חדש בבלוג

סעיד, חומוס סעיד (תל-אביב)

אבו גדי סבא לינק חמוטכה שמשון הגדול, חבש את תרבושו, עלה על חמורו, ויצא לעיר הגדולה לאכול. הכותב האורח החמישי של חומוס להמונים על חומוס סעיד תל-אביב (ביקורת שנייה על אותה חומוסייה, אבל אינך בודק בשיניו של סוס שקיבלת תמורת קערת חומוס).

הקליקו כאן לביקורת על חומוס סעיד בעכו.

חומוס סעיד תל-אביב
דרך מנחם בגין 120
א'-ה' 10:00-20:00
03-6243136

3.5 גרגרים

עדכון 1.1.2014: המקום נסגר

שאלת "היכן מגישים את החומוס הטוב ביותר" מאמללת את חבריהם ונשותיהם של חומוסולוגים רבים: זה נשבע בנקיטת אצבע בכוך בכפר כלשהו בגליל, אחרים נשבעים בזה של פינתי מירושלים, אבו-זובי מכפר ג'אן או הצריף המדהים בכניסה לרמלה.

הרשו לי להציע תשובה מוסמכת לשאלה: החומוס הטוב ביותר בעולם הוא החומוס הטוב ביותר מבין החומוסיות שנמצאות בטווח של לעולם לא יותר מחצי שעה מאיפה שאתה נמצא. ככה זה – חומוס אוכלים במקום קרוב שצריך לקפוץ אליו, לא לצאת למסעות וחס וחלילה להתאמץ.

ואם כן, אין מנוס מהמסקנה המפתיעה שהחומוס הכי טוב בארץ ישראל ובעולם כולו נמצא בתל-אביב. לפיכך, דע מה שתשיב לאפיקורס: החומוס הטוב בישראל הוא של אבו חסן ביפו, ויש לו כמה מתחרים לא רעים שגם הם באזור חיוג 03. ראשית, החומוס בתל-אביב קרוב אליי במשך מרבית השנה, ושנית – אם יש חומוסיה טובה בארץ, מתי שהוא מישהו יביא אותה אלינו לכאן, לדבר המוצלח ביותר שיצרה הציונות חוץ מתחיית השפה העברית. זה גם המצב עם החומוס של סעיד מעכו, שסניף שלו נפתח לאחרונה בדרך מנחם בגין 120.

יוסוף עשכר, חומוס סעיד תל-אביב

לכאורה, מה למגדלי עזריאלי ומגדל משרדי הממשלה הנשקפים מבחוץ ולאווירה האותנטית של החומוס בעכו עצמה? היכן התיירים הווזווזים של פסטיבלי התיאטרון הכושלים, בסמטאות, בחיפוש אחר כנאפה? היכן צלילי הקטיושות השורקות ויבבת הסירנות של המרדף המשטרתי המסורתי כל יום אחר הצהריים אחר הלמו? התשובה, כמובן, היא שהאווירה האותנטית נשארת אי שם בצפון, היכן שהיא צריכה להיות, ואנחנו נסתפק בחומוס האותנטי.

וחומוסו של סעיד מעכו אכן הגיע בצורתו האותנטית, כולל שף החומוס החביב יוסוף עשכר, המתכונים הסודיים (שני סוגי טחינה משכם מעורבים בחומוס, אבל לא גילו לנו את המינונים), שמן הזית המופק בבית-הבד של סעיד עצמו, הפיתות הרכות מאד והמחלוטה והמשוואשה האוריגינליות.

מאז שביקרתי במקום עם אבו שוקי לצורך הביקורת, לפני כחודש, אכלתי שם עוד ט' פעמים. נדמה שזה אומר לא מעט על איכות המשחה החלקה להדהים, שיוסוף דנן אוהב להציף בשלולית עזת ניחוח ובלתי-קמצנית בעליל של שמן זית גלילי וטוב. המחלוטה, קרי עיסת החומוס המנופץ והפול, היא מהטובות שאכלתי גם מחוץ לגבולות גוש דן, ולכן המנה המומלצת שלי מורכבת מחצי חומוס וחצי מחלוטה, עם הרבה בצל חי על יד זה, ומיץ ענבים סינתטי.

