חדש בבלוג

מרכז החומוס והפול הלא-אסלי

במרכז החומוס והפול מכינים אוכל לא רע אבל גם לא מספיק טוב כדי שנחזור בקרוב, כנראה. הסיבה העיקרית לעצור במקום בתקופת הרמדאן היא כדי לבדוק את העטאייף שלהם, משהו שאנחנו אגב לא זכינו לעשות.

מרכז החומוס והפול
כתובת: יפת 112
טלפון: 03-6818206

3.5 גרגרים

עם י' בדרך-כלל אין נפילות. לא רק שהוא חומוסאי מנוסה (כולל ניסיון רב כ-Hummus buddy) – זה האיש שהכיר לסחבק, לפני כך וכך שנים את החומוסיות הכי טובות ביפו (אז עוד אפשר היה לדבר ברבים).

הבעיה העיקרית עם המלצות-החומוס של י' הוא שלעיתים קרובות הן מגיעות עם אזהרה, לא לחשוף את קיום המקום ברבים פן יוצף בלקוחות ויתקלקל.

במקרה של מרכז החומוס והפול (לא להתבלבל עם "מרכז החומוס האסלי") אני חושב שאין מה לחשוש. אני, לפחות, לא הולך לשדל אתכם לאכול שם, כי מה לעשות – לא נפלתי. אולי עניין של טעם.

האוכל של מרכז החומוס והפול

מרכז החומוס והפול. טעים, אך לא בטוח שמספיק טעים כדי שנתאמץ להגיע שוב.

מדובר במקום משפחתי קטנטן, שאולי בעצם אתם כבר מודעים לקיומו – זהו ה"חור בקיר" בעיקול של רחוב יפת שראיתם בוודאי בזווית העין, מימין, כשנסעתם דרומה בדרך לאזור חאג' כחיל, לחינאווי או גלידה אנדריי.

התפריט פשוט, וכולל מנות מסבחה, חומוס ופול, פלאפל, צ'יפס וסלט עתיר כרוב. כמקובל באזור הזה של העולם, הפלאפל, הצ'יפס והסלט מגיעים "אוטומטית" ברגע שאתה מזמין אחת ממנות החומוס, עם זיתים, בצל ופיתות, ובמקרה זה גם פרוסות חציל מטוגנות בלימון ובשום (שהיו מצוינות).

המנות גדולות, נראות טוב ובסך-הכל לא רעות, אבל גם לא ברמה שהייתה מביאה את עבדכם הנאמן להגיע למקום במיוחד. דווקא הפלאפל והצ'יפס היו עשויים היטב, וחוסלו למרות שהגיעו מאוחר כשכבר היינו כמעט מלאים.

ביקשנו קפה ובישלנו לנו במיוחד, שזה סבבה. למרבה הצער, מהעטאייף שהבטיח השלט על החלון לא נשאר ובמקום זה נאלצנו להסתפק בכדורי זאלאבי שהיו סבירים.

החשבון שקיבלנו היה 176 ש"ח (ל-4 מנות + שתייה + קפה שחור וזאלאבי). לא הרבה בשביל ארוחה כזו, למרות שי' טען שלדעתו הם עשו טעות כי לרוב המחירים זולים עוד יותר. בקיצור: זה מקום שאפשר לאכול בו אך לא הכרחי.

4 תגובות על מרכז החומוס והפול הלא-אסלי

  1. טעם וריח כמובן. אבל אתרום את טעמי פה: החומוסיה השנייה הכי אהובה עלי ביפו (אחרי אבו-אתם-יודעים-מי). חומוס טחינתי משחתי מעולה.

  2. החומוסאי
    21 ביולי 2013 ב-02:18 //

    החומוס שבתמונה חבוי תחת תועפות הפפריקה, הכמון ושאר התוספות. כמובן שהדבר אינו מעיד על טעם החומוס אך לפי דעתי חומוס טוב באמת אינו זקוק לכל כך הרבה. החומוסים הטובים שתזכו לטעום כנראה יהיהו גם אלה עם ההגשה המינימליסטית ביותר.חומוס טוב צריך לדבר בעד עצמו ומבחינתי עודף קישוטים רומז על חוסר בטחון בחומוס עצמו. החצילים לעומת זו נראים טעימים ביותר.

    בהקשר אחר לגמרי ברצוני לנסוע בקרוב לירושלים וברצוני לדעת ממישהו בעל וותק שאכל ברוב החומוסיות בירושלים איפה הוא ממליץ לאכול. כרגע האינטואיציה שלי אומרת לי ללכת לכוך של אבו חסן אל בגדדי אבל גם אבו טאהר נשמע משובח. אשמח לקבל המלצות ממביני עניין( אל תחשבו אפילו על החומוסיות הבינוניות של מערב העיר כי הן לא משתוות לפנינות שבמזרח העיר)

  3. מרוב פפריקה וכמון לא רואים את החומוס…

  4. תגובה לחומוסאי: לינא בשער שכם!

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*