חדש בבלוג

מסבה פול, רמת-גן

מסבה פול הוא אחד מבתי האוכל שקמו כדי לקלוט את הרעבים שהביא איתו הפיתוח המואץ לאזור התעשייה של צפון רמת-גן/מערב בני-ברק. מדובר בחומוסייה פופולרית שרבים נהנים מהאוכל שלה, אבל אני – כמו שאומרים במקומותינו – לא עפתי.   

מסבה פול
כתובת: דרך בן-גוריון 18, רמת-גן
שעות פעילות: א-ה' 8-18:00
טלפון: 03-6132638

כשר

החלק הצפוני של דרך בן-גוריון (לשעבר רחוב מודיעין), בואכה איצטדיון רמת-גן, היה מאז ומתמיד אחד האזורים הפחות מקסימים של העיר הירוקה. אזור תעשייה משובץ במוסכים, מאובק ומפוייח, ומדיף ריח של סולר ומלט (היה מפעל מלט, נראה שנסגר).

מסבה פול רמת גן

בשנים האחרונות הוא עבר פיתוח מואץ ומשני צדיו החלו לצמוח מגדלי משרדים (בצד השני של הרחוב, המזרחי, מדובר בעצם בבני-ברק, ובאופן ספציפי במתחם של מגדלי בסר וקונקורד). איתם הגיעו גם לא מעט בתי אוכל חדשים.

אחד מהם הוא מסבה פול, חומוסייה די פופולריות, ולא בגלל שאין תחרות – מעבר לכביש ישנם סניף של בהדונס ומקום בשם פלורה שמבטיח "חומוס, אלכוהול ואווירה". מסבה פול נראה כעממי יותר שבין השלושה, מקום קטן מתחת לשלט גדול עם פרסומת לקוקה קולה משני צדיו, כמו שהיה פעם מעל לכל מסעדה מזרחית, מסעדת פועלים או שיפודייה.

מסבהפול, מבט מהצד השני של רחוב בן גוריון (מודיעין)

הזדמנתי לשם בגפי, בצהרי אוגוסט לוהטים, עם המלצה מחבר שהוא מחסידי המקום. קידמו את פניי מיזוג נעים, תריסר שולחנות דמוי-פורמייקה עם כסאות עץ, ניקיון בוהק ושירות ענייני (אם כי מעט לאקוני).

התפריט כולל מנות חומוס רגילות (24 ש"ח, 3 ש"ח תוספת לביצה), חומוס עם פטריות או שקשוקה (30 ש"ח), בשר, עוף או שניצלונים (35 ש"ח), וגם פלאפל, צ'יפס, סלטי ירקות שניצל, קבב, חזה עוף ותבשיל יומי מתחלף (42 ש"ח). יש גם עסקית, שכוללת צ'יפס, פלאפל ולימונדה (שהחלפתי במשקה אחר).

מסבה פול. המקום פעיל מאד

האוכל הגיע די מהר: מנת חומוס-פול גדולה ויפה, קערית סלט, צלחת עם קצת צ'יפס ושני כדורי פלאפל, שתי פיתות תפוחות, וקערית עם זיתים ופרוסות מלפפונים חמוצים. בסך-הכל נראה פשוט ומוכר ודי מבטיח.

החומוס-פול היה הכי פוטוגני (הקליקו על התמונה). טבעת נאה של חומוס משחתי, מנוקד בכמון, ובמרכזה בריכה מהבילה ובה עיסת פול כהה ותלולית של טחינה, רוחצים בתערובת של שמן זית ורוטב שיפקה ואולי גם קצת מי בישול. קלאסי.

מנת חומוס-פול של מסבה פול

למרבה הצער, מסתבר שבמסבה פול החליטו בכל זאת להיות יצירתיים. בתיבול. מנת החומוס-פול הייתה מתובלת מאד, ואני אפילו לא יודע ממש לומר במה. לפלאפל היה טעם דומיננטי מדי של בצל. השילוב היה ספק מהמם, ספק overwhelming (רק אחרי שאכלתי, נזכרתי שלא הוגש חריף עם המנה, ושכחתי אפילו לשאול).

דווקא הצ'יפס היה סטנדרטי לגמרי, ודי מוצלח – עשוי היטב, מלוח במידה. הסלט היה מתובל פחות מדי, אולי לצורך האיזון .

הצ'יפס והפלאפל. התיבול המוגזם המשיך גם בהם

ניכר שמדובר באוכל שהכנתו נעשית במקצועיות, ואני מתאר לעצמי שישנם אנשים שהתיבול הלא שגרתי קלע לטעם שלהם. יכול להיות שאני שמרן. ישנה גם האפשרות שנפלתי על יום קצת פחות טוב. בכל אופן, התחושה שלי הייתה שמדובר באוכל טוב שקצת הרסו אותו בתיבול מגושם.

 

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*