המיוחד בחומוס של סעיד הוא רמת הטחינה שלו – תרתי משמע: הן הטחינה המעורבת בתוכו, כאמור שני סוגים של טחינה שכמית לבנבנה, והן רמת הכתישה בעלי של עיסת הגרגרים. כולנו מכירים חומוס קשה וחומוס רך, אבל חומוס עדין וכנוע כמו זה של סעיד לא נראה בפלשתינה מאז נכנעו הטורקים בפני חייליו האוסטרליים של הגנרל אלנבי: כשאתה מנגב אותו עם הפיתה, זה כאילו שניגבת אוויר – התנגדות אפס, והחומוס (השוחה, כאמור, בשמן זית משובח) פשוט נכרך באהבה, כעשוי מלמלה, סביב הפיתה המשובחת. כל ביס ממנה יעטוף אתכם ברכות קטיפתית עד שלא תהיה לכם ברירה – ואני חוזר, אין לכם ברירה – אלא לקחת נגיסה הגונה מבצל חי על יד זה, כדי שלא תאבדו לגמרי את כל הערכים שיש לכם. בתיאבון. גדי שמשון

40 תגובות על סעיד, חומוס סעיד (תל-אביב)

 1. אכלתי היום שוב בחומוס סעיד לאחר שדגמתי בשבוע הפתיחה.שורה תחתונה :החומוס אכן טוב.הפיתות היו מחוממות ולאחר דקה הפכו לקרשים.החמוצים קצת קמצניים.חלו מספר שיפורים:אכן נוספה ביצה,התשלום למלצר ואת הטיפ אני נותן לו ביד ולא מכניס למחזור של הבלביית כמו שנהג בתחילה.לגבי העלי .אתה באמת חושב שהוא כך כותש את החומוס…מיקסר חביבי מיקסר.סיכום:באותה רמה של אבו אדהם .בטח שיותר טוב מאבו חסן עם חומוס בינוני לגמרי.

 2. אחלה ביקורת, לא שצריך שכנוע אבל זה עושה חשק…

 3. חומוס חסר טעם
  המלצתי הינה לא להתקרב לשם

  כבר עדיף החומוס שבתוך קניון עזריאלי

 4. אבו שוקי האם הגיע הזמן לצנזורה?

  כשתמיר אמר שהוא לא מחבב את אבו חסן – סלחנו.
  כשרמז שהוא לא הכי הכי טוב – שתקנו.
  כשטען שהוא סתם חומוס טוב ולא יותר – הבלגנו.
  אבל "בינוני לגמרי"? עם כל הכבוד לפוסט מודרניזם, ישנן כמה אמיתות בסיסיות: מוצארט טוב מכריסטינה אגילרה, רמברנדט הוא לא יעקב אגם, מכבי תל אביב היא לא הלייקרס, ואבו חסן הוא לא בינוני. כפי שנכתב, ובצדק, ברשימה המצויינת על 10 החומוסיות הטובות בגוש דן – הערות על המיקום יתקבלו בברכה, למעט אבו חסן. זה הזמן לומר: תמיר – עד כאן.

 5. עשה לי חשק, למרות שאני בן אדם של חומוס סמיך דווקא.
  אהבתי את ההמלצה על מיץ ענבים סינתטי, יודע צדיק נפש.

 6. אני צריך לדגום מחדש את האוריגינל בעכו, פעם אחרונה בעכו הייתה לפני 5 (!!) שנים.

  מסכים עם הקביעה שהחומוס הטוב בעולם נמצא בארץ, לא בטוח לגבי תל אביב.צריך ליידע את לונלי פלנט, שיהיה עוד משהו חיובי במדריך שלא ממש מחבב את ישראל.

 7. במבי – תמיד יש את המוזרים שלא אוהבים את אבו חסן. אין מה לעשות. אנחנו פה בעד גיוון דעות וחופש ביטוי אפילו אם אנחנו לגמרי לא מסכימים.
  ותמיר – אל תקח את זה אישי, אבל מתי אכלת לאחרונה באבו חסן?

