חדש בבלוג

מה קשורה תל-אביב לחומוס?

בלוג החומוס הוא בלוג עם קארמה טובה. מאז שהוא קם, טפו טפו, לא היו פה מריבות מי יודע מה, לא תגובות שטנה ולא סכסוכי דמים. אז למה לי להכניס לכאן את מערכת הבחירות של תל-אביב יפו? רק כי אני חושב שזה רלוונטי.

במסעיי בין החומוסיות אני שומע הרבה סיפורים, טובים יותר וטובים פחות. חלק גדול מהסיפורים הלא-נעימים, קשורים לענייני שכירות, חניה, פקחים ודו"חות – מסוג העניינים שקשורים קשר הדוק לעירייה. זו לא בעיה שקיימת בעיר תל-אביב (כלומר, תל-אביב יפו…) בלבד, אבל בתל-אביב לפעמים יש ממש תחושה שכל מה שהוא עממי, פשוט ובגובה העיניים, אינו רצוי לאנשים שיושבים למעלה.

בשנתיים האחרונה נסגרו בתל-אביב וביפו כמה וכמה חומוסיות טובות. אני לא יודע אם בכל המקרים מי שאשם היא העירייה, כפי שאני לא יודע אם כל המועדונים והפאבים שנסגרו בעיר בשנים האחרונות נסגרו באשמת העירייה. אני יודע שהעירייה תרמה את חלקה, לפחות בחלק מהמקרים.

חומוס, פלאפל וסוגים אחרים של אוכל-רחוב הם לכולם – עניים ועשירים, פועלים ומנהלים. אפילו ראש-עיר יכול לאכול חומוס. הוא יכול אפילו, אם רוצה, לנסוע אל פאיז ביפו ולאכול צלעות טלה, מנת משולשת וקערת סלט, לשתות בירה שחורה, לקנח בקפה, ולשלם 60 ש"ח. או שהוא יכול לאכול במסעדת רפאל סטייק ב-195 ש"ח.

אני, שרוצה שתמשיך להתקיים הבחירה הזו, הולך להצביע לעיר לכולנו ולדב חנין.

20 תגובות על מה קשורה תל-אביב לחומוס?

 1. שמע, אני נהנה מהבלוג הזה. באמת.
  אבל לא.
  זה לא רלוונטי.

 2. אתה גם יכול לנסוע ארבעים דקות לטירה (נראה לי יותר קרוב מיפו) ולקנות צלעות כבש ב-75 שקל לקילו. מה הקשר לזהות ראש העיר?

 3. גם אני לא הבנתי בכלל מה הקשר בין חומוס לראש העיר ולצלעות טלה????
  צלעות טלה טובות אפשר לקנות בזול ליד קרני שומרון…….ואין בעיית חניה ואין חובת הצבעה לשום ראש עיר :-)))))
  הפוסט הזה הזוי משהו …………………

 4. זה קשור מאוד.
  בתל אביב מעודדים עסקים של רשתות גדולות שמשלמות המון ארונונה,
  וכל מני עסקים קטנים (בין היתר חומוסיות עממיות עם 3.5 שולחנות ושני עובדים) זוכים להתעללות מצד הרשויות.

  מבקשים מהם לסגור עסקים או לעבור בטענות כמו "תיקרה נמוכה ב2 ס"מ מהתקן".
  לחלק מהם נותנים קנס כשהם שמים שלט גדול מדי (שלא חס וחלילה יזכו לחשיפה וקליינטים), בעוד העסק הותיק בצד השני של הרחוב מחזיק שלט בגודל של חצי בניין.

  תסתובבו קצת, דברו עם בעלי מסעדות קטנות עצמאיות, ותבינו על מה שוקי מדבר.

 5. בלי להיכנס לויכוח החשוב אם בחירות וחומוס הולכים ביחד, או שמדובר באוף-טופיק קלאסי מסוג הפיל והבעיה היהודית, מתקשה להבין איך רציונל חובבי החימצה מוביל להעדפת מועמד זה או אחר.

