חדש בבלוג

קורה במשפחות הכי טובות

רק לפני שני פוסטים דיברנו על התופעה העצובה הזו של אנשים שלא אוהבים חומוס. אבל מה קורה כשמתברר לך שילדתך, עצמך ובשרך, היא אחד מאותם אנשים? איתי בפוסט אורח בסיפור קורע לב שסופו גרוע אפילו מתחילתו.

איתי הירושלמי

פורסם: 28.1.2008 | עודכן: 26.3.2015

הילדה שלנו בת השנתיים אוהבת לאכול הרבה דברים. היא ממש לא בעייתית באוכל. אלא מה, מאז שהתחילה עם האוכל המוצק התגלה סירוב עיקש לשני דברים: חומוס וביצה.

לא משנה איך תכין את הביצה (מקושקשת, קשה, חביתה) ואיך תכין את החומוס (ממרח, גרגרים או בתוך המרק) – היא לא רוצה.

אני התאכזבתי אבל הדוד שלה ממש התחלחל: איך ניקח אותך לחומוס עם ביצה באבו גוש? איך נחרוש את העיר העתיקה? ומה יהיה עם הטיול לעכו?

ודווקא אחרי שהתייאשנו, הגיעה הילדה מהגן עם סיפורים על חומוס בלחם. זה נשמע מאוד חשוד. בשבת בדקנו אותה כמו את משה רבנו הילד באגדה. ליד הפיתה גביע אחד פסאודו-חומוס אחלה וגביע אחד של חומוס אבו-גושי אמיתי שמיוצר ב"מאפיית הטאבון" בתחנת הדלק של קרית מנחם (הבעלים הם מאבו גוש, לדעתי הבעלים של "הלבנונית" מהכניסה לכפר ולשעבר בעלי "הלבנונית" בעין כרם).

לא עזרו הרמזים הדקים ולא הפיסות המרוחות שתקענו לה ליד. היא בחרה אחלה.

חומוס אחלה כלשהו

16 תגובות על קורה במשפחות הכי טובות

 1. כותרת המשנה מבריקה – תודה

 2. אין מה לעשות, ילדים אוהבים אחלה/צבר ושות'. גם הילד שלי מפרק פרוסה עם חומוס תעשייתי הרבה יותר בהתלהבות ממה שהוא מוכן עם חומוס שאני הכנתי. מה שכן, עשיתי לא מזמן חומוס עם בשר טחון, עירבבתי את החומוס עם הבשר בקערית ואת זה הוא טרף.

 3. כמו לגבי פוליטיקה, אני לא מקבל את ה"אין מה לעשות" הזה.
  רק התאגדות של הורים נחושים שמשתפים פעולה (כמו הטיפ שלך חייש, תודה) תחולל שינוי!

 4. אשתי טוענת שפשוט הילד מפתח אנטי מוחלט בגלל שכל הזמן אני עוסק בחומוס ומנסה לדחוף לו את זה בכוח. היא גם אומרת שזה לא פלא שהילד מעדיף את ה"חומוס" התעשייתי כיוון שילדים אוהבים מאכלים עתירי שומן/ מגעילים. עובדה שהם מעדיפים לשפוך קטשופ על כל מאכל אפשרי.

 5. איתי – אל ייאוש!

  ככל הזכור לי, עד גיל 10 פחות או יותר גם אני אהבתי רק חומוס מקופסא. הביקור הראשון שלי בחומוסייה (אני חושב שזה היה בית הפול בדרום תל אביב) לא הסתיים בטוב, אפילו שזו חומוסייה לא רעה לפי מה שאני מבין מאחרים.

  והיום? אני חייב לפחות פעם בשבוע לאכול בעיר העתיקה או מחוצה לה במזרח ירושלים, אבו גוש מדי פעם, יפו…. חומוס תעשייתי (או פסאודו-חומוס כפי שקראת לו – אהבתי) לא נכנס לי לפה, ובקושי למקרר (זה רק אם השותף מתעקש).
  ככה שעוד יש סיכוי שהקטנה שלכם לא סתם תאהב חומוס, אלא תהיה מכורה (במידה הנכונה, כן? :-))

 6. אני שנאתי חומוס עד גיל מאוד מאוחר. כשהייתי קטנה והייתי הולכת עם אבא לצהריים בחומוס טעמי בירושלים (יחד עם חצי מרשות השידור) הבחור מהמטבח (שמעולם לא ראיתי את פניו, רק את היד שלו מבצבצת החוצה מהחלונית כשהוא הוציא מנות) ישר היה מפנק אותי בחביתה או בביצה קשה, שהייתי זוללת בשמחה. ולכן תמיד אהבתי ללכת לחומוס טעמי…

 7. מאיה, היית צריכה להשלים את הסיפור ולומר שהיום את אוהבת חומוס וכותבת CSS ובכלל יצאת די בסדר, למרות הכל.