 8. טוב, בסדר, שתמיר ימשיך לכתוב, ואנחנו נמשיך לאכול. אחד פחות בתור. ולא שיש לי טענות לתמיר בקשר לכל העדפותיו – על פי זכרוני, אבו אדהם המקורי הוא אכן חומוס משובח (באופן כללי כפר יאסיף הוא פנינה קולינארית – החל מהחומוס, דרך השוק, עובר בשווארמה וכלה בקנאפה). את הסניף התל-אביבי אצטרך לבדוק בעתיד – בינתיים אני נאלץ להסתפק בגרסאות החיוורות שבארצות הקור – אבל אני מוכן לקבל את המילה של תמיר שמדובר בהעתק נאמן יחסית למקור.

 9. ואללה "החברים של נאור" בהפוכה.(מי שראה יבין).האדון במבי אוכל שנים אצל אבו חסן,עומד בתור , ומעולם לא ביקר באבו אדהם קרליבך?????"על פי זכרונו" באבו אדהם כפר יאסיף????תגיד כחומוסאי מדופלם לא חשבת לבדוק?ככה קפיצה קטנה צפונה ממקדש החסידים השוטים?לא יאומן!!!במבי מתפלמס על חומוס,שופך הגיגים ומעולם לא ביקר בקרליבך….ואללה בתאוריה אתה חזק…איפה הפרקטיקה?דפוק ביקור אחד ואז נדבר.הפעם זה יהיה פנים אל פנים בקרליבך כי לאבו חסן לא תחזור….

 10. תמיר, לאט לך.

  שנים אצל אבו חסן – נכון, אבל גם שנים אלה הן "לפי זכרוני". הפעם האחרונה, לצערי, הייתה לפני יותר מ-18 חודשים, בביקור מולדת חטוף, ומאז אני בגלות – בלי אבו חסן ובלי אבו אדהם (המקורי). ובקרליבך, כפי שכתבתי, אבקר בהזדמנות הראשונה (קרי – כשאגיע לארץ), ואשמח להודות אם יתגלה שהוא טוב יותר מאבו חסן (אם כי מסופקני). אני מבטיח ליידע אותך לפני ואחרי הניסוי (ואני אשמח גם לפנים אל פנים).

  אבל – ומכאן מחאתי – כחומוסאי מדופלם, אני לא מסכים לכך שאבו חסן "בינוני לגמרי", אפילו אם יימצא יום אחד חומוס טוב ממנו; זהו זלזול שאינו במקומו. לשם השוואה, אבו אדהם המקורי היה בעיני פחות טוב מאבו חסן, ואף על פי כן, לא הייתי קורא לו "בינוני" בשום קונסטלציה; מדובר בחומוס מעולה, אפילו אם לדעתי לא הטוב ביותר באופן אבסולוטי.

 11. אה אה חוץ לארץ…גולה…שתי פיסקאות למעלה כתבת שאני ימשיך לכתוב ואתה תמשיך לאכול…בפועל זה הפוך!!!אני אוכל חומוס ואתה אוכל צפרדעים(איפה אתה בצרפת???)ואללה יש לך אומץ אדון במבי.לכתוב על חומוס בשלט רחוק….היה לי חבר שלמד שחייה בהתכתבות…בזאת אני פונה למנהלי הפורום:הרשות לכתוב תינתן רק למי שמנגב צלחת חומוס אחת לפחות בשבוע(אפשר יותר).מי שלא מנגב רשאי לקרוא בלבד!!!

 12. בן רימוז'
  8 בדצמבר 2006 ב-00:54 //

  שלום לכם,
  קודם כל, ברכות על האתר! הגיע זמן שיהיה אתר על חומוסיות.
  קצת חורה לי שהאתר הוא די על חומוס תל אביבי.
  לא מסכים בכלל עם הקביעה ש"החומוס הטוב ביותר נמצא בת"א.
  לענייננו, ממליץ לכולם להגיע לירושלים ולאכול את החומוס שהוא כנראה הטוב בעולם. חומוס לינא.
  איזה חומוס!!
  מרקם מושלם- עדין ומחליק נהדר בגרון, אבל לא יותר מידי, זה לא גבינה. טעם נדיר! טעם של חומוס אמיתי עם חמיצות במידה(לא יותר מידי טחינה!), גרגירים זהובים וחמים, ריח נהדר ואין תבלינים מיותרים.