  הרי אלפי פקידי העירייה הנוגשים בעסקים הקטנים פעלו תחת ממשלים רבים. בדיוק כפי שפקידי הביטוח הלאומי מתעללים במסכנים בלי שום קשר לזהות השר. מה, אם דב חנין ייבחר כראש (בסבירות גבוהה יותר יהיה חבר מועצה) תיפסק מדיניות האכיפה והרצון לגבות ארנונה גבוהה? ספק רב.

  אישית, אני לא סובל את חולדאי, וממילא לא הצבעתי בבחירות המוניציפליות מאז פרישת צ'יץ. השנה דווקא יקבל את קולי. בגלל הפיתוח והתשתיות. בגלל מפעלות האומנות. בגלל יותר ויותר חופש אישי ללא מגבלות דת ודעות קדומות. בגלל שבתוקפתו ת"א הפכה באמת לעיר ללא הפסקה 24/7. ובגלל שבילי האופניים.

  וממש ממול מפלצת משרדי העירייה מתקיימת לה חומוסיה קטנטנה כבר כמה שנים טובות. חליל או חלילי שמה. החומוס לטעמי קצת חסר טעם ייחודי אבל המסבחה תענוג.

 6. הסיבה היחידה שהפוסט הזה הגיע לכאן, היא כדי להשתתף בניסוי הseo הקטן של הבלוגסצחינה – הרצת דוב חנין לראשות העיר תל אביב.

 7. אני מצטרף לשוקי לגמרי. אני מרגיש שזה לגמרי או אנחנו או הם: המיליונרים, בעלי הרשתות הממותגות והמזוכיינות, הקבלנים, הדודות העשירות המהגרות מהפרברים – או התל אביבים: הסטודנטים, האמנים, האנשים שחיים מ-4,000 או 5,000 שקל בחודש, ורוצים חומוס, בירה בפאב השכונתי שליד הבית (כן, ליד הבית – לא במתחם או גטו), שביל אופניים, שכירות שלא תגרום לי לרצות לעשות פעולה רסקולניקובית בבעלת הבית הבלתי חיננית שלי, תרבות ואמנות אמיתית (לא שוורי ראווה במימון הבורסה שחוסמים את השדרה בעבור שלמונים לעירייה ), ושוב חומוס (וההעדפה האישית שלי – של אבו-דאבי).

  אכלו את החומוס – זהו בשרי. שתו את הגולדסטאר – זהו דמי. התתבילה הנשפכת בעבור הרבים. מנגבי כל העולם – התאחדו! together we wipe (Hunus), divided we fall!

 8. כולם יודעים שדב חנין אוהב חומוס הרבה יותר מרון חולדאי. רק בשביל זה הוא יקבל את הקול שלי. אני בטוח שבתל אביב של דב חנין תרבות החומוס תפרח, ותל אביב תהיה אבן שואבת לחובבי החומוס באשר הם, ואור לגויים בהפצת בשורת החומוס בעולם.

 9. אני ממש מסכים עם שוקי! אני מרגיש שזה אנחנו או הם: המיליונרים בעלי הרשתות והממותגים, אנשי רפאל והדודות שמהגרות מהפרברים – או אנשים כמוני שחיים בעיר הזאת שנים על שנים – סטודנטים, אמנים, אנשים שחיים מ-4,000 שקל בחודש, נוסעים באוטובוס או באופניים, ולא יוצאים מהעיר אלא בחגים. וכל מה שאני רוצה מהעיר שלי זה חומוס, אוטובוסים ושבילי אופניים נורמליים, שכר דירה שלא יגרום לי לחשוב על הגירה או להרהורים רסקולניקוביים כלפי בעלת הבית החביבה-פחות שלי, פאב שכונתי (ולא באיזה גטו מזורגג ביד חרוצים), ושוב חומוס (הראושן היה אבו דאבי, השני אבו אדהם. שיהיה גיוון).

  מנגבי כל העולם התאחדו!
  אכלו את החומוס – זהו בשרי, שתו את הגולדסטאר – זהו דמי, דם התתבילה הנשפכת בעבוד הרבים!
  together we wipe (Humus), divided we fall

 10. אני מרגיש שסובאי החומוס ושיכורות הטחינה שכחו את דברי חז"ל הגרגירים: מי שלא היה קומוניסט עד גיל 18 הוא…. ומי שנשאר קומוניסט מעבר לגיל 18 הוא….