 8. אני שונאת חומוס בחיים אני לא אהבתי חומוס. אם ברצונכם לאכול חומוס לכו למקור במפעל נשר שם מייצרים בטון. במילא זה אותו טעם. יש לי חבר קרוב ל 5 שנים והוא גם ניסה להאכיל אותי בחומוס אבל זה מגעיל את השועלים. גם לחומוסיות הכי טובות .לשמחתי הגדולה התגלתה לי קהילה לא קטנה שלא אוהבת חומוס, אני שמחה שיש לי בית לשעת צרה. ! ואני מקווה שהקהילה הזאת תגדל בשעתה ונהייה לקבוצה גדולה.אני מתכננת גם ללמוד פוליטקה וכאשר אהייה חברת כנסת אני יוציא חוק שלהוציא את הסיגריות והחומוס מחוץ לחוק. להוסיף על לבכם אגלה גם סוד אני שונאת טחינה גם כן. פשוט דוחה אני מעדיפה לסבול בקור אני מעדיפה ללכת ברגל אני מעדיפה לישון על ספסל מת ליפול מאשר לגעת בחומוס וטחינה. פשוט כואב הלב שיש אתר כזה ,
  ( חבר שלי שלח לי לינק למספר כתבות של האתר הבזיוני הזה שמהלל את החומוס). אני לעולם וזה יהיה חטא גדול מאוד אם אכיל את ילדי בחומוס הרי הם לא עשו רע לאף אחד ובטח שהם לא בעונש. אני אתן להם לאכול חומוס וטחינה רק כאשר הם יהיו במעמד של עונש וכך בעזרת הקב"ה חומוס וטחינה יתקשרו להם כמשהו רע. וזה ישמח מאוד את ליבי.

 9. אפרת, סבבה – יותר חומוס בשבילי 🙂

 10. מעניין שאת מזכירה את הקב"ה בתגובת הניאוץ שלך.

  ודרך אגב – ספסל מט ליפול, ולא כמו שכתבת. ושתגמרי ללמוד "פוליטקה" אולי תלמדי גם לכתוב בלשון עתיד כשאת מתכוונת לכך ( רמז: אני "יוציא" חוק" ).

  אני מרחם על ילדייך (העתידיים, אני מניח)

 11. גלעד עם פנינה רוזנבלום יכולה להיות חברת כנסת גם אני יכולה .
  ילדי לא יסבלו כלל הם אינם צריכים לאכול דברים פיכסים! ( את זה מותר להגיד בתור חברת כנסת לעתיד?).
  ול tal -g- wp אני מקווה שתהנה מעכשיו מכמה שיותר חומוס כי אני מתכוונת בעתיד הפוליטי שלי להוציא מהחק את הסיגריות והחומוס . כל מי שיעסוק בחומוס ימצא לו עונש ראוי. החומוס היחיד שתוכל להשיג בעתיד יהיה ממצרים, שם יש סחר בנשים לא חוקיות.. ויהיה כמו כן גם בחומוס.

 12. אוי לי ואללי.
  אני ממליץ לך לאכול חומוס ולהרבות בכך.
  חומוס ידוע בתכולת החומצה הפולית הגבוהה שבו, המשפרת את תפקוד המוח.

 13. גם דגים משפרים את תפקוד המוח וזה הרבה יותר מזין מחומוס . יש תחליפים שפויים לחומוס וטחינה.
  אמרו לא לחומוס.

 14. החומוס היחידי שאני אתקרב אליו אי פעם , זה יהיה הסרט הערבי של "זהו זה", . זה קלאסיקה אמיתית .
  ציטוט: "לך לבורגול יא חומוס"…

 15. אפרת, יש קבוצת תמיכה פה באשדוד לאנשים חסרי שכל כמוך. רוצה להצטרף?

 16. אין צורך כלל.. מצאתי את מקומי בקבוצה בfacebook שנקראת : i hate Hummus . יחי יחי יחי

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*