חדש בבלוג

אפשר לתבוע על כאב בטן מחומוס?

את השופטים בישראל אי אפשר למרוח, אבל התשובה לשאלה ששאלו כמה מכם היא חיובית: כן, אפשר לתבוע יצרן חומוס אם המוצר שלו גרם לכם לכאב בטן. ויש תקדים.

יותר מפעם פנו אלינו קוראים ושאלו – או לפחות העלו את האפשרות, ספק בצחוק ספק ברצינות – האם ניתן לתבוע יצרן חומוס שגרם לך למיחושי בטן. ובכן: מסתבר שכן, וכבר עשו את זה.

לאחרונה הפגיש אותנו הגורל עם עו"ד אסף חדי-כהן, שהפנה אותנו לפסק דין מבית המשפט לתביעות קטנות ירושלים (תק 001344/08) במקרה משנת 2008.

מדובר בתביעה קטנה נגד שטראוס "לתשלום כספים בגין נזקים שנגרמו לתובע, לטענתו, לאחר שרכש ואכל מוצר חומוס 'אחלה' מייצורה של הנתבעת. (להלן: 'החומוס')".

פסק הדין עמוס בפנינים, מתוכן בחרנו כמה מובאות שמסכמות את הסיפור, כפי שסיפר התובע:

"התובע נבדק בחדר המיון של בית החולים 'הדסה' ולאחר ששהה במיון פרק זמן מסוים ומשנעלמו כאביו, שוחרר במצב כללי טוב… לאחר פרק זמן קצר טעמה גם אחותו של התובע מהחומוס וחשה בבטנה ומשכך, הבין התובע, כי החומוס הוא הוא שגרם לכאבי הבטן שלו ושל אחותו.

התובע מצא לנכון לפנות בתלונה אל הנתבעת, שם שוחח עם נציגה בשם גילי אשר הייתה מוכנה לטענת התובע, לפצותו בחבילת שי ממוצרי 'שטראוס'…

הנתבעת ביקשה לקבל לידיה את החומוס לבדיקה… התובע לא הסכים למסור את החומוס כולו וביקש, כי תילקח רק דגימה… נציג מטעמה שהגיע לביתו, התעקש לקבל את החומוס כולו וזה נמסר לנציג לצורך בדיקה תוך התחייבות, כי החומוס יישמר ויוחזר אל התובע.

…משסירב התובע להצעת הפיצוי כפי שהוצעה, הרי ביקש לקבל לידיו את החומוס לצורך בדיקתו או אז נתברר לו, כי התרחשה טעות והחומוס נזרק על ידי הנתבעת או מי מטעמה".

את פסק הדין המלא תוכלו למצוא כאן (DOC). אבל לא נשאיר אתכם במתח: השופטת פסקה לתובע פיצוי בסך 3000 ש"ח בגין כאב וסבל.

מקריאת פסק הדין אפשר להתרשם שהתובע יכול היה לקבל פיצוי גדול יותר לו היה מקפיד יותר על הנהלים. כמו כן, הרושם האישי שלי הוא שהשופטת לא האמינה לשטראוס ש"איבדה" את החומוס, והחליטה להבהיר שלא תיתן למרוח אותה…

3 תגובות על אפשר לתבוע על כאב בטן מחומוס?

  1. אנחנו גרים בחלם

  2. יותר בכיוון של סדום ועמורה.

  3. זה העונש על אכילת חומוס מקופסא!

1 טרקבקים ופינגבקים

  1. ולווט אנדרגראונד - בלוג ביקורת התקשורת של דבורית שרגל » מה עם מטרייה‏

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*