  דב חנין הוא קומוניסט מזדקן וחסר חן. מין בוק שלא תרצה לנגב עימו צלחת מחמת דבקותו במרכסיזם ובצנוניות העיקשת בדת האדומה.

  מאידך גיסא גם חולדאי אינו פאר הבריאה. פרוסי צייקן החופר יום וליל בעורקי התחבורה בעירנו הקדושה ומניח תשתיות לדורות הבאים. חוצמזה שקל יותר לדמיין אותו גוהר על שניצל לבן ב"קפה נואר" מאשר מסובב פיתה חמה בקערת מסבחה. עדיין היקה פוץ עדיף פי אלף מהחנון של אמא רוסיה ושאר הגרורות מהמלחמה הקרה.

 11. טהיני – מכיוון שפגשתי כמה פעמים את חנין פנים אל פנים אני יכול לומר לך שאתה טועה מכל הבחינות. כלומר – הוא לא מזדקן, לא ממש בוק, רחוק מלהיות כסיל וממש ממש לא חסר-חן. יפה הוא לא – אבל הוא אינטליגנטי ומדבר בגובה העיניים, בביטחון רב אבל בלי שמץ של שחצנות.

  אני לא מה שמעת עליו ועל השקפותיו, אבל אני נוטה לחשוב שמעולם לא שמעת *אותו*. ברשותך, ציטוט מתשובתו למשמיציו: "יש לי השקפת עולם. היא איננה סוד. אני גאה בה… השקפתי סוציאליסטית וסביבתית. אדומה-ירוקה. אכן, זוהי השקפה אוניברסאלית ולא לאומנית… אבל אי אפשר להאשים אותי בהעדר לאומיות. אני שייך לעמי ואוהב אותו. בדרכי, אני מנסה להבטיח לו עתיד טוב יותר. אני אוהב את ארצי ומסור להגנתה גם מפני נדל"ניסטים, תעשיינים ויזמים המחריבים בה המון חלקות טובות. כפעיל התנועה הסביבתית, הארץ הזו מוכרת ויקרה לי מאד. "

  לגבי חולדאי – הגזמת לגמרי עם קפה נואר. גם ברסרי זה המוני מדי בשבילו.

 12. אהלן אבו שוקרי – כפי שציינת בפתיח לפוסט הזה, לאתר שלך יש קארמה טובה ונורא נעים להתחבר לרוחה. במיוחד שרבים המה המקומות ברשת עם אוירה של דווקאות ואפילו רשעות.

  נכון שאין לי קילומטראז' של הכרות אישית כמוך עם מר חנין אבל התרשמתי ממנו לאור הופעותיו בתקשורת, במיוחד האלקטרונית. כלומר, לא התרשמתי. בצירוף היותו חבר במפלגה ערבית אנטי ציונית (חד"ש) מעצם דבקותו בקומוניזם המרכסיסטי, קשה לי להתחבר עם הפן הירוק בהשקפתו הנוכחית ולשכוח שעבר את הקו האדום. סליחה, אבל גדלתי במשפחה לאומית ואולי אפילו לאומנית. לא פשוט ללמד כלב זקן טריקים חדשים.

  ובאשר לחולדאי ולבראסרי, לכבודו הם השיקו שירות משלוחים עד פרטיות הבית (המשרד). באותה ההזדמנות הרימו מחירים בכ-40% על כל העסקיות. לעומת זאת, במסגרת החומוס האורגני הפושה בעירנו, חובה לציין את המוסד החדש יחסית באבן-גבירול 62/64 (כמעט על פינת צייטלין) המספק גם פלאפל אורגני, גרגירים ושאר ירקות הסלטים.

  צום קל (עד הניגוב הבא) ומועדים לשמחה.

 13. דב חנין חבר במפלגה יהודית-ערבית א-ציונית. הוא עצמו מגדיר את עצמו כסוציאליסט, ואם תבדוק את יוזמות החקיקה שלו בשנתיים האחרונות תראה שכולן קשורות לענייני סביבה ולעניינים חברתיים.

  אני עצמי בא ממשפחה רויזיוניסטית ובהשקפותיי אני ציוני, ולא בטוח שהיה לי קל באותה מידה לבחור את חנין לראשות הממשלה. רק שלא מדובר כאן בבחירות ארציות אלא בבחירות מוניציפליות. הוא לא מתמודד כדי להחזיר את ירושלים לפלסטינים אלא כדי להחזיר את תל-אביב לתל-אביבים.

