חדש בבלוג

מישל בקמן: אוהבת תה, שונאת פלאפל

סרט הקאלט "היחידה לחקירות חומוס" נוצר כסאטירה, אבל לאחרונה התברר שמדובר ביצירה נבואית – או אולי נבואה שהגשימה את עצמה? – חברת הקונגרס הרפובליקנית מישל בקמן רוצה לאסור את הפלאפל בארה"ב.

"אני חייב לשאול, גברת בקמן" אמר בתמיהה כריס ג'ונסון הרשת KSTP, "מדוע זו בעיה? כלומר, ישנם ילדים שאוהבים לאכול פלאפל, מה לא בסדר בזה?".

מישל בקמן. לא אוהבת פלאפל.

מישל בקמן. לא אוהבת פלאפל.

"כריס, פלאפל הוא 'gateway food'" מיהרה הסנטורית הימנית להשיב. "זה מתחיל בפלאפל, נמשך בשווארמה ובאיזה שלב הילדים אומרים 'היי, זה טעים. מעניין מה עוד מגיע מארצות ערב".

"יש לי חברה מטקסס שהחליטה להפסיק לשלוח את ילדיה לבית-הספר ולחנך אותם בבית, כי בבית-הספר הכריחו אותם לאכול חומוס. זה בכל מקום וזה מפחיד".

בהמשך הראיון הוסיפה בקמן: "זו תהיה העדיפות הראשונה שלי במושב הבא של הקונגרס. אנחנו חייבים להעיף את הפלאפל ושאר מאכלי הג'יהאד האלה מבתי-הספר, לפני שיהיה מאוחר מדי".

חושבים שזה מצחיק?

כמו שאולי ניחשתם, מדובר במתיחה. The Daily Currant שפרסם את הידיעה המפוברקת על הראיון שלא היה הוא, איך לומר, לא בדיוק עיתון אמיתי. לא שהאמריקני הממוצע יידע את זה.

כמו שאפשר לראות בגוגל, מיליוני אנשים בארה"ב ובעולם – ביניהם כמה עיתונאים ולא מעט בעלי אתרים – לא הבינו שמדובר בבדיחה וזה כנראה קשור לכך שלא בלתי סביר שבקמן תגיד דברים הזויים כאלה. כבר היה מי שהגדיר אותה בתור "התשובה האמריקנית למירי רגב".

(השוואה מגוחכת כמובן. מירי רגב היא איינשטיין בהשוואה לבקמן).

אז מצד אחד, כבוד לערן ורד (היוצר של היחל"ח), שהרעיון שלו מועתק (לכאורה) בלי קרדיט זו הפעם השנייה (הקודמת הייתה עם הקטשופיה של היינץ, קמפיין שנראה שגווע מאז בקול דממה דקה).

מצד שני, האנשים הללו – בקמן, מסיבת התה, רומני ושאר הרפובליקנים – עלולים לשלוט בארה"ב בארבע השנים הבאות. שזה מפחיד כמעט כמו האפשרות שמירי רגב וחבריה ישלטו בנו עוד ארבע שנים. בכל זאת, אפשר לומר הרבה דברים רעים על השמאלנים – אבל את החומוס אין סיכוי שייקחו לנו.

7 תגובות על מישל בקמן: אוהבת תה, שונאת פלאפל

 1. אדיר.
  ומה עם רגל קרושה? לא הגיע הזמן להוציא את זה מחוץ לחוק.. לא באמת, זה ממש משהו שחייב, חייב! להיות בלתי חוקי, ואני אומר זאת מתוך געגוע מסויים לרגל הקרושה שסבתא שלי ז"ל הייתה עושה, מקרפיון אמבטיה אמיתי, שקיבל בראש.

 2. דריי נישט דעם קאָפ
  16 באוקטובר 2012 ב-08:11 //

  רגל קרושה מקרפיון?… מישהו פה אכל יותר מדי מקפלאפל.

 3. בתור מי שהיא שאמרה שכשהיא תיבחר היא תבטל את שגרירות ארהב באירן, הדברים על החומוס לא נראים כמתיחה בכלל.

 4. FAKE לשמחתנו עדיין לא נאבקיםבפלאפל בארה"ב…

 5. כן, הא? יותר מדי מקפלאפל כנראה.. משפיע על הזכרון שלך בין רגל קרושה ורצח קרפיוני אמבט.. שניהם צריכים להיות מוצאים מחוץ לחוק. או אז נוכל להצטרף למשפחת העמים התרבותיים.

 6. השמצות חסרות בסיס של הימין. כל הכבוד אבו-שוקי – הצלחת להפוך בלוג על חומוס לבלוג פוליטי.

 7. בצלאל זיכרוני
  28 באוקטובר 2012 ב-21:54 //

  מעניין, אבל החומוס והפלאפל הם לא אוכל מוסלמי ! הם מאכלים מזרח תיכוניים שלאו דווקא קשורים לאסלאם. הקישור שלהם לאסלאם מוטעה, רק משום שהאסלאם האימפריאליסטי כבש את כל המזרח התיכון במאה ה-7 לספירה, והחברות השיבטיות שלפני, רובן אימצו את האסלאם.
  מאכל בחומוס, שהוא גם הבסיס לפלאפל, הוא מאכל בסיסי שהיה מקובל גם בקרב עם ישראל שלפני 3100 שנים לפחות. בספר רות מוזכר שבועז נותן לרות לאכול פת בלחם, רות פרק ב, י"ד: "יד וַיֹּאמֶר לָה בֹעַז לְעֵת הָאֹכֶל, גֹּשִׁי הֲלֹם וְאָכַלְתְּ מִן-הַלֶּחֶם, וְטָבַלְתְּ פִּתֵּךְ, בַּחֹמֶץ; וַתֵּשֶׁב, מִצַּד הַקֹּצְרִים, וַיִּצְבָּט-לָהּ קָלִי, וַתֹּאכַל וַתִּשְׂבַּע וַתֹּתַר.". כלומר, כבר אז אכלו חומוס בפיתה !!!!

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*