  חומוס לינא נמצא ברובע הנוצרי בעיר העתיקה.

  הדירוג שלי:
  1- חומוס לינא
  2- אבו חסן-יפו
  3- אבו חסן- מזרח ירושלים
  4- אבו אדהם
  5- אבו שוקרי הימני באבו גוש
  6- פינתי- מערב ירושלים

  בושה, אבל עדיין לא ביקרתי אצל סעיד.

 13. שוקיגדי, עשיתם לי חשק עז. דרך מנחם בגין 120 זה אומר בתוך עזריאלי או בסמוך אליו?
  אני חייב ללכת לאכול שם. וגדי, רואים שאתה מבין, שהרי מה טוב יותר ממיץ-ענבים ילדותי סינתטי וכל כך טעים – ליד החומוס. יש, אגב, גם גירסה של מאלט, מה שקורין בירה שחורה, או משקה-שעורים, שמורידה טוב את החומוס עם הבצל.
  בקיצור, אני שם פעמיי למקום.
  אחלה בלוג היבית, שוקיג.
  דודי

 14. וזוהי תגובתי האחרונה בהחלט לעניין תמיר ואבו חסן:

  מעבר לעקיצות האישיות (הבלתי מוצדקות – אוכל גם אוכל, ומבין גם מבין, אבל זה לחוד; בוא נגיד שאני אוכל יותר חומוס ממה שרות ווסטהיימר עושה סקס), על הטענה לא ענית: הכי אוהב או לא הכי אוהב את אבו חסן – בינוני הוא לא, ו"בינוני לגמרי" ודאי שלא.

  ולעניינים רציניים יותר – אני מצטרף גם לברכות וגם לדירוג של בן רימוז' (אם כי אצלי אבו חסן עובר קלות את לינה, אך מדובר בהבדלי סגנון יותר מהבדלי רמה), וממליץ לבן רימוז' לשים פעמיו לעכו בהקדם, או אז ייכנס סעיד בגאווה למקום השלישי. ולשוקי – סחתיין.

 15. מצטער, אבל סעיד בת"א השאיר אותי אדיש. וגם הסניף החדש של אבו אדהם בצפון אבן גבירול לא משהו.

 16. לא מכיר את הסניף של סעיד בתל אביב, אני אכלתי בעכו העתיקה, ושוב חזרתי ושוב…
  כפי שכתוב בביקורת המרקם, הוא בטעם של עוד.
  החיסרון, העומס בכניסה וחוסר הגיוון בתוספות, חמוצים ובצל.
  היתרון שהכל טרי, רואים את הגרגירים מתבשלים, ואכן גם רכשתי שמן זית מבית הבד שלו וגם זתים מתוצרת סעיד – הכל משובח.
  מומלץ בסוף הארוחה לקנות ב – 6 שקלים חצי קילו לקחת הבייתה. הוא דואג לשים בקרח למסע הביתה. או לבקש מחבר שנמצא באזור.
  היתרון במסעדה בעכו, שניתן לקנח בבקלוואה הכי מדהימה בארץ בסמוך לסעיד.
  חבל שאני גר בחדרה ומסתפק בחומוס צבר ביום- יום…

 17. אכלתי שם גם אני שלוש פעמים כדי לתת צ'אנס ולראות אם טעיתי או שהיה יום גרוע, אבל התאכזבתי לגלות שמדובר אכן במנות קטנות ולא מוצלחות אין חומוס בארץ שמצליח לשמור על רמה ואין מה לעשות, אחרי כמה שנים טובות כולם צונחים כנראה.

