חדש בבלוג

חומוס בנגלי, מרחק גרגר מהכנרת

נמרים לא תמצאו שם, אבל יש צריף קטן מוקף עצי פיקוס, ובו חומוס טעים ובריא עשוי גרגרים מונבטים, עם פיתות מלאות מהטאבון, ועדשים ופול ירוק ותבלינים מהצד השני של הכנרת.

נדבי נוקד

חומוס בנגלי
קיבוץ אפיקים
א-ו' 10:30-16:00
04-6754393

4 גרגרים

בקיבוץ אפיקים, מרחק ידויי גרגר חומוס מהשפיץ הדרומי של הכינרת, תמצאו את חומוס בנגלי. טיגריסים אין שם, אבל פיקוס בנגלי ענק בחצר – יש, והוא זה שעל שמו קרוי המקום. החומוסיה הזו מזכירה יותר בית של סבא מאשר מזללה ים-תיכונית, אולי בשל כסאות העץ המיושנים והמשקופים הצבועים בצבעי פסטל.

חומוס בנגלי, אפיקים

המקום דואג ליום שאחרי החומוס לא פחות מלחוויית האכילה: הגרגרים מונבטים כייאות, מה שכידוע מקל על העיכול ומסייע לשמור על מאזן המתאן באטמוספירה. את החומוס אפשר לנגב עם פיתה מלאה, היישר מהטאבון, מה שמשפר אפילו עוד את קלות העיכול.

החומוס הבסיסי, בעל מרקם מעט גס וטעים למדי גם כשהוא "נקי", מגיע עם מספר תוספות אפשרויות. ביניהן משכה את תשומת לבי מנת החומוס עם עדשים ובצל מטוגן. טעם תבלין הבהרט והבצל העדין בשילוב עם החומוס המונבט היטב והפיתות המלאות – פשוט חלומי.

יש במקום גם סחוג תוצרת בית (לא ממש חריף, מאד מתובל) ותוספות כמו חצילים בטחינה ירוקה (עשויים היטב על האש – לא משהו שלא טעמתי בעבר, אבל ביצוע טוב), גרגירי חומוס קטנטנים עם טחינה גולמית (כמעט נמסים בפה, מומלץ), ופול ירוק חמצמץ – שעובד אבל אינו להיט בהשוואה לתוספות האחרות לחומוס (פול ירוק שונה בתכלית מהעיסה החומה שתקבלו בדרך כלל תחת הקטגוריה "פול"). כל המנות מלוות בירקות טריים וחמוצים (ואפשר לקנח בקפה או תה ובמתוקים, והכל במחירים עממיים).

אם מגיעים למקום ולא מתחשק לנגב חומוס, אפשר גם לנגב שקשוקה, או לספוג את מרק היום באמצעות לחם-שאור הבית – אבל לא בשביל זה באתם. בקיצור: דיר באלאק אל תוותרו על העדשים.
הערת המערכת:
חומוס בנגלי יצא לדרך באוקטובר 2006, ממש בסמיכות לבלוג החומוס. את טבילת האש התקשורתית עשינו – אנחנו והן – יחד, בבלוג קרובה לצלחת של ענבל קליין, בערוץ האוכל של ynet.

מאחורי המקום המיוחד הזה עומדות הגר גולדברג ולילך אוליאל-שלף, בנות דודות ילידות אופקים שהחליטו לעשות שינוי מקצועי. הן שיפצו את הצריף שבו גרו סבם וסבתם, בין עצי הפיקוס הבנגליים, והפכו אותו לחומוסייה ראשונה מסוגה.

שיטת ההכנה הייחודית של החומוס ושאר הקטניות בחומוס בנגלי, מבוססת על השריה ארוכה שגורמת להנבטה. בשלב הנביטה הקטנייה מגיעה לשיא ערכה התזונתי, והתוצאה היא חומוס בטעם מעט שונה, בריא וקל יותר. וואחד הערה יצאה לנו.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*