חדש בבלוג

אבו שוקרי לדורותיו

מיהו אבו שוקרי המקורי? ואבו שוקרי האמיתי? והמקורי האמיתי מספר 1? ומה נהיה עם הסולחה?

די משעשע לגלות שחומוס אבו שוקרי המקורי מספר 1 באבו גוש – אף אחד מהשניים – לא שייך לאדם ששמו אבו שוקרי. האבו שוקרי המקורי המקורי, זה שהקים את החומוסיה הראשונה מבין שתי הנ"ל, עזב על-פי גירסה אחת את אבו גוש ב-1994. על-פי גירסה אחרת, אבו שוקרי המקורי האמיתי באמת באמת, הוא אבו שוקרי הלבנוני שעבר מאבו גוש לעין כרם בירושלים בשנת 1997.

ואגב, שני האבו שוקרים המקוריים שעשו את הסולחה בפרסומת של סלטי צבר, לא ממש השלימו. הסכסוך ביניהם נמשך, אם כי על אש קטנה יותר (מי שבקיא בפרטים אולי ירד לסוף דעתי בעניין הזה…). מה שהתחיל ב"אבו שוקרי המקורי – עברנו", התגלגל בסופו של דבר למלחמת שלטים שנמצאת כרגע בהפוגה למיטב ידיעתי (כלומר, לשניהם יש שלט שאומר "המקורי מספר 1" ואנשים נוהגים להבדיל ביניהם בתור "הימני" ו"השמאלי" כשבאים מהכיוון הזה והזה).

חומוס עושים באהבה? נו. חומוס עושים בפוד פרוססור, או בעלי ומכתש אם ממש רוצים להיות אותנטיים. השאלה היא לא איך עושים חומוס אלא מה עושים מחומוס והתשובה היא: הרבה כסף. מספיק כדי לריב עליו, ולעיתים קרובות גם מדובר במריבות משפחתיות שזה חבל. כבר הרסו כמה חומוסיות טובות המריבות האלה. התצלום, אגב, של גילי סופר.

9 תגובות על אבו שוקרי לדורותיו

 1. ובכן? מי מספר 1 בטעם? אין פסיקה?

  אני זוכר שהייתי בשמאלי (כשבאים באוטו מהכביש הראשי) והיה ממש לא מיוחד. ממוצע לגמרי.

 2. פוסט תמוהּ במקצת..

 3. לפני כשלוש שנים (+ -) חזרתי מירושלים תוך גיחה לאבו גוש.
  כיוונתי פעמי לאבו שוקרי, עליו המליצו כעל החומוס הטוב בגוש.
  הייתה זאת אלת החומוס, שזימנה אותי לחגיגת הפתיחה של הסניף הימני (אם באים מהכיוון של המסגד), שכללה מזנון עמוס בכל טוב שניתן שר לעלות על הדעת + שתיה, והכל על חשבון הבית.
  מאז, הייתי שם מספר פעמים, והאמת שהחומוס התדרדר.
  בביקור האחרון ניסיתי לברר בחנות הבקלאווה השכנה מיהו השוקרי המקורי, וגם לי נאמר שהוא בכלל עזב למקום אחר.
  בקיצור, איפה החומוס הכי טוב באבו גוש?

 4. דנה ובלו – כשתהיה הכרעה בעניין אתם תהיו הראשונים לדעת. בינתיים, יש בא"ח 02 את לינא שבעיר העתיקה, לדעת רבים החומוס הטוב בעולם.

 5. פשוט ביזיון! אתמול אכלנו באבו שוקרי שבמיקום הישן ..המלצר טען שאין תפריטים והוא בעצמו התפריט..המנות היה ממש קטנות, היה רעש וצעקות, מלא זבובים,הכלים היו מפלסטיק מזעזע..אבל הגראנד פינאלה היה החשבון…הבנו למה אין תפריטים ..פשוט גניבה לאור יום…לא לדרוך שם ולהזהיר את כל מי שאתם מכירים

 6. אמגד הנכד של אבו שוקרי
  3 במרץ 2009 ב-09:37 //

  חברה אתם קצת מגזימים כי אבו שוקרי המקורי הוא נמצה באבו גוש וחוץ מזה גברת נעמה בפעם הבא תוכלי אצל אבו שוקרי הימני ולא תתאכזבי כמו בפעם שעברה אצל השמלי ובכל זאת השמלי עזב ועבר למקום אחר ואני הנכד של אבו שוקרי (אמגד) מזמין את כולכם לבקר אצל אבו שוקרי ולהנות מהטעם של החומוס . תודה

 7. היינו באבו שוקרי השמאלי (נאג'י) בשבוע שעבר כ 15 איש.
  החומוס לא היה מאכזב אלא מתחת לכל ביקורת, חומוס אנמי, חסר טעם ויחוד.

  מבחינתי רמת החומוס שם לא היתה ברמה של חומוסיה אלא ברמה של מסעדה מזרחית סוג ג', חומוס שאין לו שום יתרון על חומוס תעשייתי.

  בדיעבד לא היתה סיבה לרדת מכביש 1, בקניון בתל אביב היינו יכולים לקבל חומוס יותר טוב.

 8. פוסט מוזר

  אין פה מידע…

 9. היי ביקרתי שם השבוע…והתייחסותי לאבו השוקרי שעל הכביש בצד ימין של הדרך מהכניסה לכפר קצת אחרי מסעדת אבו גוש…
  אז ככה המקום היה הריק כשהגענו..הפיתות היו לא הכי טריות…אבל החומוס היה מעולה נימוח חמים במידה הנכונה ומדוייק להפליא בטעם…גם הפלאפלים היו לא רעים …..לסיכום אם נשים בצד את עניין הפיתות בהחלט חומוס איכותי טעים שמשאיר טעם של עוד.שווה ביקור.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*