חדש בבלוג

חומוס לילי: כפול חומוס פול

החומוס של כפול-חומוס-פול הוא לא משהו שהייתם מגיעים בשבילו במיוחד ממרחקים, אבל בשעות הערב זהו אחד המקומות הבודדים בתל-אביב (וביקום) שאפשר לאכול בהם חומוס טוב.

כפול חומוס פול
כתובת: נחלת בניימין 2, תל אביב
שעות פתיחה: א-ה' 10-24:00, ו' עד 19:00
טלפון: 03-5108408

3.5 גרגרים

כל קוץ במדבר הוא פרח – כבר אמרנו? ובכן, כשאתה משרך דרכך מלב העיר דרומה בשעת ערב מאוחרת ומתאווה פתאום לחומוס, אז מתגלה לך תל-אביב כמדבר אמיתי. כפול חומוס פול, החומוסייה הסמוכה לאגאדיר שברחוב נחלת בנימין, מתגלית אז כפרח אמיתי.

כפול חומוס פול, מנה לילית

כפול חומוס פול, מנה לילית.

משהו כשל ביחסי הציבור של המקום הזה. לי הוא הוצג, יותר מפעם, כ"חומוסייה שבה המנות גדולות במיוחד". זה נכון, אבל זה לא נשמע מבטיח למי שחשוב לו גם טעם החומוס. במפתיע, מנת החומוס-מסבחה של המקום התגלתה כערבה בהחלט – ונדמה לי שזה לא היה קשור לשעה. גם הפיתות והחמוצים היו בסדר גמור ואלמלא השירות האיטי עד מריטת שערות, "כפול" הייתה מקבלת בשמחה עוד חצי כוכב.

יש גם משלוחים וטייק אווי, אבל איך אומרים – Don't push your luck. לעומת זאת, אם אתם מוצאים את עצמכם עם קרייב לחומוס בשעת ערב, מדובר באלטרנטיבה קלה ומעודנת יותר מברירת המחדל, חומוס אשכרה.

8 תגובות על חומוס לילי: כפול חומוס פול

 1. זה בהחלט לא מקום שהייתי בא אליו ממרחקים, וגם לא מקרוב. חומוס יקר, מצועצע – ופשוט לא טעים, בלשון המעטה. בנוסף, האווירה שם נוראית, טיפוסים בעלי חשיבות עצמית שמאוד לא מתאימים לחומוסייה, ומעל הכל, השירות: ובפעם הראשונה והאחרונה שאכלתי שם המלצריות רבו בצעקות עם אחת הלקוחות על טיב אחת ממנות הבשר.
  שום סיבה לאכול שם, לא ביום ולא בלילה.

 2. אורי ש.
  7 ביוני 2009 ב-16:40 //

  שוקי יא שוקי, איך נפלו גיבורים? ועוד באותו שבוע שראיתי אותך באבו נאדר.. אני מצטער על הבוטות, אבל הצדק צריך להיאמר והציבור צריך להיזהר. לפחות בפעם שבה אני הזדמנתי למקום (ואני מסייג: זה לא היה לאחרונה, אולי הם השתפרו. אבל קשה להאמין שהשתפרו עד כדי כך…) – זכיתי לחומוס כמעט-תעשייתי, חסר-עניין, בתוספת כבדות לא אלגנטית בעליל. מה-גם, שעד 23:30 עוד יש משוושה קציפתית וחמצמצה אצל אבו-דאבי.

  אין דבר שישפר את איכות חיינו בעיר הזאת כמו פאב שיש בו חומוס טוב אחרי חצות (כמו האוגנדה בירושלים), אבל עוד לא זכינו לכזה. ועד אז – אני מעדיף לצאת מהפאב מוקדם, ולהספיק לחומוס הראוי לשמו.

 3. אכלתי גם שם..והחומוס היה די תפל..אולי נפלתי ביום לא טוב אצלהם..אבל מקום צריך להתמיד במנות..לדעתי לפחות..
  שילמתי ויצאתי (בלי לסיים את כל המנה..)

 4. לילי הרחמנית
  9 ביוני 2009 ב-17:46 //

  אוי. דוחה. איך אפשר בכלל לקרוא לזה חומוס? אני לא יודעת אם זה משהו ידוע ושכיח  בחומוסיות – אבל בשר בתוך חומוס?! זה סתם לנסות לעשות מסחרה ממאכל אחד שלא צריך תוספות [חוץ מקצת גרגרים ושמן זית].

  אני מצטערת, אבל שום תאוות לחומוס לא יגרמו לי ללכת לשם. מבט אחד על הסטייק של מוזס, וקניתי.

 5. הי! לא להגזים! אני דווקא חושבת שמדובר בחומוס סביר פלוס, במיוחד זה עם הפטריות (ובמיוחד אם את מספיק רעבה)

 6. החומוס לא היה כזה נורא, אבל המלצריות היו זוועת עולם! כל מנת חומוס הוגשה עם פרצוף חמוץ בצידה, מלאות בוז כלפי העולם והסועדים.

 7. החומוס הכי טוב שאכלתי אי פעם היה בעזה (ליד הקולנוע)
  מקום שני החומוס של "מאהר" בחברון
  מקום שלישי החומוס של אבו משהו (לא זוכר את השם) ברמאללה
  וכל השאר הם סתם חומוס "לא רע"

 8. אני אוכל שם קבוע את החומוס פטריות שלהם והוא ממש טעים. לא ניסיתי דברים אחרים בסביבה, למרות חבר שלי שממש גר ליד אומר שיש מקומות הרבה יותר טובים. כנראה זה המקרה הקלאסי של פרדוקס הבחירה – כל שיש לך אפשרויות יותר טובות אתה רק נהנה פחות….

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*