב לא הייתי אוכלת שם יותר מפעם אחת ונכון אני גרה רחוק יחסית והגעתי לשם בסביבות אחת וחצי ואולי זאת הסיבה למנה הקטנה אבל אולי אתה קיבלת מנה גדולה יותר כי מכירים אותך ובכלל אני מעדיפה את המקומות שנותנים מילוי נוסף על חשבונם אם רעבים שגם הגינגי גם יוסף וגם בית הפול נותנים ואצל עוזי המנה ענקית
  חמישית לגביי המייל הפיקטיבי הוא אכן כזה אבל אני פשוט מנסה רק לשמור על הפרטיות שלי ואם אני ממליצה יותר על חומוסייה מסויימת אולי זה כי זאת החומוסייה שאני הכי אוהבת ??? אף אחד לא יחשוד בתמיר בגלל שחסוני הוא המומלץ הקבוע שלו ( כרגע ) ולפני כן היה גם תמיד בעד חומוסייה מסויימת ותאמין לי שאני אכן יכולה להיות חשודה כמקורבת לחומוסייה אבל אני לא מאמינה שאף אחד יחשוד באורלי בורנשטיין העורכת של על השולחן שהקדישה לו ביקורת מפרגנת על כמעט עמוד שלם בגליון על השולחן של דצמבר ואם תחפש בגוגל יש עו ביקורות טובות וטובות פחות על החומוסייה
  וזה שאין מגיבים אחרים עליו זה אולי כי שוב הבלוג הזה מצטמצם לאיזור גאוגרפי מאוד מסויים בארץ ולא לפריפריות ועיקר המגבים מגוש דן וחיפה
  ולסיום שוב לא התכוונתי לפגוע בעמי שלדעתי תרם רבות לתרבות החומוס בארץ ולמרות שאני לא אוהבת את עניין ההתמסחרות ופתיחת הסניפים הסיטונאית יש לו מקום של כבוד בליבי כחובבת חומוס ( גם אצל סעיד אכלתי מעל עשר פעמים אבל בסניפים השונים שלו נפלתי םעמיים ודיי ) אני חושבת שגם אתה מסכים שאחרי שעמי פרש החומוס כבר לא יהיה אותו דבר אלה לייד

 6. יפית – אנחנו מחייבים את המגיבים לספק כתובת אימייל בדיוק בשביל זה: כדי שנוכל במקרה הצורך ליצור אתם קשר ולאמת את זהותם כשהם אומרים דברים טובים מדי או רעים מדי על מישהו. ברור שאנחנו כל הזמן מוצפים בתגובות של בעלי עניין למיניהם וברור שאנחנו לא מעלים תגובות כאלה. לקרוא "קמצן" למישהו, זה קצת חריף.

  לגופו של עניין – אם עקבת מספיק אחרי הבלוג אז את יודעת שהגיעו ומגיעים לכאן לא רק מכל הארץ אלא מכל העולם, וזה מגובה בסטטיסטיקות. ברור שאני מצפה מאנשים שיעזרו. אני כתבתי על 70 חומוסיות שנמצאות ברדיוס של עשרות ק"מ ממקום מגוריי. לא יזיק לכמה קוראים וותיקים של הבלוג שיזיזו את התחת ויכתבו על החומוסיה שמתחת לבית שלהם. אם את רוצה להטיף לאנשים, אז כדאי שתכווני את חיציך למקום הנכון.

  לגבי העתיד של בהדונס ברמת-גן – יקיר הבלוג, אילן פ., הוא המקור המוסמך ביותר לענייני בהדונס והוא שבע רצון מההתנהלות בינתיים.

 7. שוב מתנצלת אם פגעתי
  אני באמת חושבת שזה ( הבלוג ) מקום מפגש מעולה לחובבי חומוס
  לגבי בהדונס אקפוץ בפעם השלישית אם שוב אהיה באיזור
  לגבי לכתוב ביקורת אנסה לאזור אומץ…

 8. ציון (המחליף של עמי) עושה עבודה נהדרת בינתיים.
  אפילו הוסיף גרגרים ומסבחה.
  מסקר קצר שערכתי בין הקבועים, יש שלחשו לי שהחומוס יותר טעים מאשר אצל עמי.

 9. אף חמוסיה לא תשתווה לחומוס העבה ימעט שאשתי מכינה. ירושלמית היודעת חומוס מהו, לבשלו ולטחן אותו בדיוק כמו שצריך ולעצור לפני שהופך למשחה כמו מיונז.כל החומוסים בעיר העתיקה מעשי ידיהם של הערבים אינם אפס קצהו של מה שאשתי ומשפחתה עושים במערב העיר. כששמועת החומוס העתידי יגיע מתקשרים כל החברים ומזמינים קערות וכלים עם מנות חומוס. בסמוך לחומוס נמצא גם סלט הטחינה שאני מכין, כולו ירקרק עם פטרוזיליה והמון לימון. בדיוק כמו שטחינה צריכה להיות.

