חדש בבלוג

אודליה

אודליה היא מין בת-תערובת יפהפיה – קצת מסעדת פועלים סופר-זולה שעושה תבשילים ביתיים, וקצת מקום של צפונים, אופנתי ומוקפד. זה לא מקום שמגיעים אליו במיוחד רק בשביל חומוס, אבל גם החומוס בסך-הכל סביר.

חומוס פול אצל אודליה

מנת חומוס פול במסעדת אודליה.

אודליה
כתובת: בן יהודה 89, תל-אביב
שעות פתיחה: א-ה' 10:30-24:00 ו' עד שעה לפני שבת
טלפון: 03-5224222
כשר

3.5 גרגרים

בן-יהודה התל-אביבי הוא רחוב שעושה כמעט את כל הדרך בין הדרום המרוט לצפון המפונפן, וכשאתה מתיישב לאכול איפשהו באמצע אתה בדרך-כלל לא באמת יכול לדעת מה תקבל. אודליה נמצאת פחות או יותר באמצע ויש בה קצת מזה וקצת מזה. היא קצת ביתית וקצת זרוקה, קצת עממית וקצת מעוצבת, קצת באמת וקצת כאילו.

מאחורי חזית האלומיניום והזכוכית הלא מבטיחה מסתתרים עיצוב אוריינטלי עם קירות בגוונים החמים וקהל צבעוני, צעיר בדרך-כלל, מהסדרניקים בחופשה (המקום כשר) ועד צפוניות מהשכונה בלבוש בלתי-פורמלי. לזה מצטרף תפריט שכולל בעיקר תבשילים ביתיים, ערביים וצפון אפריקניים, במחירים מגוחכים בתכלית (17 ש"ח לתבשיל עם תוספות).

הם מגישים קציצות בקר וקוסקוס, מפרום, מג'דרה ולוביה, חריימה, מקלובה, טבחה ועוד כהנה וכהנה מנות חמות שנראות ומריחות מצוין. ויש גם חומוס.

אודליה, מבט מהרחוב אודליה, מבט מהצד השני של הרחוב
שולחן ערוך אצל אודליה אודליה, מבט פנימה

למרות שהוא תופס כמעט חצי ממנו, לא בטוח שהחומוס הוא גולת הכותרת של התפריט. יש חומוס עם טחינה ו/או פול, חומוס גרגרים, מסבחה, מנות חומוס עם בשר ופטריות וחומוסביח (טחינה, חציל וביצה קשה). כל המנות זולות מאד – מ-10 ועד 23 ש"ח ויש גם חומוס קטן ב-5 שקלים.

בכל אופן – כשביקשנו "משולשת" המלצרית לא ידעה על מה אנחנו מדברים. ניסינו להסביר שמדובר במנת חומוס עם פול ומסבחה, אבל המסר איכשהו לא הצליח לעבור. בסופו של דבר סגרנו איתה על חומוס-פול.

קיבלנו מנה סבירה בכל מובן, למרות שלא מרגשת, עם קצת ירקות מוחמצים, פרוסות פלפל ירוק ובצל, ואיזה משהו כתום שכנראה קשור לגזר. תמורה סבירה בהחלט לכסף אבל ממש לא משהו ששווה להגיע בשבילו במיוחד. המנה הזו בהחלט יכולים להיות הצלה במקרי Craving קשים ואודליה בכלל היא פתרון מתקבל על הדעת כשרוצים גם חומוס וגם בשר ותבשילים, ובמיוחד אם הכשרות משחקת תפקיד.

אם אתם רוצים בעיקר חומוס וחומוס, חמש דקות צפונה על פינת לסל תמצאו את הסניף החדש של ז'קו.

1 תגובה על אודליה

  1. Abbu Rani Fan Club Band
    2 באפריל 2010 ב-17:03 //

    מחכים לכתבה על אבו ראמה!
    ותצביעו לחומוסיה בתחרות של עכבר העיר!

1 טרקבקים ופינגבקים

  1. Tyler Cowen's Ethnic Dining Guide » Blog Archive » Tripolitanian cuisine in Tel Aviv - All food is ethnic food.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*