חדש בבלוג

להיות חלק ממהפכה

לפני שהעלינו את חומוס להמונים לאוויר (אוגוסט 2006, איך שהזמן רץ), התלבטנו אם לקרוא לו "בלוג" או "אתר". מצד אחד, חשבנו ש"בלוג" עלול להישמע פחות רציני, גם אם מאד טרנדי. מצד שני, אנחנו באמת אוהבים בלוגים. ומצד שלישי – הרי לא סתם קראנו לאתר הזה "חומוס להמונים" ולא "חומוס לחבר'ה". המטרה הייתה ונותרה להגיע להמונים. ולהאכיל אותם בחומוס.

אז אתר או בלוג? חשבנו וגם התייעצנו. יש שאמרו ככה ויש שככה. שמשון אמר ש"בלוג" עדיף, ונדמה לי שהוא היה זה שהכריע. לא תמיד טוב לשמוע בעצתו של השמשון, אבל בעניינים שקשורים לאינטרנט יש לו נטייה להיות צודק. חוצמזה, שהחומוס האמיתי הוא גיבור של תרבות השוליים, הוא יאה לבלוגספירה והבלוגספירה יאה לו. אז בחרנו לייסד את מהפכת החומוס בבלוג.

3 גרגרים

"מהפכה" מילה חזקה, נכון. אבל האם יוכל מישהו להכחיש שמדובר במהפכה? למשל, האם אתם מתארים לעצמכם כמה מנות חומוס נאכלו ב-18 החודשים האחרונים בגלל הבלוג הזה? אני מעריך שבתקופה הזו אנחנו והאנשים הקרובים לנו בלבד אכלנו כ-500 מנות חומוס. אני לא צריך להרחיב בנוגע להשלכות, נכון?

כמה אתם אכלתם אפשר רק לדמיין – הגיעו לבלוג הזה עד היום 122 אלף מבקרים שונים (לפי גוגל אנליטיקס. פיירסטטס הגיע ליותר). מתוכם חזרו אליו 54 אלף וכ-11 אלף הפכו לגולשים קבועים (שמגיעים לכאן בתדירות של מספר פעמים ביום עד כמה פעמים בחודש, איש איש כפי יכולתו ולפי צרכיו). 37,885 אנשים גלשו למתכון החומוס שלנו. אנחנו לא יודעים כמה גם הכינו בסוף חומוס בעצמם, אבל אנחנו מנחשים שהרבה.

2007 הייתה שנה טובה למגדלי החומוס ויצרני הטחינה, וגם לכמה חומוסיות שראינו אותן הולכות ומתמלאות ומשגשגות. החומוס בכלל וענף החומוסיות בפרט, נהנו מסיקור תקשורתי חסר תקדים (רק לכתבות בטלוויזיה, ברשת ובעיתונות בהן הוזכר בלוג החומוס, נחשפו לפחות 2 מיליון איש). 2008 תהיה טובה עוד יותר, אינשאללה.

3 גרגרים

יש אנשים שחושבים, משום מה, שחומוס הוא לא דבר כזה חשוב. אבל מי שעיניו בראשו יודע שחומוס הוא הרבה יותר מסתם אוכל. זה מאכל שאי אפשר להגזים בהערכת ההשפעה התרבותית, החברתית, הפוליטית, הכלכלית, התזונתית, הבריאותית, והעיכולית שלו.

חומוס הוא לא רק אוכל, אלא גם השקפת עולם ודרך חיים וצורת בילוי. לא רק אצלנו אלא בעוד ועוד ארצות בעולם. לגירסה האנגלית של הבלוג הגיעו בשנה האחרונה 118 אלף איש מ-181 מדינות. כולל אנשים מסוריה, עיראק, איראן ופקיסטן, מדינות שלא ממש ידועות כיעדים לתרמילאים ישראלים. בארה"ב מהפכת החומוס מתרחשת בימים אלה ממש; החומוס נאכל על-ידי צמחונים וטבעונים וחובבי בריאות, אבל גם במסיבות קוקטייל ובימי-הולדת ובערבי שתייה של סטודנטים.

ואיך אתם יכולים להיות חלק מהמהפכה? אתם כבר חלק מהמהפכה. כשאתם קוראים, מגיבים, ממליצים לנו על חומוסיות שלא הכרנו, ומספרים לאנשים אחרים על הבלוג הזה כדי להפוך גם אותם לחלק מהמהפכה. אתם אלה שמחוללים את המהפכה. תמשיכו.

2 תגובות על להיות חלק ממהפכה

  1. אכן כמו שאמר ביל שאנקלי האגדי מנג'ר ליברפול:"חומוס זה לא עניין של חיים ומוות.זה הרבה יותר מזה!!!"
    רק הרשו לי לחלוק על המשפט"חומוס נאכל גם במסיבות קוקטייל ובימי הולדת".מקצוען חומוס תמיד יתפלל בשקט ובדריכות.חומוס לא אוכלים עם ביסלי וריקודים ברקע.בזמן התפילה קערת החומוס מתאחדת עם הבורא ללא שום הטרדות והפרעות מסביב.כל מזלוג וכל העמסה על הפיתה(רק טירוני חומוס מנגבים עם הפיתה)נעשית בקשב רב ובתשומת לב מירבית כמו טועם יין מקצוען.ואכן אלוהי החומוס נמצא בפרטים הקטנים וחייבים להקשיב להם!
    בלוג החומוס מבורך ולכתבי הקודש יצורף הספר"הבשורה על פי אבו שוקי"יען כי הפיץ את דת החומוס ברחבי הגלובוס.

  2. אני באופן אישי יכול לומר שהתמדתי בעלייה לרגל השבועית שלי לרמלה (ל"חליל" כמובן), ולפעמים אפילו קצת יותר מזה. הכרתי את המקום מאז הבלוג. את המתכון ניסיתי להכין כמה פעמים ולפעמים יוצא ולפעמים לא, מצד שני בד"כ מתלהבים מהטחינה שאני מכין תוך דקה.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*