 10. כעובד במתחם הבורסה בר"ג וכאחד שביקר אצל בהדונס מספר דו ספרתי של פעמים וחושב שהוא אחד הטובים (אם לא הטוב מכולם) באזור ת"א רבתי, אני חייב לציין שמשהו לא טוב קורה שם לאחרונה.
  לאחר שעמי העביר את שרביט (או אולי כף) הניצוח לבחור החדש, ורק נשאר לפקח מהצד, אומנם נוספו גרגירים לחומוס – דבר שלא היה אף פעם, והחומוס נשאר – לטעמי – מעולה כפי שתמיד היה, אולם זמני ההמתנה שם הפכו להיות בלתי נסבלים בעליל.
  לפני מספר שבועות המתנתי חצי שעה על השעון – חצי שעה! – לצלחת חומוס. היו בתור לפני 6 או 7 אנשים ותו לא.
  ולמה זה לוקח חצי שעה?
  מפני שמדי 5 דקות, מגיע עובד מאזור הבורסה שביצע בטלפון הזמנה ל-4-5-6 מנות TAKE AWAY, ומר מחליף-עמי עוצר עם התור ומתחיל להכין את מנות ה-T.A.
  כך שבפועל יוצא שתור של 6-7 אנשים שקול לתור של 30 אנשים, אם לא יותר, כאשר אדם יחיד מנצח על חלוקת הצלחות.
  זו היתה הפעם האחרונה שלי שם, ואני מצטער על כך מפני שאני באמת אוהב את החומוס שלו. אבל הפעם זה היה מוגזם.
  עד שהעניינים ישתפרו, תוכלו למצוא אותי אצל אבו-טאלב, אומנם לטעמי פחות טוב מבהדונס, אבל אין מה להשוות המתנה של 5 דקות בישיבה במסעדה ממוזגת לעמידה של חצי שעה בתור בשמש ובעשן האגזוזים.

  בתיאבון, ומקווה לבשורות טובות מכיוון מטבחו של עמי.

 11. איציק
  4 במאי 2010 ב-14:13 //

  נפתח בהדונס בחולון. אכלתי היום שם. היה טעים.הצוות נחמד מאד ואין תור.
  כמישהו שאוכל קבוע בכרם, החומוס של בהדונס לא נופל ברמתו מזה של האחים עוזרי או של הסורי. כולם טובים.אישית אני מעדיף את הסורי.
  אוסיף ואמליץ גם על משאוושה ברחוב פינסקר פינת בוגרשוב.
  המשך ניגוב נעים לכולם.

 12. חברים הולך להיפתח חומוס בהדונס בפלורנטין………………..הולך להיות טעים,וחבל הזמן המקום משתדרג ומתכבד בחומוסיה הזו גם….תתכוננו זה תכף מגיע.

 13. נפתח בהדונס בגבעתיים, ברחוב וויצמן פינת הל"ה, לא רחוק מ"חומוס גבעתיים". עדיין לא טעמתי.
  החומוס ובעיקר הפול של עמי לטעמי מעולים (אם כי אני מעדיף יותר טחינתי כמו באבו אדהם בתל אביב),

  לדעתי התורים בסניף הרמת גני לא במקום, אין שום סיבה לא להפריד בין המגיש למי שלוקח את הכסף לדוגמה, העובדה שהיה תור של לפחות 10 אנשים, ולפחות 20 דקות לחכות, יצרה עובדה שדה-פאקטו מחיר המנה גבוה מאד. זו הסיבה שהפסקתי לבוא לשם. בכל מקרה מומלץ.

 14. חברים מה הקישקוש?!
  היהודים לא יודעים לעשות חומוס!!
  כחובב חומוס מושבע ואחד שמוכן לנסוע לכל חומוסיה בארץ אומר לכם שהחומוס הכי הטוב נמצא בקלנסווה מסעדה שכונתית קטנה.
  אין את הקישקוש עם המנות קטנות /גדולות………..
  תשאירו לערבים את המומחיות בחומוס!!

 15. אופיר - חובב חומוס איכות
  13 בדצמבר 2010 ב-03:30 //

  התגעגתי לחומוס בהדונס, אז היום אחרי הרבה זמן שלא הייתי שם – הטרחתי את עצמי לרמת גן והמסקנה היא שאין על הסניף המקורי ברמת גן ליד הבורסה – שאר הסניפים בכלל לא מתקרבים לטעם האורגינלי של הסניף ברמת גן פשוט מעדן על !!!!! שווה את כל הטרטור והשירות הלא יציב – ממליץ בחום !!!!!!

