חדש בבלוג

חומוס פול ההגנה, סניף ריב"ל

בניגוד למיקום של סניף-האם, סניף ריב"ל של חומוס ההגנה קם במתחם קצת יותר רווי ובעל אופי אחר. אבל כמעט מכל בחינה אחרת מדובר באותו מקום ובאותו אוכל, וזו בשורה למי שעובד באזור או מבקר בו מסיבה אחרת. 

עדכון 2/5/2018: הסניף נסגר. אפשר להמשיך לאכול את חומוס פול ההגנה
בסניף התקווה המחודש ביגאל אלון 2.

חומוס ההגנה סניף ריב"ל
כתובת: ריב"ל 4 תל-אביב
שעות פעילות: א-ה' 10-17:30
טלפון: 03-7773438

חברי א' עובד כבר זמן מה במתחם ריב"ל / יד חרוצים. חרף היותו אוהד מושבע למדי של בהדונס (יש סניף בשכונה), ולמרות שלא אמר זאת בפירוש, לדעתי חומוס ההגנה היא החומוסיה החביבה עליו כרגע באזור, וכשהזמין אותי להצטרף אליו לביקור לא יכולתי לסרב.

חומוס ההגנה ריב"ל, מבט מהרחוב

חומוס פול ההגנה, המקורי, נפתח לפני כשנתיים מול הכניסה הצפונית לשוק התקווה, ומהר מאד הפך לאחת החומוסיות האהובות והמוערכות בתל-אביב. הגורמים העיקריים להצלחה, לרוב הדעות, היו מנת הקומפלט המצוינת והאווירה הנעימה שהשרה במקום הבעלים, עופר.

חומוס ההגנה (כן, אין פול בשם), נראה כמו ניסיון לשחזר את ההצלחה, הפעם בתנאים קצת שונים – במתחם שעיקרו עסקים ואינו קרוב לאזורי מגורים, ומצד שני בחלל גדול ונוח יותר מאשר החומוסייה הביתית בתקווה – עם מקום לתריסר שולחנות, דלפק שירות רחב, וגם מרפסת מוצלת שאפשר לעשן בה.

ניכר שקודם לפתיחה התבצע שיפוץ כאן רציני מאד, והתוצאה היא עיצוב פשוט אך אסתטי ונעים ומאוורר היטב.

חומוס ההגנה, מבט מבפנים

משאר הבחינות, החומוסיה הזו לא שונה מחומוסיית האם. זה לא ספין-אוף אלא התרחבות של העסק מהתקווה – כולל זה שאפשר למצוא כאן את עופר (לפחות בחלק מימות השבוע).

הגענו למקום בשעת אחר-צהריים, קצת אחרי שיא העומס, ולפחות בשעה הזו נראה היה שהכל מתנהל בזריזות ובסדר מופתי. הזמנו שתי מנות קומפלט (26 ש"ח) ושתייה (7/8 ש"ח). הן הגיעו כמעט מייד, עם פיתות עסיסיות, פלחי בצל, פרוסות פלפלים ירוקים חריפים, חמוצים ורטבים.

כצפוי, המנות והאוכל בכלל היו דומים מאד לאלה שאכלנו (כמה פעמים) בתקווה, אם כי לתחושתי ולטעמי המנה שלי הייתה קצת פחות טובה (לכל חומוסיה יש לפעמים יום רע ויכול להיות שזה היה היום הזה). קינחנו בקפה במרפסת.

חומוס ההגנה ריב"ל, השולחן

פותחים שולחן בחומוס ההגנה. הקליקו להגדלה.

בתפריט יש גם משולשת, חומוס גרגרים, מסבחה וחומוס מסבחה (23 ש"ח), סלט ירקות / פיתה קומפלט (15 ש"ח) ושתייה (7-10 ש"ח). בכל אופן, ולמרות שגם המסבחה של עופר לא רעה, הפול והמנות שכוללות אותו הם העיקר.

אם הגעתם לאזור – סניף בהדונס הסמוך ביד חרוצים 11 הוא אמנם טיפה יותר יקר, אבל הוא בחירה סולידית ומתחרה שאין לזלזל בו, וגם זה שיעדיפו מי שמחפשים תעודת כשרות. סניף ריב"ל של חומוס ההגנה מנצח באווירה ובפול.

1 תגובה על חומוס פול ההגנה, סניף ריב"ל

  1. אכלתי (גם בסניף הזה). נהנתי מאוד. לא הופתעתי כי עופר זה עופר ואפילו אם ירצה, לא יוכל לעשות חומוס-פול-מסבחה פחות מצויין ממה שהוא רגיל.
    מעבר לזה, כל מילה מיותרת.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*