חדש בבלוג

הפתעה: פינתי הרצליה פיתוח

החיים – בעיקר החלק בהם שקשור לכסף – מביאים אותך לפעמים למקומות שקשה למצוא בהם חומוס ראוי, ונראה כאילו גם אין טעם לחפש. ובכל זאת, הפעם יצא לנו טוב.

מסעדת פינתי הרצליה
אבא אבן 14 (תחת מגדלי אקרשטיין), הרצליה פיתוח
א-ש' 9-17:00
09-9515724

4 גרגרים

עדכון: המקום נסגר

הרצליה-פיתוח זה מקום שאתה לא באמת מצפה למצוא בו חומוס טוב, אז אתה גם לא כל-כך מחפש. אבל בעוונותיי קורה שאני נקלע מדי פעם למקום שכוח האל הזה, מסיבות כאלו ואחרות שקשורות באופן כללי לפרנסה, ומדי פעם גם יוצא לי לאכול שם חומוס.


האבו חסן (אין קשר) המקומי, שבעבר "סגר לי את הפינה" לא פעם, אכזב מרה בביקור הקודם שלי באזור, לכן לא הייתי אופטימי. למרבה המזל, כשירדתי מהפגישה במגדלי אקרשטיין (איך זה שלכל המגדלים יש שטיין בסוף?), מצאתי את עצמי מול סניף של פינתי. נכנסתי.

זה מקום טוב, אולי, להזכיר ולספר למי שלא יודע – פינתי, אחד ממותגי החומוס הוותיקים והחזקים בישראל, הוא במקור שמה של מסעדה ירושלמית אלמותית שנודעה (גם) בזכות החומוס שלה.

בשנים האחרונות קמו לא פחות מ-23 סניפים של פינתי, בכל רחבי הארץ, מהם 8 שעושים משלוחים (לשם השוואה, לבהדונס הרמת-גנית שמאיישת את המקום השני בטבלה, יש רק 16 זכיינים).

כמקובל במקרים כאלה, ישנם סניפים מוצלחים יותר ומוצלחים פחות של פינתי, ולזה של הרצליה פיתוח היו כמה סיבות טובות להשתייך לסוג השני (למשל, העובדה שהוא שוכן למרגלותיה של ערימת בטון וזכוכית מנוכרת, שניכר שתוכננה ללא כל מחשבה על בני אדם).

הפול נגמר, חומוס-פטריות או חומוס-בשר לא באו בחשבון, ובלית ברירה הזמנתי חומוס גרגרים במקום החומוס פול אליו התאוויתי.

תוך דקותיים נחתה על השולחן שלי אחת ממנות החומוס הגדולות שראיתי בחיי. מנה גדולה ויפה, של חומוס טעים להפליא מז'אנר היציקה.

(כדאי לגלול אחורה וגם להקליק על התמונה כדי להסתכל מקרוב).

קצת לפני וקצת אחרי שהגיע החומוס, הגיעו סלסלה עם שתי פיתות רכות, צלוחיות סלטים (הסחוג האדום מצוין!) וג'ינג'ית תכולת עיניים אחת, מצודדת כשלעצמה, שטעמה מהחומוס והגיבה בהתלהבות.

למרות העזרה וחרף הרעב, לא הצלחתי לגמור הפעם את כל החומוס (כאמור, המנה הייתה מאד גדולה).

נפח המנה מעולם לא היווה אצלי קריטריון מרכזי, וגם נדמה לי שהמנה הספציפית שקיבלתי הייתה חריגה בגודלה גם בהשוואה לסטנדרטים הרגילים של המקום (כמובן שהגעתי למקום בעילום שם וטשטוש פנים וכו').

אני בכלל אוהב את החומוס שלי עם טחינה וערימת פטרוזיליה קצוצה, לכל הפחות.

אני חושב שחומוס צריך להיות ממש טעים כדי להגיע עם גרגרים ושמן זית בלבד – אפילו אם מדובר בכמות נדיבה של שמן זית מהסוג הנכון.

בקיצור: בסניף פינתי של הרצליה פיתוח יש מישהו שממש יודע מה הוא עושה.

בפינתי מכינים גם בשרים ותבשילים, ולפחות אם לשפוט על-פי הריח – יש שם עוד כמה דברים ששוה לטעום מלבד החומוס. בכל אופן, במה שקשור לחומוס – כל מה שנשאר זה לשמור על הרמה (אפשר גם להוסיף צלחת חמוצים).

8 תגובות על הפתעה: פינתי הרצליה פיתוח

 1. Abbu Rani Fan Club Band
  5 במרץ 2011 ב-00:00 //

  מה זה בקערית שמימין? טחינה? הם מגישים את הטחינה בנפרד? במקרה יצא לי השבוע להיות באותו המקום בדיוק. מניסיון העבר עם החומוס של פינתי בכמה וכמה סניפים – הלכתי על הממולאים.

 2. אכן, טחינה. קצת דלילה ולא לגמרי משתלבת אבל דווקא טעימה.
  גם לי היו התנסויות לא כל כך מוצלחות עם סניפים אחרים של פינתי, אבל הפעם אין תלונות.

 3. הייתי אוכל שם לפעמים כשעבדתי בסביבה.
  לא רע אבל לא משהו לספר עליו לחבר'ה.
  כנראה נפלת על יום טוב.

 4. אני תמיד שמח לשמוע על סניפים של פינתי שלא מביישים את הפירמה, וכשהייתי באחד שכן, אז כשהייתי בסניף המקורי דיווחתי על זה למאיר…
  וזו באמת מנה חריגה בגודלה.
  הטחינה שקיבלתי בפינתי, אם קיבלתי, נראית הרבה יותר טוב מבתמונה,
  ותמיד היתה לי פטרוזיליה על המנה.

 5. נתנאל
  6 במרץ 2011 ב-15:54 //

  מפתיע.
  לפני כשנה וחצי בערך, היתה הפעם האחרונה שאכלתי שם חומוס פול פשוט לא טעים.
  לראשונה בחיי השארתי את הצלחת מלאה – ולא משום שהתמלאתי.
  אני שמח לשמוע שהמצב השתפר..

 6. או שנפלתי על יום טוב או שהם השתפרו, מה שבטוח זה שיש שם מישהו שיודע להכין חומוס. לאנשים כאלה יש לעיתים נטייה ללכת להכין חומוס טוב בשביל מישהו אחר, אז כן, זה לא מובן מאליו שהרמה תחזור על עצמה.

 7. פוץ נוכלסקי
  15 במרץ 2011 ב-17:48 //

  כתבת "מנה יפה" – כתבת הכל.

  בהחלט הסניפים של פינתי נותנים תמורה טובה לכסף, ממש כמו המטבח המקורי של מאיר מיכה ברחוב המלך ג'ורג' עם סמי אבו גוש והמלצר הוותיק השני ששכחתי את שמו

 8. אבו עומר
  5 בספטמבר 2011 ב-18:01 //

  אחד חומוס פול ביצה מנה יפה
  אורז עם קציצות במיץ
  ומיץ חצי חצי
  אני בפינתי בערך מגיל 12
  חוויה, גם קולינארית

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*