חדש בבלוג

נשיקות מרנג ממי חומוס מוקצפים

קהילת הטבעונים בישראל כמרקחה, מזה כשבועיים. בשבוע השני של מרץ הם צבאו על המכולות, הסופרים והשווקים, וככל הנראה הגדילו באלפי אחוזים את הרכישה השוטפת של גרגרי חומוס יבשים ושימורי חומוס מבושל. לא, לא בשביל הממרח – בשביל להכין נשיקות מרנג ממי חומוס.

נשיקות מרנג ממי חומוס מוקצפים, תמונה מקבוצת הפייסבוק

פרסום ראשון: 20/3/2015

זה התחיל מוקדם יותר החודש, כשהגולשת מור אלבז פרסמה בקבוצה בישול טבעוני בפייסבוק תמונות והסברים על הפלא: כאשר מקציפים עם סוכר את מי הבישול של החומוס, מתקבלת תוצאה שמזכירה מאד קצף ביצים.

כשאופים את קצף הביצים הטבעוני הזה הוא הופך למרנג, אוורירי ונטול טעמי לוואי, כך שאפשר להכין איתו "נשיקות", פבלובה, ועוד מאה ואחד קינוחים.

זקני קהילת הטבעונים בישראל אומרים שהם לא זוכרים דבר כזה. בתוך ימים עלו לפייסבוק מאות תמונות ומתכונים, תחילה לנשיקות עם מגוון שיפורים ושכלולים (למשל: מעט קורנפלור או אבקת פודינג עוזרים לייצוב הקצף).  לאחר מכן לעוגות, עוגיות ומגוון מאכלים אחרים, שבהם מי החומוס המוקצפים מחליפים ביצים.

(אגב, אלבז, שהתהילה ומי החומוס לא עלו לה לראש, הקפידה להדגיש שהקרדיט מגיע לא לה אלא למשתמש בשם Goose בקבוצה "What fat vegans eat").

מה הסוד? ובכן, מי הבישול של החומוס עשירים בחלבונים ובסיבים מסיסים. החלבונים ממלאים תפקיד דומה לחלבון הביצה והסיבים (כמו הסוכר) עוזרים בייצוב הקצף.

למי הבישול של החומוס יש אמנם טעם אופייני קל והשימוש בסודה לשתייה גם עלול להוסיף להם מליחות קלה, אבל ההקצפה מגדילה את הנפח פי כמה ומפזרת את הטעמים, וכמובן – מתיקות הסוכר סוגרת את הפינה.

אגב, למי הבישול של החומוס יש הרבה תכונות פלאיות. מייחסים לשתייתם תועלות בריאותיות רבות, מטיפול בבעיות עיכול רבות, דרך חיזוק הגוף ועד לשיפור כוח הגברא. אבל על זה כבר נדבר בפוסט אחר.

תודה מיוחדת לעמיחי שהיה הראשון לזהות.

5 תגובות על נשיקות מרנג ממי חומוס מוקצפים

  1. איזה כבוד 🙂

  2. איזה מעולה, שיט ואתמול היו לי מי בישול שישבו שבועיים במקרר עם הגרגרים. אוף, אין פספסתי, טוב בפעם הבא.

  3. רק לא לשכוח שאם משבלים חומוס עם שום ובצל, לא נראה לי שזה מתאים למתכון הזה אחר כך

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*