 16. וואלה עמי בפארק אפק עברו אותך עם החומוס. זה הסניף הכי הכי קרוב למקור שיש. אין על בהדונס אין

 17. אני קיבלתי תעודת הוקרה מעמי על זה שאני מלך החומוס. סיפור אמיתי.

 18. מתי ילכו לבדוק את חומוסית ארבעס של החרידים הליטאים בקרית טבעון???

 19. חומוס חסר טעם לא משהו בכלל

 20. אכלתי היום בבהדונס ונדהמתי כאשר בא לקוח לבקש ממנו פיתות נוספות בעל הבית התפלא על כך מעבר לכך דרש על זה כסף.הייתי בהרבה חומסיות בחיי ואף פעם לא ראיתי מקום שדרש תוספת כסף על פיתות זו ממש גרידיות. לגבי החומוס אין ספק שהחומוס של בעל המקום המקורי היה יותר טעים החומוס. עכשיו די סטנדרטי לא נפלתי ממנו.הוא לא מתקרב לחומוס של עלי קרוואן ביפו

 21. הגעתי היום, לצערי עמי כבר לא פה ומחיר המנה עלה ל25 שקלים, אך עדיין טעים ונעים.

 22. אבא שוקי.
  26 ביוני 2014 ב-16:02 //

  היום הייתי אצל בהדונס ברמת גן וחיכיתי שעה !!! , ולפני היו רק 6 אנשים,
  כי מישהו בא וקנה "ארגז" של מנות חומוס , ואחריו בחור שלח 10 מנות לחברים וככה
  זה ננמשח כשעה.
  ראוי לציין את החומסו שבראש פינה ליד תחנת המשטרה שהוא לדעתי עולה על החומו בהדונס

 23. בהדונס ראשון מול קניון ערי החוף (ליד קניון הזהב) ומלץ אני אוכל שם משולש וגם חמשוקה . מי שבאזור קניון הזהב מומלץ. הסחוג טעים וגם הסלט.

 24. פיני היקר
  תן מתכון בבקשה,נודה לך מאוד!

 25. יש שמועות שהוא מבשל את החומוס שלו עם פלפלים ירוקים , מה שנותן לו את הטעם הנפלא
  ומוסיף לטחינה קצת "קארי"

 26. המסבחה בבהדונס בביאליק ר"ג מעולה, הבעיה אכן התורים, ובעיני צריך להגדיל קצת את הכמות. האם ידוע למישהו משהו על חלמון ביצה שמעורבבת בחומוס שלו?

 27. פלפלים ירוקים חריפים או רגילים?

 28. פלפלים ירוקים רגילים

 29. אני בספק אם בהדונס מוסיף פלפל ירוק בבישול (על חלמון אין מה לדבר בכלל). מה שכן, הוא מוסיף לחומוס סוכר.

 30. אנונימי
  22 בינואר 2015 ב-14:36 //

  אולי טעים אבל שירות על הפנים!!!

 31. אנונימי
  22 בינואר 2015 ב-15:20 //

  ביקרתי מספר פעמים בבהדונס רמת גן,כל פעם שביקשתי קצת יותר טחינה או גרגרים,הבחור עושה פרצוף לא נעים,ועושה טובה וכאילו מוסיף לי עוד שלוש גרגירים,זה מתחת לכבודי להתווכח שישים לי עוד,חוסר בושה כזה וד לא ראיתי,זה פשוט מגעיל לבוא לאכול אצל מישהו שעושה לך טובה ולא מאכיל מהלב.
  בסופו של דבר אני מדיר אתת רגלי מהמקום,בצער.אוכל במקומות אחרים פחות טעים אך יותר נעים.

 32. חומוס למטה מבינוני במחיר למעלה מבינוני. מקום צפוף. הסך הכל מתאים לשנות השבעים במקרה הטוב.

 33. בתור אחד שאוכל בבהדונס רמת גן 16 שנה יש לי להגיד כמה דברים:
  1- החומוס הכי טעים בעולם כולו.
  2- אוכל רק בשעות הבוקר מכיוון שאין תור ונעים לשבת. (כן התור נוראי בצהריים!)
  3- אכלתי בהמון חומוסיות בארץ והמנה אכן לא גדולה יחסית ולא משביעה ואם מבקשים תוספת של כל דבר שהוא זה מלווה בפרצוץ או בתוספת תשלום או שניהם.
  כאשר לוקחים מנה ללא ביצה אין ״הנחה״ כמו ברוב החומוסיות.
  שוב, טעים אבל כשבנאדם מצליח בגדול הוא כבר לא סופר את הלקוחות ושוכח מאיפה הוא בא.

1 2

2 טרקבקים ופינגבקים

 1. Branding Humus in Tel Aviv « Evil Fish
 2. חומוס בהדונס (על סניפיו השונים) | ניימן 3.0

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*