  אצלי ברשימה לינא מהעיר העתיקה, אבו שוקרי הצפוני של אבו גוש (השמאלי, לא החדש), תנעמי ברעננה (לא מכירים?! הנה הזמנה!) ואבו חסן של פעם. לצערי ב3 השנים האחרונות יצא לילהגיע אליו רק פעם אחת וחשתי נפילה רבתי. אני מקווה שזה היה חד פעמי…

 18. חברה דברו ברור.אינשולדיגונג איפה אכלת 3 פעמים???עומר מה הכוונה"לא משהו"תוסיף משפט הסבר,נימוק,כמה מילים.לא יותר אבל תן בשר לתגובה.

 19. "שם" זה סעיד ת"א, נושא ונשוא הפוסט.

  ולפי התגובות האחרות אני רואה שאני לא היחידי שמרגיש שאימפרית אבו-חסן מדרדרת.

 20. אינשולדיגונג – תודה על תנעמי. ייבדק. אני חושב שאתה קצת מחמיר, גם עם אבו חסן וגם עם סעיד.
  אבו חסן, באופן ספציפי, גם אחרי הירידה הוא לדעתי החומוס הכי טוב באזור א'. למסבחה אין תחרות, וכשאכלתי שם חומוס לפני שבועיים (לראשונה מזה שנה, כי אני תמיד הולך על המסבחה) הוא היה טעים יותר ממה שזכרתי, ובאופן כללי משובח.
  אם כי צריך להוסיף שיודעי הסוד מסכימים: לינא כבר שכחה את מה שאבו חסן עוד לא יודע.

 21. בן רימוז'
  12 בדצמבר 2006 ב-13:42 //

  הצעה לשיפור האתר: שיהיה פה פורום אחד מרכזי, עם אשכולות מסודרים. יותר מסודר ויותר אנשים יכנסו.

 22. פורומים, לא הגזמנו? בלוג זה בהחלט מספיק…

 23. חומוסאי מקצועי
  13 בדצמבר 2006 ב-08:19 //

  יש עוד חומוסים טובים בעכו חוץ מסעיד, יש בעיר העתיקה את אבו סוהיל, יש את חמודי ליד התחנה מרכזית ויש את מסעדת השלום ליד מאפיית אגמי זה חומוס כשר והכי טעים שיש!!!

 24. היינו שם לפני כמה ימים, ולמרות שהפעם האחרונה שהיינו בסעיד המקורי אשר בעכו היתה די מזמן, צר לי לומר שאין קרבה בין המקדש הצפוני לסניף התל-אביבי. ובאשר לחומוס הטוב בעולם – בעיני הוא שוכן אצל הסורי בכרם התימנים.

 25. ברור שכותב הכתבה הוא חובבן שלא יצא את גבולות גוש דן כבר שנים…
  לענייננו אנו,החומוס הכי טוב מצוי בעכו אצל אבו סוהיל ,חומוס שמוגש חם ומתקתק בעל מרקם עדין טבול בשמן זית משובח עם ערימה של גרגרים חמים במרכז ,לצידם מוגשות פיתות טריות וחמות עם צלחת חמוצים נדיבה.
  בחומוס של סוהילה אין את המרירות של הטחינה שמאפיינת את החומוס של סעיד שבעיני סעיד זה יותר טחינה מחומוס .

 26. שמע ערן אני נדהם.אני חוזר על זה פעם שביעית.היתי אצל הסורי.להלן הדיאלוג:מה בשבילך?חומוס עם גרגרים וביצה.
  אין גרגרים
  אוקיי אז חומוס
  בלי פול?
  בלי פול
  רק חומוס?כן
  האיש הולך כשהבעת באסה על פניו.מגיע החומוס.מנה זערורית.נשבע לכם חומוס הכי גרוע שאכלתי מעודי.חומוס מקופסא!פעם ראשונה בחיי שאחרי שני ניגובים השארתי כסף והלכתי.הסיפור אמיתי.מדהים שגם חבר שלי חווה את אותה חוויה כשהזמין בלי פול.תכלס.אצל הסורי החומוס גרוע ואני לא אתפלא אם אינו מכין אותו במקום.(למה אין גרגרים?איך זה יכול להיות?).הפול מכסה על זה וזו המנה העיקרית שלו.דוקא אצל החומוסיה ברחוב המקביל אצל האחים יותר טוב.גם אותם בדקתי.

