חדש בבלוג

חומוס אליהו, שדרות יהודית ת"א

סניפי חומוס אליהו ברחבי הארץ נפתחים בערך בקצב שבו כותב שורות אלה מצליח לאכול חומוס (טפו טפו, חמסה חמסה). הפעם מדובר בסניף שבשדרות יהודית, בשכונת מונטיפיורי בתל-אביב. כתבנו – כלומר אני – ביקר וטעם. אין הרבה הפתעות.

חומוס אליהו, סניף שדרות יהודית
כתובת:
שדרות יהודית 27
שעות פעילות: 
א'-ה' 16:00- 9:30, שישי עד 13:30
טלפון:
03-5536615
חומוס אליהו בפייסבוק

תאריך פרסום מקורי: 5 במאי 2016

עם 29 סניפים ברחבי הארץ, מקצרין ועד אילת, חומוס אליהו היא כיום רשת החומוסיות הגדולה בישראל. אפשר להתווכח אם בצדק או לא, אבל קשה להתווכח עם ההצלחה ועם זה שהרבה אנשים באמת נהנים לאכול את החומוס של אליהו ומוכנים להישבע שזה החומוס הטוב בעולם.

לסניף ברחוב יהודית הגעתי בגפי, בשעת צהריים אביבית ורעבה. את פניי קיבל מלצר קל רגליים אם כי מעט פלגמט (מודעה שתלויה בחזית סיפרה ש"בחומוס אליהו מחפשים מלצריות חייכניות…". אולי זה קשור). הוא שאל מה אני רוצה לאכול. שאלתי "מה המנה המומלצת" והוא ענה מייד בלי היסוס "חומוס שקשוקה". אז הזמנתי חומוס פול ומים מינרלים.

חומוס אליהו שד' יהודית, מבט מהרחוב

מאוחר יותר הבנתי שהשקשוקה שמוגשת בסניף הזה היא "השקשוקה המפורסמת של מיקל שישו ממשחקי השף" (לי זה לא אומר הרבה, אבל שישו הנ"ל עושה רושם של בחור נחמד, והוא – או עובדיו – ללא ספק יודעים להכין חומוס).

המנה שלי הגיעה בין רגע, עם פיתות תפוחות, פרוסות חמוצים, זיתים וסחוג ירוק. אין ספק: זריזות היא שם המשחק במקום הזה (מהתמונה של המקום כפי שהוא נראה מהרחוב, אפשר לקבל בטעות את הרושם שהזריזות הייתה בגלל שהיו מעט אנשים, אבל כשהגעתי היה שם הרבה יותר מלא, וגם בפעמים אחרות שעברתי שם הוא מעולם לא נראה נטוש כמו ברגע הספציפי והלא משקף שבו צילמתי אותו).

המלצר לא שאל ואני לא אמרתי, אבל כמובן שהייתי מעדיף לקבל את מנת החומוס פול שלי עם גרגרים, פטרוזיליה, וגם עם פחות פפריקה – אם כבר מקטרים.

מנת החומוס פול

ומצד שני, המנה הייתה טובה מאלו שאכלתי בסניפים אחרים של אליהו, בתל-אביב ובירושלים. החומוס וגם הפול, היו טיפ-טיפה דלילים לטעמי, אבל שניהם היו טעימים בהחלט ובעיסת הפול שייטו פולים נימוחים שפיצו על היעדר הגרגרים.

גם הזיתים והפיתות היו לא רעים. החמוצים, לעומת זאת, היו עייפים ומאכזבים. גם המים שהזמנתי נשכחו (אך הגיעו תוך רגע ברגע שהזכרתי).

בסופו של דבר עזבתי את המקום כשאני שבע ובסך-הכל מרוצה, אבל אחרי שהשארתי 33 שקלים על מנת חומוס פול ובקבוק מים מינרלים קטן. סכום קצת מופרז שתמורתו אפשר היה לצפות למעט יותר. ואם לא די בכל זה – רק אחרי שהלכתי התברר שעדשת המצלמה הייתה מלוכלכת והתמונות נראות כאילו צולמו דרך עדשת-וזלין.

נאלצתי להגיע למסקנה שזה לא היה היום שלנו – לא שלי ולא של חומוס אליהו – ואיאלץ לחזור.

22 תגובות על חומוס אליהו, שדרות יהודית ת"א

 1. ממליץ בחום על החמשוקה. השקשוקה של מייקל נהדרת.

 2. נקודות התורפה שעלו מן הכתבה לא קיימות בסניף יקנעם.

 3. אני מתאר לעצמי. נשמע שהחיסרון העיקרי של הסניף ביקנעם הוא שהוא ביקנעם.

 4. נפתח גם סניף באיזור התעשיה באר טוביה שזה בעצם פאתי קרית מלאכי….
  טרם ניסיתי שם.

 5. ואם אתה רוצה לטעום את הסניף המוצלח ביותר של הרשת (לטעמי, כמובן) – זהו סניף שנפרד מהרשת לפני כחודש ונמצא בתחנת דלק דור אלון מועצה איזורית מנשה (3 דקות ממחלף עירון). נקרא כיום חומוס ואהבת, החומוס החם שלו נהדר והמסבחה אלוהית.

 6. אכלתי בחומוס אליהו בלבונטין, בנאלי ביותר, פשוט מנה רגילה לגמרי, לא מבין את סוד הקדם של הרשת…

 7. ישי רזיאל
  14 במאי 2016 ב-09:21 //

  אכלתי ב 3 או 4 סניפים של אליהו.
  אני לא מבין את מי שאוהב את החומוס הזה.
  תפל…מוזר….

