חדש בבלוג

מדד חומוס להמונים, קיץ 2010

זו הפעם הרביעית בה אנחנו מפרסמים את מדד חומוס להמונים, והפעם יש הרבה הפתעות. קבלו: רשימת מותגי החומוס המובילים באינטרנט נכון לסוף הקיץ 2010.

מדד חומוס להמונים מתפרסם כאן פעם בחצי שנה (נכון לעכשיו) ומטרתו לספק אינדיקציה על עוצמת המותג של חומוסיות ברחבי הארץ. המדד לא משקף את איכות החומוס, ההצלחה המסחרית או ההעדפות האישיות שלנו. זהו מדד אובייקטיבי, ככל שניתן, שמבוסס על נתוני חיפוש אמיתיים שנאספו ממגוון מקורות (כלי מילות המפתח, אנליטיקס, וובמסטר טולס, ועוד).

ככל שחומוסייה מדורגת גבוה יותר ברשימה, זה אומר שהגולשים חיפשו אותה יותר. טכנית, מאחורי מותג מסוים יכולות לעמוד מספר חומוסיות (כמו אבו אדהם, בהדונס וכו'), כך שהמדד לא משקף את הפופולריות של החומוסיות אלא את עוצמת המותג שהן מייצגות.

מדד חומוס להמונים #4
בסוגריים: השוואה לדירוג הקודם

1. אבו חסן (+2)
2. חומוס בהדונס (+4)
3. חומוס סעיד (-2)
4. אבו אדהם (חדש)
5. חומוס אכרם (ללא שינוי)
6. חומוס אשכרה (+3)
7. חומוס גבעתיים (+1)
8. חומוס אבו דאבי (חדש)
9. אבו יוסף (-5)
10. פינתי (-8)

יצאו מהרשימה: חומוס לינא, אבו שוקרי

כמעט נכנסו: אבו מרואן, חומוס אסף, חומוס הללויה, אבא גיל, עוזי נתניה.

הערות על התוצאות

 • בראש הטבלה, אבו חסן וסעיד מחליפים מקומות, שוב. החידוש המפתיע של הטבלה הנוכחית היא ההתברגות של בהדונס במקום השני. זוהי, מן הסתם, תוצאה של אינפלציית הזיכיונות. אם כי, פינתי, שעוברת תהליך דומה, דווקא ירדה לתחתית הטבלה.
 • שני מותגי החומוס הירושלמים האחרים, לינא ואבו שוקרי, נעלמו מהטבלה. יכול להיות שזה אומר היחלשות בתיירות הפנים לעיר העתיקה. יכול להיות שזה אומר פשוט שהתחזקו פחות ממותגי חומוס אחרים.
 • הקאמבקיסטית שלנו הפעם היא אבו אדהם שנעדרה מהטבלאות הקודמות ועכשיו חזרה אליהן, בזינוק מרהיב היישר למקום הרביעי. לטבלה הנוכחית חזרה אחרי היעדרות ארוכה גם אבו דאבי.
 • חומוס אשכרה, אולי בגלל השידורים החוזרים של "החברים של נאור", מטפסת למקום השישי ומזכירה שלמרות הכל היא עדיין אחת החומוסיות החזקות ביותר בארץ. אבו יוסף החיפאית, לעומתה, ירדה באופן חד.
 • אכרם עדיין נהנית מ"אפקט האח הגדול", אבל פחות ופחות. לו היינו מפרסמים את המדד שלנו במרץ, היא הייתה עשויה להגיע למקום הראשון.
 • השפעות עונתיות: הקיץ האכזרי שעברנו כנראה החליש קצת את החומוסיות בפריפריה. אפשר לראות עלייה של החומוסיות באזור המרכז והתחזקות של הז'אנר הגלילי, הקליל והמתאים יותר לעונה.

4 תגובות על מדד חומוס להמונים, קיץ 2010

 1. בכיכר השעון ביפו יש חומוס מעולה, חומוס אמיר בקפהז.
  מסבחה חבל על הזמן!
  שווה ביקור

 2. הצעת שדרוג לבלוג:

  אפשר להוסיף מפה עם סימוני מיקום כל החומוסיות שעליהן יש ביקורת. כך אפשר יהיה לחפש חומוסיה+ביקורת ע"פ מיקום בארץ/בת"א.

 3. יואב – כעיקרון, אנחנו רוצים לעשות את זה כבר המון זמן אבל מחכים שגוגל יתמכו באיזה פיצ'ר ב-API שלהם בעברית. אנחנו מעדיפים להשתמש ב-Google Maps ורוצים לעשות את זה מוצלח. בכל אופן – תודה על ההצעה ותעקוב.

 4. Sheik Yerbouti
  6 בספטמבר 2010 ב-12:45 //

  עוזזזזזזזזזזזזי.
  לא בלי שכפ"צי.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*