חדש בבלוג

יוסף החומוסייה, פרדס חנה

אם השילוב בין חומוס מצוין לשירות גרוע עושה לכם את זה, החומוסייה של יוסף מפרדס חנה תגרום לכם הנאה מיוחדת. עבגד יבאור נדפק פעם אחת ומאז לא יכול להיגמל מזה

יוסף החומוסייה
שעות פתיחה: א-ה' 9:30-17:30, ו' עד 15:00
כתובת: החרובים 7, פרדס חנה
טלפון: 057-9440607
כשר

4 גרגרים

 

עד כמה השירות צריך להשפיע על חווייתו של החומוסאי? נדמה לי לפעמים שאם אספר לחומוסאי נלהב על מקום שבו החומוס טוב אבל בסוף הארוחה המלצרים מצליפים בלקוחות ומגרשים אותם בקללות, ישעט החומוסאי לנסות חומוס טוב שהוא לא מכיר, ולעזאזל עם ההצלפות, חיים רק פעם אחת. אם גם אצלכם זה ככה – אז החומוסייה של יוסף שווה ביקור.

על הבלו-באס המפורסם בפרדס חנה שמעתי כבר מזמן וכשהגעתי לאיזור הוא היה המקום הראשון שבדקתי. לא ידעתי שיש עוד חומוסיות באיזור. כשיצא לי להגיע שוב – אז שוב הגעתי לבלו-באס, וככה גם בפעמים הבאות. זה הפך להרגל למרות שהחומוס שם לא הפיל אותי מהכיסא ופעם גם עשה לנו כאב בטן, אבל עזבו, זה עניין לפוסט אחר.

יוסף החומוסייה

יוסף החומוסייה. חומוס טוב, שירות גרוע.

הפעם הראשונה שלי אצל יוסף היתה בצהרי יום שישי אחד, כשפשוט היה מפוצץ בבלו-באס, ואפילו שרק רצינו לקחת חומוס לדרך – התור העצום הבריח אותנו.

אז הלכנו ליוסף.
ואז שוב הלכנו ליוסף באיזו הזדמנות.
ואחרי עוד חוויה לא מעיפה בבלו-באס – שוב מצאנו את עצמנו אצל יוסף.

התחלנו כבר לראות בזה דבר כמעט קבוע, ולפיכך נפגשנו כמה חברים לניגוב של שישי בצהריים כדי לגבש מסקנות יותר מסודרות על המקום.

רוצים את זה קצר? החומוס טוב מאד, השירות גרוע שאלוהים ישמור.
רוצים את זה ארוך? הנה זה בא –

בהתקף יצירתיות הזמנו מנה שלא מופיעה בתפריט – חצי חומוס, חצי משאוושה, וכל זה עם צנוברים. הזמנו אחת כזו, אחת רק עם משאוושה, אחת כזו בלי פטרוזיליה, ואחת בלי פטרוזיליה ורק עם משאוושה, כלומר משאוושה עם צנוברים.

זו לא ההזמנה הכי טריוויאלית בעולם, אבל זה לא אמור לאתגר את צוות המלצרים של שום חומוסיה רצינית. הזמנו גם סלט גדול שיהיה בצד, ולמרות שרצינו צ'יפס הסתבר שאין, פשוט לא מגישים שם (מבחינתי זה דווקא סבבה כי תפוחי אדמה הם האויב).

משאוושה עם חומוס וצנוברים

השילוב של המשאוושה עם החומוס והצנוברים התברר כהברקה.

אחרי המתנה לא ממושכת הגיע אלינו מלצר עם ארבע מנות חומוס וקרא בקול "אני רואה שכולכם הזמנתם אותו דבר".

עזרנו לו לפענח מה של מי ואחר כך הוא גער בנו שמאיפה הוא צריך לדעת. אני מניח שאתם לא מתרשמים, אחרי הכל, שירות לא מוכרח להיות הפורטה של חומוסיה, ואולי אתם צודקים.

מאוחר יותר, כשחיפשנו מלצר או מלצרית לרפואה כדי להזמין מיץ ענבים, לא מצאנו, ונאלצנו לצעוק בקול כדי שיבחינו בנו (ואנחנו אנשים רגועים בדרך כלל). אחרי שגמרנו את החמוצים ביקשנו תוספת, שמעולם לא הגיעה למרות שנענינו בחיוב, ובאופן כללי היה נראה שהמגמה היא להבריח את הסועדים באמצעות שירות חייכני אך אנטיפתי ואמנזי.

