חדש בבלוג

פלאפל שלמה ובניו, תל-אביב

זוהי אחת הפלאפליות הוותיקות והפופולריות בתל-אביב, וההיסטוריה שלה שזורה בזו של העיר. אי אפשר להתווכח עם נוסטלגיה, אבל במקרה של פלאפל שלמה ובניו כנראה שמדובר בקצת יותר מזה.

פלאפל שלמה ובניו
כתובת:
 בן יהודה 232 פינת שד' נורדאו 19 תל-אביב
טלפון: 03-6705007
שעות פעילות: א'-ה' 8-20:00, שישי עד 16:00
כשר

פלאפל שלמה ובניו בקורונה

פלאפל שלמה ובניו. יש תור גם בקורונה – הוא פשוט קצת יותר ארוך.

יש מקומות שאתה מנסה להיזכר מתי אכלת בהם בפעם הראשונה. האם זה היה כשגרתי בדירת השותפים בשדרות מוצקין הסמוכה? או אולי כשהייתי בתיכון ועברתי שם עם חברים בדרך חזרה מהים? אולי אפילו קודם?

פלאפל שלמה (בניו הצטרפו מאוחר יותר) הוא לפני הכל מקום עם חתיכת היסטוריה. המייסד, שלמה לוי, הפציע לראשונה עם עגלת הפלאפל שלו ליד קולנוע פאר ברחוב ירמיהו מתישהו באמצע שנות ה-60', וזכה לפופולריות כמעט מייד. מאוחר יותר שכר את המבנה הקטן בפינת נורדאו ובן-יהודה, שקודם לכן שכן בו הקיוסק האגדי של מיכאל גרין (שהיה בין השאר אחיו הבכור של דוד בן-גוריון וטיפוס בפני עצמו).

מחכים בתור לפלאפל

חצי מאה חלפה והכל השתנה. אנשים באו והלכו, עסקים נפתחו ונסגרו. קולנוע פאר הפך למכון כושר ולשדרות נורדאו נוספו שבילי אופניים ותחנות תל-אופן. הפלאפל של שלמה ובניו (ונכדיו), לעומת זאת, כמעט לא השתנה.

היו כמה שינויים. החל מאמצע העשור הקודם הם שיפצו את המבנה וסביבתו, הוסיפו מקומות ישיבה והכניסו לתפריט שקשוקה וחביתת ירק. היום גם מוסיפים מריחה של חומוס לפיתה, אם הלקוח רוצה.

אבל הקציצות והתוספות נשארו די דומות. קציצות פלאפל גדולות ופריכות, עם פנים צהבהב וארומה עדינה של כורכום (ואולי גם כמון); סלט ירקות, כרוב חמוץ, פרוסות חמוצים, טחינה וחריף – וזהו. על הדלפק, בצד של הלקוח, ישנה גם הקערה המסורתית של פלפלי השיפקה.

סלט, כרוב, חמוצים, חריף, טחינה - וזהו

סלט, כרוב, חמוצים, חריף, טחינה – וזהו.

הצצה ל"מטבח" של פלאפל שלמה

המנה המוכנה על ה"זיגזג" המסורתי.

המנה המוכנה על ה"זיגזג" המסורתי.

הפיתות תפוחות ובשרניות, הטחינה לימונית ומעט דלילה והקציצות תמיד חמות – מהיתרונות של דוכן פלאפל שאפילו בתקופת הקורונה משתרך לפניו תור ארוך. הכרוב הטרי הוא עדיין המרכיב העיקרי של סלט הירקות, וזה עדיין עובד.

המחירים דווקא כן התעדכנו: 20 ש"ח למנה, 10 ש"ח לחצי מנה, 22 ש"ח לשקשוקה/חביתת ירק ויש גם לימונדה ב-5 שקלים ובקבוקי שתייה קלה ב-7-9 ש"ח. אז לא, זו לא אחת המנות הזולות בעיר, אבל לטעמי היא עדיין אחת הטובות.

אחד הביסים הפריכים

אחד הביסים הפריכים

1 תגובה על פלאפל שלמה ובניו, תל-אביב

  1. אחת הטובות ללא ספק

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*