 27. אני חיפאית ולאחרונה אכלתי כמה פעמים בחומוס סעיד במת"מ (איזור ההיי-טק בכניסה לחיפה) ולא היה טוב בכלל. אני מודה שבעכו לא ביקרתי, אבל ניתן לצפות שהרמה תישמר בכל הסניפים של אותה רשת.
  אתמול במקרה הייתי באוניבסריטת ת"א, וגררו אותי לאכול ב"חומוס חומוס" (ליד הפקולטה למשפטים). להפתעתי היה מעולה ולא יקר. מומלץ בחום.

 28. לדעתי מקדש החומוס זה כאן בגליל למרות שכבר אחלתי חומוס סביר באזור ת"א (אבו חסן ביפו).

  בקשר לסניפי סעיד מעכו, החומוס שלהם אינו דומה כלל לחומוס סעיד המקורי מהשוק של עכו, לא להשוות (למרות שלדעתי יש טובים ממנו,לטעמי יש יותר מדי טחינה בחומוס שלו)

  בתרשיחא (ליד מעלות) יש שתי חומוסיות נהדרות, חומוסיית "עלי" וחומוסיייה נוספת שנמצאת ממש לידן (שכחתי את השם)
  במעיליה המסעדה של מרים בתחנת דלק סונול "מסעדת אלרביע",

  גולת הכותרת לדעתי נמצאת בפקיעין, פשוט אין כמו החומוס של "אלפנדי" (כ 30 מטר מהמקום של "רעייה" שמכינה הפיתות ושכל ילד ביסודי הגיע אליה בטיול שנתי).

 29. אוהב חומוס מהצפון
  4 בפברואר 2007 ב-01:31 //

  לכל החבר'ה מהמרכז שמבינים ואוהבים חומוס!

  אתם חייבים לאכול אצל סעיד בעכו כדי לדעת מה זה גן עדן!!!

  אכלתי מספר פעמים בחומוסייות בתל אביב והתאכזבתי קשות מכמה דברים:
  – החומוס פשוט לא היה טרי, חם וטעים כמו אצל סעיד בעכו
  – השירות במקום לא מפנק ועממי כמו אצל סעיד

  הקיצר, ת"א זה בשביל סושי והמבורגרים, חומוס אוכלים בצפון אצל סעיד !
  ללא ספק סעיד מספר 1 מכל החומוסיות שאכלתי, ואכלתי בהרבה!

 30. אבו באבו
  13 בפברואר 2007 ב-21:48 //

  1.מסבחה באבו חסן
  2.חומוס פול בחליל

 31. אני עובד 10 דקות הליכה ואוכל שם פעמיים בשבוע . לדעתי החומוס רק השתפר בשבועות האחרונים וכמו כן המשאוושה .

 32. אכלתי שם 5 פעמים . חומוס מדהים ומשאוושה גאונית .

 33. ביקרתי אצל סעיד ובת"א ועלי לציין שיצאתי מתוסכל, ולא כי סבלתי חס וחלילה אלא בגלל שעכשיו אני חושב עם עצמי איך לעזאזל אני צריך להכין את החומוס האישי שלי בכדי להגיע לרמה של סעיד.

  זהו ביקורי השני במקום כאשר הקודם היה לפני כ חצי שנה . מה לומר , המקום רק השביח את עצמו. בשני המקרים הזמנתי משוואשה . אך אם לפני חצי שנה קיבלתי עיסה חמוצה ובלתי ניתנת עיכול משום מה החלטתי לקחת שוב סיכון שהשתלם לי כי קבלתי ממש מנה אלוהית. חומוס רך כזה לא אכלתי אף פעם לפני כן. שרק ימשיך כך.

 34. טוב טוב… בואו אני אעשה לכם סדר חבר'ה.

  קודם כל, כשמדברים על אבו-חסן, חייבים בין המסבחה, לבין החומוס,פול,לבנה וכו'.

  המסבחה- אלוהית. א. בגלל התיבול והחריפות.
  ב. היא פשוט שוחה בשמן(לא שמן זית אמיתי!!! שלא יעבדו עליכם), וכמעט כל מה שמלא בשמן, בצירוף פיתה טריה ותבלינים נכונים, יהיה טעים.בנוסף, הגרגירים שמפוזרים מלמעלה מלאים גם הם בטעם, וזה משנה המון.

