חדש בבלוג

מלכי מוזיקת החומוסיות

מלככי הפינקה, חומוסאים שעושים מוזיקה אלטרנטיבית ומכנים אותה "מוסיקת חומוסיות", יופיעו ביום שני הקרוב בלבונטין 7.

מה שאתם רואים בתמונה שלפניכם זו הזמנה להופעה שתתקיים בשני הקרוב בערב ב"לבונטין 7" בדרום תל-אביב. אם תתעמקו בפרטים תגלו שחברי להקת מלככי הפינקה (כך במקור) מגדירים את עצמם "מלכי מוזיקת החומוסיות".

מלככי הפינקה, בשירותים של קאימאק

מלככי הפינקה, בשירותים של קפה קאימאק בלוינסקי.

"הטחינה חוצה עדות ומגזרים / החומוס מקרב לבבות האנשים", כך אומרות מילות השיר "הולכים לנגב" של המלככים (הלינק ליוטיוב. כדאי לצפות עד הסוף).

ואם זו לא יצירת חומוס מקורית אז אנחנו לא יודעים מה כן.

אם אכן התעמקתם, אולי גם הבחנתם שהפוסטר תלוי בחדר שירותים בלתי שגרתי למראה.

מדובר בשירותים של קפה קאימאק (שוק לוינסקי, תל-אביב), שהם פחות או יותר המקום הכי טבעי לפוסטר כזה – במרחק אווירי של 2 מטרים מ"סלט השוק" של שלומצי וקצת פחות מזה מהציורים של בנג'י התלויים על הקיר ועומדים למכירה.

מלחכי הפנכה, מבט מקרוב

מלחכי הפנכה בלבונטין, מבט מקרוב על הפוסטר.

מוזיקה אלטרנטיבית וחומוס הם בפירוש מהדברים שמאפיינים גם את המקום השכונתי הזה (שמגיש חומוס של אבו דאבי ועוד הרבה דברים שעשויים מקטניות).

ערבי ההיידפארק שהתקיימו במקום במהלך השנתיים האחרונות נחשבים בעיני רבים למבשרי המחאהפכה, אך הם גם העניקו במה למוזיקאים ולמוזיקה שלא תשמעו בקיסריה (כולל שירת נשים מצוינת) אבל אולי שמעתם ברוטשילד.

חומוס, מוזיקה וזכויות אדם

אבו שוקי, אוכל ישראל שכמותו, הולך מדי פעם להפגנות שציפי חוטובלי בוודאי לא הייתה משתתפת בהן. אחת כזו התקיימה היום, בכיכר רבין בתל-אביב. משהו שקשור לזכויות אדם.

בתור טיפוס ביתי שמגיח לחלק הפיזי של הציוויליזציה בעיקר כשהוא רוצה לאכול חומוס טוב או לשתות קפה טוב, אתם יכולים לנחש שלהרחיק צפונה בבקרי שישי זו לא צלוחית הטחינה של הנ"ל.

בכל אופן ובכל זאת, ובלי להזכיר כלל את הסוד הידוע ש"הכוסיות חזרו לשמאל!" (אני רק מצטט), האירוע היום גרם לסחבק קורת רוח מיוחדת. מלבד כל האנשים האהובים והחיבוקים והנשיקות וקובי אוז והאנדלוסית, עלתה על הבמה בשיא האירוע בחורה מדהימה אחת שרק בשבילה היה שווה לבוא.

אפרת, דוברת ארגון הגג של יהודי אתיופיה, היא צעירה בעלת אישיות כובשת שמשמשת פה בשביל הרבה אנשים ובעיות. בשלב מוקדם יותר בעשייה החברתית שלה, היא עבדה בקפה קאימאק ואירגנה חלק מאירועי ההיידפארק.

2 תגובות על מלכי מוזיקת החומוסיות

  1. הי שוקי
    שכחת לציין מכמה שקלים נפרדים בכניסה ללבונטין כדי לשזוף את העיניים במלחכי הפינקה

  2. אני לא בטוח שגובים כסף בכניסה ללבונטין, גם כשיש הופעה.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*