חדש בבלוג

סמירה יוצאת לכבוש את ארה"ב

סמירה, אמריקנית ממוצא לבנוני, החלה להאכיל את מסצ'וסטס בחומוס תוצרת בית. יש עצות?

הגירסה האנגלית של בלוג החומוס
, לא זהה לזו שאתם קוראים כאן. לפעמים אנחנו מתרגמים, לפעמים מתאימים לקהל – שהוא דובר אנגלית ואמריקני ברובו. לפעמים אנחנו מפרסמים פוסטים ייחודיים, שפחות מתאימים לקהל הישראלי אבל מתאימים מאד לאמריקענרים הפרימיטיבים ברובם, שלא באמת יודעים חומוס טוב מהו.

עוד דבר ששונה בבלוג האנגלי הן התגובות, שמגיעות באופן טבעי מאנשים שלא סביר לפגוש אותם בטעות באבו חסן. כמו סמירה חמדון.

סמירה היא אמריקנית ממוצא לבנוני, שעובדת באוניברסיטת הרווארד. בשעות הפנאי, היא מכינה את האוכל שהיא מכירה מהבית. בחודשים האחרונים היא החלה להכין חומוס שנמכר בחנות מקומית בשם פורמג'יו קיטשן (Formaggio Kitchen), ולדבריה הוא נמכר מצויין.

"הרעיון בא לי כשהרבה מעמיתיי לפקולטה באוניברסיטת הרווארד שניסו את החומוס הלבנוני שלי, חלקם יהודים, שאלו אם אני יכולה להכין עוד ולמכור להם. הם אמרו לי שהחומוס שהם קונים בחנות מכיל חומרים משמרים ויותר מדי מלח, והוא איננו טרי כמו שלי". עכשיו העסק הצעיר של סמירה עומד בפני התרחבות – היא רק צריכה למצוא מימון כדי לקנות מטבח קצת רציני יותר, וביקשה עצות ורעיונות.

המלצתי לסמירה לפתוח בלוג על היוזמה העסקית שלה, לשים בו תמונות של החומוס שהיא מכינה, לספר על הקמת העסק, אולי לשים איזה מתכון סודי או שניים. הבטחתי לה שכאשר תעשה זאת, אתן לה לינק, ומי יודע – אולי בין גולשי האתר, חובבי החומוס, יימצא מישהו שירצה להשקיע.

אגב – אני לא חובב גדול של חומוס מוכן. חומוס שנשמר במקרר כמה ימים – אפילו לא מוסיפים לו כל מיני ציקלומטים – הוא לא כמו חומוס שזה עתה הוכן. בכל אופן, היא נשמעת כמו מישהי שמבינה קצת יותר בחומוס מאשר כל היצרנים הקיקיוניים שמוכרים חומוס בקופסאות שימורים כמאכל גורמה. נשמע כאילו היא מעלה את החומוסאים באיזורה מרמת החומוס-תלמה שהיינו בה בישראל בשנות ה-70' לרמת "חומוס אבו גוש" של שנות ה-2000.

עכשיו, תארו לעצמכם שיקרה בקליפורניה ובניו-יורק מה שקרה בתל-אביב – וזה לא דמיוני בכלל. תארו לכם שבכל אחת מהערים האלה קמות פתאום מאות חומוסיות. בתל-אביב מדובר בשוק של עשרות מיליונים. בעיר כמו ניו-יורק זה יכול להגיע למיליארדים. בשלב הזה, הייתי ממליץ לסמירה לעזוב את האוניברסיטה ולפתוח חומוסייה. בהצלחה סמירה, תראי להם מה זה!

דוברי אנגלית עם ניסיון בתחומי היזמות מוזמנים לעזור לסמירה.

2 תגובות על סמירה יוצאת לכבוש את ארה"ב

  1. אויש. תענוג לקרוא כזה סיפור! שיהיה לה בהצלחה! תמשיך לעדכן! 🙂

  2. הקץ לכיבוש!

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*