  אגב, בעיר לכולנו יש אנשים שבבחירות האחרונות הצביעו לליכוד, לעבודה, למרצ ולמפלגות אחרות. רוב האנשים בתנועה מגדירים את עצמם כציוניים ואף אחד שאני יודע עליו איננו "אנטי ציוני".

  והמוסד האמור ("היפו") אכזב אותי קצת. אולי אורגני אבל די תפל לטעמי. אבא גיל שם אותו בכיס הקטן.

 14. לא אתבטא כאן בחריפות. ממילא סיכוייו של דב חנין קלושים.
  אדם המזדהה, ואפילו בקצת, עם הגרועים שבמחפשי נפשי, לעולם לא יקבל את קולי. מין מנטרה שכזאת. ומצידי אפילו יהא שותף בכיר בתעשיית הטהיני בשכם.

 15. כמו שזה נראה כרגע הסיכויים כלל לא קלושים. יהיה סיבוב שני, חולדאי ימשיך לרדת וחנין ימשיך לעלות, ואי"ה יהיה לנו ראש עיר חדש.
  "אדם המזדהה, ואפילו בקצת, עם הגרועים שבמחפשי נפש" – הוא לא.

 16. טוב, בסדר, נכנעתי. אצביע בעד דב חנין, אפילו שהוא קומוניסט שחבר לח"כי חד"ש. אשכח את עזמי בשארה. אתעלם מהבחירות שעושים נבחרי המפלגות הערביות במסע הסתה מאורגן ומתוכנן. העיקר שהבחור התרקרק לאחרונה.

  ואוהב חומוס וטהיני כהלכה. כאילו.

 17. אתה יודע מה אתה מזכיר לי? אחרי שהצבעתי לביבי ב-1996 אמר לי פעם חבר לעבודה, מרכסיסט מהסוג של פעם, שאני יותר גרוע מהמתנחלים כי אני כאילו הגון ומוסרי אך בעקיפין אני תומך בהם והם בברוך גולדשטיין וכו' וכו' – הכניס את חצי העולם שאיתו אינו מסכים לקלחת אחת – אבל בגלל שאני מצטייר כמתון אני יותר מסוכן.

  אני אמרתי לו אז שהוא מדבר בדיוק כמו הימנים שאומרים שהשמאלנים יותר גרועים מהמחבלים.

  אז התרחקתי קצת מביבי, יש לומר, אבל לא התרחקתי מהגישה של לא לפסול אנשים בגלל החברים שלהם ובטח לא בגלל החברים של החברים שלהם. כלומר, אני לא חייב להיות חבר שלך אם אני לא אוהב את החברים שלך, אבל זה לא אומר שאני חייב להיות אויב שלך.

 18. הקשר בין תל אביב לחומוס הוא שחומוס ידוע כמעורר גזים ..ובתל אביב כידוע, הרבה פלצנים (:

 19. שוב אהלן שוקי. נו, טוב, הרי מלכתחילה חמדתי לצון. וכבר הבטחתי לך את קולי עבור החנין ביום הבוחר. בהיותך מומחה בתחום הקרוב לצלחת סומך עליך בפה מלא. מה לי ולפוליטיקה מקומית.

  בנושא מוניציפלי אחר אך דומה – שמתי לב לפריחת חומוסיות בלב שוק הכרמל. טרם הספיקותי לדגום, אך בביקור החצי-חודשי הקרוב אשתדל להפיק תובנות קולינריות למען ההמונים והבלוג.

 20. הבטחתי לאבו-שוקרי המקורי את קולי וקיימתי לטובת דב חנין.
  לשמחתי הקומוניסט עם חזות פינוקיו הודבר ברוב מצביאי חולדאי. במיוחד שסיעת חד"ש בסכנין כללה ברשימה המקומית עבריינית טרור מורשעת. והסתבר גם שמר חנין נמנע מלהגות את ההימנון המקומי במסורת הארצישראלית.

  הכל לטובה. אפילו הטהיני הוזלה. תוצאת המשבר הפיננסי העולמי.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*