חדש בבלוג

חומוס פינתי, תל-אביב

הסניף התל-אביבי של פינתי מציע לירושלמים הגולים חוויה שמזכירה – עד גבול מסויים – את המקור המיתולוגי. אכלנו, שבענו וברכנו, אבל לא נפלנו מהכסא.

חומוס פינתי
בוגרשוב 43 תל-אביב
03-6208217
כשר

3.5 גרגרים

לירושלמים לא צריך לספר מי ומהי מסעדת פינתי. בשלושים וקצת השנים האחרונות – בערך מרגע שקמה – המסעדה הזו היא שם דבר, חלק בלתי נפרד מההווי הירושלמי ומהחוויה של רבים שבילו בה פרק מחייהם. יש אנשים שמוסיפים להגיע לעיר הזו מדי פעם, ישירות לרחוב קינג ג'ורג', רק בשבילה.

החומוס של פינתי, בוגרשוב תל-אביבזוהי מסעדה עממית, שאנשים לא צריכים להכיר בה זה את זה כדי לשבת ליד אותו שולחן. התור הארוך בשעות העומס הפך אותה בתקופות מסויימות לסרט-נע של האכלה אינטנסיבית – בדומה קצת לאבו חסן היפואי – והכניס לפולקלור החומוסאי את מטבע הלשון "ללא ללעוס, לבלוע".

את הסניף התל-אביבי הקים הדור השני על רחוב בוגרשוב, כמה מאות מטרים מהקינג-ג'ורג' המקומי. זה קרה לפני כחמש שנים, בתקופה שבה בוגרשוב היה עדיין מהרחובות היותר אפורים של העיר.

מאז הייתה לו עדנה, והוא הפך למין אלטרנטיבה מרוככת לשינקין, עם בתי-קפה אופנתיים וחנויות בגדים והרבה אנשים צעירים (ובקרוב גם סניף של AM:PM במקום מסעדת טורוס, לשעבר אל-גאוצ'ו).

פינתי התל-אביבי מזכיר חזותית את הסניף הירושלמי ומציע תפריט כמעט זהה: קציצות הבשר, מג'דרה, קוסקוס, מרקים (קובה אדום, קובה חמוסטה, שעועית ומרק עדשים), מוסקה, סופריטו, חזה עוף, שניצל, וכמובן – חומוס. כמו בירושלים, הכל זול מאד; אפשר לצאת מפוצצים ולהשאיר על השולחן עשרות שקלים בודדות לארוחה זוגית.

החומוס מגיע בשלושה הרכבים – חומוס פול, חומוס גרגרים וחומוס בשר – טובע בשמן זית ועם חמוצים וצלוחית עם שני סוגי סחוג. המנות קצת קטנות, ולטעמי האישי (שימו לב למשחק המילים המשעשע…) החומוס מעט דליל מדי וחסר ייחוד. הצ'יפס שהזמנו עם המנה היה מאכזב, הטחינה מלוחה מדי, החמוצים עייפים והפול קצת קשה. חברי הטוב ספי, שלקח מנת חומוס גרגירים, הסכים עם הדיאגנוזה הכללית אבל הוסיף שהגרגירים היו טעימים מאד. קפה לא היה.

אם אתם מגיעים לסביבה ורוצים לאכול, אז סניף תל-אביב של פינתי ישאיר אתכם שבעים ובלי חור בכיס. זו לא חוויה ששווה להגיע בשבילה במיוחד. מה גם שמעבר לפינה, בפינסקר ישנה המנה הלא-רעה כשלעצמה של משאוושה.

4 תגובות על חומוס פינתי, תל-אביב

 1. "לא ללעוס – לבלוע!" זה משפט של טעמי (עוד חומוסייה מיתולוגית במרכז ירושלים, 3 דקות הליכה מפינתי), לא של פינתי. לא יודע למה פינתי ניכסו את המשפט הזה לעצמם ומשתמשים בו בסניפים שלהם מחוץ לעיר, אבל… זה לא שלהם.

 2. יובל צודק. וזו טעות שאנשים בירושלים כבר נרצחו בגללה.
  פעם הייתי מוכן להרוג כל מי שלא הסכים שהחומוס של פינתי הוא הטוב בעולם
  אבל פעם גם חשבתי שירושלים היא העיר הכי טובה בעולם
  מאז עברו הרבה שנים, וגיליתי לפחות עשר חומוסיות טובות יותר ברחבי הארץ
  ולפחות עיר אחת מוצלחת יותר.
  מה שכן, מי שאוהב את החומוס שלו עם בשר טחון ובצל מטוגן באמת יגלה מנה
  ללא ממתחרים. אין על החומוס-עם-בשר של פינתי, וגם מנת האורז-שועית-קציצה
  היא השלמות בהתגלמותה.

 3. יובל וחימצאר – טוב, מה אני מבין, תל-אביבי. האמת שספי כבר אמר לי שהוא זוכר שזה היה טעמי, אבל חשבתי שהוא סניל. העניין ייבדק וינוסח מחדש.

 4. בכינות ,אכלתי שם 2 פעמים והחומוס שלהם מזכיר לי חומוס מקופסה.
  סליחה מכל הירושלמים אבל חומוס צבר כבר יותר טעים לי ( ואני לא מת על חומוס צבר)

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*