  שאר המנות באבו חסן בינוניות בהחלט יחסית להיצע שקיים היום אצל המתחרים.

  אבו אדהם קרליבך- אין נפילות, חומוס מעולה ומשאוושה פצצה. מחלוטה חפיף, ככה איטלקי היה מכין חומוס אם היו נותנים לו… יחד עם זאת, ולמרות השירות המעולה- לא קיימת שם התעלות רוחנית כמו המסבחה של אבו חסן.

  לינא- אגדה אורבנית. מקום מגעיל עם חומוס נחמד.

  סעיד- חומוס פצצה. פול חפיף.

  אשכרה, אסף, נטו, ודומיהם הפזורים לרוב- לא שווים את הנאדים והעייפות של אחרי….

  תודה רבה וניגוב נעים.

 35. dudigoldman
  27 במאי 2007 ב-10:11 //

  גדיל'ה, מסכים עם כל מלה. ומכיר – בזכות האדמו"ר שוקי זצקו"ל – את המקום בדרך בגין ואף אכלתי בו פעמיים.
  אגב, סוף סוף התחלת לכתוב על נושאים, המעניינים את הציבור השפוי, ולא רק לקהילה הקנאית-טהרנית הקטנה, שמאכלסת שלושה בתי קפה (ביום טוב).
  תודה
  אבו-דודי (המקורי. היזהרו מחיקויים)

 36. אכלתי מספר פעמים אצל סעיד בת"א.
  החומוס בינוני ביותר.  אמנם טוב יותר מחומוס תעשייתי אבל לא ברמה של החומוסיות המובילות.

  יש להם מנהג מוזר להטביע את החומוס בשמן גם אם מבקשים לא לעשות זאת.
  גם השמן עצמו אינו מהמשובחים.  הפיתות שקיבלנו היו טריות אבל לא משהו מיוחד.

  כמי שעובד בסביבה אני יכול לומר שאם אני כבר אוכל חומוס בצהריים אני מעדיף את החומוס בעזריאלי (ב"ניגובים" שם החומוס טוב יותר והפיתות מעולות למי שיש סבלנות לשירות גרוע)

  בסה"כ החומוס בסעיד סביר, לא יותר מזה.

 37. אני אוכל שם קבוע והחומוס מעולה.
  ההמלצה שלי – חומוס נקי, רק עם שמן ופטרוזיליה.
  הבעיה שם – האווירה לא נעימה והשרות על הפנים. אבל החומוס, החומוס….

 38. גם אני אוכל שם באופן קבוע החומוס הכי טוב בארץ.

 39. טוב אז ככה : בינתיים ממה שטעמתי אבו חסן הכן במקום ראשון ! אבו אדהם לדעתי האישית לא טעים בכלל ( לא סיימתי חצי מנה) בזמו שבאבו חסן ובבהדונס רמת גן אני לוקח מנה וחצי ועוד לוקח הביתה. היום אני הולך לחוות בפעם הראשונה את הסעיד בתל אביב ואני די מתרגש !

 40. אכלתי היום בסעיד, וככה:
  הזמנתי עסקית חומוס גרגרים (34 לעסקית חומוס גרגרים עם ביצה+סלט או צ'יפס+3 כדורי פלאפל+לימונדה)
  המרקם של החומוס מצוין אבל החומוס עצמו, פשוט לא טעים, חמצמץ, ואולי גם עם קצת יותר מדי טחינה. (היתה תמימות דעים)
  הגרגרים, לא רעים, אבל די ניטרלים, והחומוס עצמו מגיע עם מים מהגרגרים ! (פיכס)

  הפלאפל הנלווה מצוין
  הצ'יפס סבבה
  הסלט די מעפאן, ומגיע רק עם פטרוזיליה, גוועלד !

  בקצור, לא נראה לי שאחזור

1 טרקבקים ופינגבקים

 1. חומוס להמונים » אכזבה: סעיד ת“א

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*