החומוס עצמו, שהגיע חם, היה סיפור אחר. השילוב של המשאוושה עם החומוס והצנוברים התברר כהברקה הן מבחינת שילוב הטעמים והן מבחינת המרקם.

זה נכון שגם חומוס בינוני יוצא טעים כשהוא חמים, אבל אחרי שדגמתי את המקום בכמה הזדמנויות נפרדות, אני מוכרח להודות שמדובר באחד החומוס המוצלחים שנתקלתי בהם. אולי זה כי יש לי סטנדרטים נמוכים ותהרגו אותי בתגובות, ואולי לא, אבל החומוס היוספי הוא משחה חלקה, לא כבדה, מתובלת ביד רגישה, וכשטורפים אותה עם צנוברים ומשאוושה – מענגת ממש.

הח"מ מטה אף ביקש refill, שכמו בחומוסיות רבות אחרות מוגש בחינם. בשאר הגזרות נרשמה אכזבה מסויימת – הפיתות היו סבירות, הסלט בינוני ומיותר והחמוצים סבירים מינוס. החריף הכתום שמוגש לצד האוכל (שאין לו כל קשר לעמבה למרות הדמיון בצבע) היה מצוין.

בשורה התחתונה: השירות באופן עקבי מתחת לכל ביקורת. בכל פעם שהיינו שם שכחו משהו או שכחו את קיומנו מלכתחילה. החומוס, לעומתו, באופן עקבי טעים מאד, קל, ומוגש חם.

מחירים: חומוס 22 ש"ח, חומוס פול / גרגרים / טחינה / משאוושה 24 ש"ח,משולשת 27 ש"ח, תוספת ביצה 3 ש"ח.

עבגד יבאור הוא משורר, פובליציסט ואטב ומכותבי בלוג הסאטירה "סרטן בגב האומה".

 

19 תגובות על יוסף החומוסייה, פרדס חנה

 1. החומוסאי
  9 באוגוסט 2013 ב-17:44 //

  גם באבו חסן השירות זוועה אבל המסבחה הנהדרת יותר ממפצה על כך( למרות שאני משוכנע שתמיר ימחה על כך בתוקף…)

 2. בנצי שמש
  10 באוגוסט 2013 ב-20:13 //

  שלא נדבר על הסורי, שפעם אחת אשכרה הניח יד על הכסא שלי וביקש "עכשיו תשלמו לי".

 3. טוב, זה לא באמת סיפורי אימה שרשומים פה. אם אני בא ומזמין מנה מהתפריט ושתיה, יהיה בסדר?

 4. אני חושב שזה היה המסר הכללי של עבגד.

 5. היינו היום
  חומוס מדהים ! והשירות היה סבבה ( אולי כי ציפינו לשירות גרוע.. )

 6. צוות יוסף החומוסייה
  1 בספטמבר 2013 ב-16:21 //

  שמח לשמוע שאהבתם את החומוס
  אנו משתדלים לתת שירות מצויין ובימי שישי לפעמים בגלל העומס קצת מתפקשש לנו
  חבל לנו שאתם חושבים שמשהו מכוון בשירות שיהיה פחות טוב.
  אם אתם אוהבים ציפס בסיף רמת גן יש לנו גם ציפס בנוסף לחומוס המשובח
  מקווה שנצליח לשפר את השירות גם בימי שישי

 7. פריק של חומוס
  1 בספטמבר 2013 ב-23:14 //

  מניסיוני והיכרותי עם הסניף בפרדס חנה , כנראה שהיה חוסר כוח אדם או לחץ ריגעי שזה דבר שיכול לקרות בכל מקום , אני הייתי מספר פעמים ופשוט נהנה כל פעם מחדש ….אפילו קפה מפנקים אותך בסוף הארוחה .
  יש סניף נוסף שנקרא " יוסף החומוסייה תל אביב " ת"א דרך הטייסים (שלם 2 ר"ג )במתחם תחנת הדלק ( דלק )
  חומוס חם נטחן במקום ,שירות אדיב ,מילוי חופשי של חומוס ….ממש כייף

 8. פריק של חומוס
  1 בספטמבר 2013 ב-23:24 //

  אפרופו בסניף ת"א יש גם צי'פס וגם פלאפל

 9. החומוס אכן מעולה אבל גם השירות באמצע השבוע מפנק ויש מילוי חופשי של החומוס וגם קפה חינם בסוף
  ביום שישי מומלץ לא להתקרב אחרי השעה 13:00 כי ממש מפוצץ ואז השירות באמת קצת פחות טוב