 8. יש הבדלים לא קטנים בין הסניפים וכנראה אף אחד מהם לא מגיע לרמה של המקור.

 9. מסכים עם ישי. אכלתי בסניף לייד תחנת הדלק בדרך הטייסים ת"א,(עדיין קיים? ), חומוס סתמי לחלוטין, אנשים נחמדים.

 10. לפי המרקם, חומוס אליהו נטחן כשהוא חם או לפחות חמים. בשיטה הזו יש טעמים שאתה מרוויח וטעמים שאתה מפסיד, ויש משחק עדין ביניהם. אם החום טיפה גבוה מדי התוצאה תפלה וכבדה, ובאופן כללי יש טעם ומרקם שטבעי לנו יותר למצוא במסבחה ולא בחומוס. במנה בסניף של שדרות יהודית אני חושב שדווקא הצליחו להפיק מהמתכון הזה תוצאה טובה יותר ממה שטעמתי בסניפים אחרים (אבל כמו שיש "יום רע" יכול להיות בטעות גם "יום טוב"…).

 11. חומוסאי בכיר
  16 במאי 2016 ב-17:34 //

  הייתי והחומוס היה לי טעים. הבעיה הייתה שבחומוס אליהו שבשדרות יהודית לא מחזיקים ולא מגישים בצל. לטענתם בבצל יש מחלות(?!), ולכן אכלתי בעיקר עם המזלג וקצת עם הפיתה. לדעתי חובה שמישהו שם יתאפס וילך לקנות איזה קילו בצל לפתיחה של מחר..

 12. קיקי עיקי
  17 במאי 2016 ב-09:38 //

  בוא לחומוס נרי בראש העין (צמוד לקפה קפה) מומלץ ביותר גם בר חומוס בפתח תקוה בקניון גנים ותנסה את חומוס אליהו בפתח תקווה בבקשה וגם את החומוסיה שלאברהם הסורי בראש העין

 13. כתבה משונה מאוד. אליהו בלי ספק עלה על המתכון המוצלח ביותר לחומוס. טמפרטורות מרקם וטעם מדויקים מאוד שפשוט מצאימים את עצמם בדיוק לסועד ולא הפוך. ממליץ בחום לנסות גם את שאר הסניפים שפזורים בכל פינה. במיוחד סניף באר טוביה, בעל המקום צעיר מאוד וכך שאר הצוות החומוס נהדר והאוירה שמיימית. אין על אליהו בקיצור.

 14. הסוד בסניף שדרות יהודית הוא בשקשוקה. היא מצויינת.

 15. אליהו שבשדרה מרגיש (אחרי שלושה ניסיונות) פחות מוצלח מזה שבלבונטין, שגם הוא עצמו יש לו חולשות שצצות פה ושם.

  מקווה שיהיה שיפור, או שמי שאוכל שם באמת נהנה.
  בסופו של דבר חומוס הוא סובייקטיבי, אז לכו תדעו.

 16. גרגמולסקי
  23 ביולי 2016 ב-00:17 //

  אליהו באשדוד תפל, אני מניח שכמו השאר? חיוכים ונחמדים מאוד, אבל החומוס תפל.
  לצערי זה החומוס היחידי פה, אז אני לקוח שבוי. אבל היו ימים טובים של עבד וסעיד. היו ואינם.
  נשארנו עם אליהו.

  כבן אדם שעומד מהצד לעיתים ורואה את המחמאות לצוות, קשה לי להבין איך אנשים רואים בחומוס אליהו את החומוס הכי טוב שאכלו אי פעם, ויש הרבה כאלה. אולי מדובר באנשים ללא ניסיון רציני בחומוסיות? אין לי שמץ. אבל בעיני חסר משהו. זה כאילו הטעמים לא מתחברים למקשה אחת.

 17. בעייתי מבחינתי לאכול ברשת של חומסיות מן ההיבט של העדפת עסקים קטנים.

 18. אני לא יודע לגבי המקרה הספציפי הזה, אבל לרוב סניפי הרשתות הם בעצם זכיינים וכל אחד מהם הוא עסק קטן בפני עצמו.

 19. חומוס אליהו מגדלי הרכבת באר שבע הכי טעים (בגלל הנסיון) נקי שירות מעולה . חסר רק פלאפל וציפס אבל הם אומרים שטיגון לא בריא. אכלתי הרבה פעמיים חומוס אבל כמו של מגדלי הרכבת (ליד תחנה המרכזית בבאר שבע) לא טעמתי אפילו הקפה תעים

 20. ערן אורון
  12 בספטמבר 2016 ב-19:01 //

  חומוס אליהו בצומת אשתאול טעים, השירות ידידותי, אבל יש בסניף ריח שלא מצליח לצאת ממנו. אולי מערכת אוורור לקויה. מקום נגיש מאוד כולל חנייה בשפע

 21. אני סטודנט בטכניון ויצא לי לאכול במספר סניפי אליהו ללא ספק בחיפה ברח דובנוב ישנו אליהו קצת אחר בעיקר באווירה המדהימה והמזמינה ששונה מכל הסניפים ברמת השאנטי והנוכחות.הכל יפה והחומוס טעים והכל מוגש בנדיבות.הבשר והפטריות זה מעדן של חומוס שף.מלאבי סוייה לקינות זה שוס לסוף.בתאבון.

 22. חומוס אליהו במירון!! אף פעם לא איכזב

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*