חדש בבלוג

אבו שוקרי בנחלת בנימין

אבו שוקרי המקורי מאבו גוש בנחלת בנימין בתל-אביב. הכצעקתה? ובכן, לא בדיוק.

חומוס אבו שוקרי
כתובת: נחלת בנימין 68, תל-אביב
שעות פתיחה: א-ו' 10-18:00
טלפון:
 077-7660219

אבו שוקרי, בצדק או שלא, הוא אחד המותגים הגדולים בענף החומוס, וכזה שמצליח למשוך אנשים ומפרסמים (ע"ע סלטי צבר) לאבו גוש, וזה למרות שהאבו שוקרי המקורי האמיתי מספר 1 באמת וממש ממש נמצא בכלל בעיר העתיקה בירושלים.

למען הגילוי הנאות אני חייב להודות שהחומוס של סמי אבו שוקרי מאבו גוש הוא לא לגמרי כוס התה שלי (שזה הגיוני – הוא לא תה, הוא חומוס), אבל ישנם אנשים שנשבעים בו, וטעם החומוס, כידוע, הוא גם עניין של טעם.

אבו שוקרי נחלת בנימין

כך או כך, נחיתה של המותג הידוע בתל-אביב (לא בפעם הראשונה, אגב) היא אירוע שאין לזלזל בו. במיוחד כשעיצוב המקום מסגיר (לכאורה), קשר לסמי אבו שוקרי מאבו גוש. על כן סרתי למקום, בצהרי יום לוהט, עם חברי א'.

המקום פשוט למראה אך ידידותי ונקי מאד. התפריט כולל בין השאר קובה, מג'דרה, מנת חומוס עם בשר, פלאפל וסלט ירקות, וגם מנות חומוס סטנדרטיות (20 ש"ח) ומנת קומפלט (23 ש"ח). כשהגענו לא היה פלאפל ולא התחשק לנו סלט, אז הזמנו שתי מנות קומפלט.

לא אמתח אתכם: זה לא החומוס של סמי אבו שוקרי, לפחות לא על-פי בלוטות הטעם שלי. אתם מוזמנים להשוות את התמונה שכאן לתמונות מאבו גוש, ולראות שגם חזותית אין דמיון רב.

המנות שהוגשו לנו עוטרו בגרגרי חומוס ופול חמימים, בטחינה ובמעט שמן זית ובפרוסות ביצה. בכל אלו כשלעצמם לא היה שום רע (למרות שחלק מאיתנו יעדיפו את הביצים שלהם חומות יותר). הן הגיעו עם פיתות תפוחות ורכות וצלוחיות עם חמוצים, פלחי בצל ומחית פלפלים ירוקים חריפים – גם הנ"ל היו בגדר הסביר.

החלק הלא ברור במנות היה החומוס. א' טעם ומייד הפנה אליי מבט מלא חשד "קופסתי משהו, לא?". נאלצתי להודות שיש משהו בדבריו. המרקם אמנם לא היה הומוגני כמקובל בחומוסי קופסא (לא בכולם, אגב) אבל יכולתי להישבע שאני מרגיש טעם של חומר משמר.

"אז מה", א' שאל, "שוב מתיחה של חומוס אחלה?". "לא נראה לי", אמרתי. "אולי של סלטי צבר, אם כבר. או שסתם הם הוסיפו חומר משמר לחומוס". התלבטנו אם לומר משהו. בסופו של דבר הגענו למסקנה שלא תהיה לנו שום דרך לדעת אם התשובה שנקבל תהיה כנה או לא.

בשורה התחתונה: מדובר בחומוס חמצמץ, אוורירי יחסית, שיכול היה להיחשב לא רע לולא הטעם "הנוסף" הזה. אכלנו בזריזות והמשכנו הלאה. וזה לא שהרגשנו רע אחרי וגם לא היינו כבדים מדי אבל קשה לומר שיצאנו מסופקים.

5 תגובות על אבו שוקרי בנחלת בנימין

  1. ושוב אכתוב לכולם
    גשו לנסות את חומוס 4 טעמים בכפר סבא, תתעלמו מהשם הלא מזמין ותתרכזו בחומוס.

  2. תודה, אבדוק בימים הקרובים. יש גם את חומוס אבו מרואן 3 דקות הליכה (נחלת בנימין 52, פינת רוטשילד), אשמח לשמוע ביקורת גם עליהם.

  3. למען האמת למסעדת האחים באבן גבירול יש יופי של חומוס שאף אחד לא ידוע עליו.

  4. זה לא הסניף שנפתח ונסגר כל כמה זמן?
    יצא לי לאכול שם בגילגולים קודמים והיה יחסית סתמי (אפילו בהשוואה לאבא גיל של אותה תקופה).

  5. אתמול עברתי שם בשעה 13.00. היה סגור

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*