 10. חומוס מצויין,שירות קצת איטי כשיש לחץ… אבל למה שלא נפרגן בכיף… הלוואי שיהיה לחץ כל הזמן והעיקר שהחומוס ימשיך להיות מעולה וטעים ולא כבד.לדעתי לחומוס טוב שווה לחכות בסבלנות(אין הרבה כאלו…)

 11. לא יודע, הייתי שם לפני חודשיים, ואני רגיל לאכול באבו חסן או בחליל, והחומוס היה למען האמת לא קרוב לרמה. גם ישבנו בחוץ כי זה איפה שהיה אפשר לשבת, והיה חמסין באותו היום, וגם החומוס השלים את החוויה הכללית של טעם בינוני מינוס מינוס.

 12. אכלתי לפני כחצי שנה ביוסף החומוסייה סניף תל אביב.אנשים נחמדים, שירות טוב, אבל החומוס סתמי, תפל וללא כל יחוד.

 13. למביני דבר יש טת תבשיל החומוס, שהוא לא חומוס אבל הוא טעים בטירוף…והשירות הוא שירות פרדס חפלאי סטנדרטי. לרוב בסדר, רק אל תלחיצו…

 14. ביקרתי שמה השבוע,
  המסאבחה מעולה, אחת הטובות לדעתי
  החריף מעולה.
  חמוצים – בינוני.
  השרות: ילד וילדה נחמדים שהיו מאוד שמחים לעזור ולהביא ריי-פייל או קפה

  נהניתי ואשמח לחזור למקום.

 15. עברתי היום בפורדיס ונכנסתי לאבו עלי שעל כביש 4 מול הכניסה לפורדיס. אני מציין זאת היות ומגוגל למדתי שיש גם אבו עלי ימינה מהכיכר בפורדיס . בקשתי את מנת המבחן שלי משולש המלצרית לא ידעה מה אני רוצה . אז הלכתי על מנת המבחן השניה חומוס פול שהגיע עם זיתים מלפפונים וירקות כבושים. החומוס פול מצוין הזכיר לי את סעיד לשמן הזית טעם של בית בד וכך גם לזיתים. הירקות הכבושים מצוינים. הציפס היה עשוי היטב. מחיר מנה 25 ש"ח. ציפס משולם בנפרד. ממליץ על החומוסיה. תענוג למצוא חמוסיה משובחת שהיא למעשה מסעדה.שמתי את הבקורת בפרדס חנה כי זה הכי קרוב שמצאתי

 16. פנינה ואורן
  5 בפברואר 2015 ב-09:53 //

  החומוס מעולה, סלט טעים ומזין, אנשים נפלאים ואווירה סוף הדרך, המשיכו כך…

 17. עודד כהן אמסלם
  28 במאי 2015 ב-05:42 //

  אני תושב פרדס חנה ושרוף על חומוס בעצמי. המון זמן הבלו באס היה הבית והמקום "להראות לחבר'ה", אבל מאז שגיליתי את חומוס יוסף אני מוצא את עצמי שם כמעט תמיד. אולי זה בגלל המשולש הקליל והמצויין, אולי זה כי זה במרחק 5 דקות בסקייטבורד, אבל מאז שהבלו באס הישן נסגר עוד לא יצא לי לבקר בחדש בגלל שאני משוגע לגמרי על החומוס של יוסף. השירות באמת יכול להיות מזעזע לפעמים, אבל הם כבר מכירים אותי ויודעים בדיוק מה אני רוצה. בכל מקרה, אני תמיד מזמין שם משולש בלי ביצה וחצי ליטר רימונדה שהם מכינים במקום, מקנח בקפה וסיגריה ומתגלגל הביתה על הסקייטבורד, מה שאני לא יכול לעשות בבלו באס כי המנה שלהם הרבה יותר כבדה והמרחק (אמנם עכשיו הרבה פחות) גדול משמעותית. גם 'סלט לירז', סלט ערבי עם המון טחינה וצנוברים מומלץ ביותר.

 18. צוות חומוס יוסף החומוסייה
  17 ביולי 2016 ב-13:44 //

  אנו שמחים לעדכן שפתחנו סניף נוסף ברמת אביב
  רחוב ברודצקי 19
  נשמח להגיש לכם חומוס מצויין גם שם
  לגבי השירות….

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*