חדש בבלוג

חומוס האחים תל-אביב

החומוסייה החדשה בפינת הרצל ויהודה הלוי לא מפתיעה יותר מדי, אבל מדובר בבחירה סבירה בהחלט לחובבי החומוס החם שנקלעים לאזור.

חומוס האחים
כתובת: הרצל 20 תל-אביב (פינת יהודה הלוי)
שעות פעילות: ראשון-חמישי 10-18:00, שישי עד 16:30
חומוס האחים, האתר הרשמי
הזמנת משלוח
כשר

חומוס האחים שוכן בבניין ותיק על פינת הרצל ויהודה הלוי (בית סימון, הרצל 20, נבנה על-ידי הקבלן שמואל נתן וילסון בשנות העשרה של המאה ה-20). מדובר בחלל לא גדול, אך נעים ומאוורר ומעוצב בפשטות ובטעם, עם כמה שולחנות בפנים וכמה בחוץ.

זהו סניף שני של חומוסייה שנפתחה ב-2020 ברמת-גן (ביאליק 14) והוא עצמו קיים רק קצת יותר משלושה חודשים.

חומוס האחים במבט מרחוב הרצל
חומוס האחים במבט מרחוב הרצל

הגעתי למקום בצהריים שמשי ומצאתי אותו בתפוסה בינונית. נשאר שולחן זוגי פנוי על הרחוב ותפסתי אותו מייד. הזמנתי קומפלט, צלחת פלאפל קטנה (5 כדורים) ושתייה (סה"כ 49 ש"ח, מהם 34 ש"ח על המנה).

המנה הגיעה די מהר. מנה גדולה ואסתטית בסה"כ, שלוותה בפיתות בשרניות, צלחת בצל וחמוצים, סחוג ירוק ותטבילה (במיכלי פלסטיק קטנטנים, ראו התמונה). הפלאפל הגיע מעט אחרי והיה חם ופריך אך מעט מתובל מדי לטעמי וקצת נא במרכזו.

לא היו מפיות אז נכנסתי ולקחתי לבד (בכלל, צריך עוד לעבוד קצת על עניין השירות). לא נורא.

החומוס, מז'אנר החומוס החם, היה טעים אך קצת כבד (אני לא מחובבי החומוס החם). הפול עיסתי וסמיך, עם שברי פולים מבצבצים ממנו, היה החלק הטוב יותר במנה לדעתי. הביצה הייתה חומה, שזה כמובן טוב (ולא מובן מאליו לצערנו).

המנה תובלה בצורה מאוזנת והרטבים החריפים היו טובים והשלימו אותה יפה (אפשר היה להזליף קצת יותר שמן זית, though). הבצל היה טרי, הזיתים היו טובים ואפילו פרוסות החמוצים היו פריכות.

  • חומוס האחים, מנת קומפלט חומוס-פול-ביצה חומה
  • חומוס האחים, מבט מהרחוב
  • חומוס האחים, ההגשה
  • התטבילה, הסחוג והפיתות
  • בצל, פרוסות חמוצים, זיתים ופלפל חריף
  • הפלאפל של חומוס האחים
  • מתקן המפיות בחומוס האחים

מלבד המנות שהזמנתי, התפריט כולל את מנות החומוס הקלאסיות, חומוס פטריות וחומוס בשר, סלטי ירקות, צ'יפס, כרובית מטוגנת, קובה בורגול (נבלסיה) וגם מנות בפיתה (חומוס, פלאפל וסביח) ורימונדה מייצור עצמי (בנוסף לשתייה קלה אחרת). הרוב נמכר גם במשקל.

התמחור, כמו במנת הקומפלט שלי, נוטה להיות מעט גבוה אבל כנראה הולם את השכירות שהם משלמים. בסה"כ חומוס האחים נראה כמו מקום שיכול להיות נחמד לצהריים עם חברים, בעיקר אם אתם אוהבים חומוס חם.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*