חדש בבלוג

חומוס סעיד: הלב של עכו

עשרה קבין של חומוס ירדו לארץ ישראל. תשעה מהם, פלוס-מינוס, נפלו על מתחם קטן בעיר העתיקה של עכו – אולי עשרים חומוסיות בשטח שאפילו קניון לא היו בונים עליו. ויש שם לא מעט חומוסיות טובות ואהובות, אבל זו של סעיד עלתה על כולנה.

חומוס סעיד
השוק העממי, עכו העתיקה
04-9552232

4.5 גרגרים

עכו היא עיר קטנה, בסך-הכל 50 אלף תושבים או קצת פחות. עיר נמל יפהפיה עם היסטוריה מפוארת – במאה ה-12 בלבד, באו בשעריה סלאח א-דין, ריצ'רד לב הארי והרמב"ם. במאה ה-13 שכנה בה הקהילה היהודית החשובה ביותר בעולם.

מפרץ עכו. 5 דקות מחומוס סעיד.

מפרץ עכו. יפה ועצוב.

בשנת 2001 הוכרזה עכו על-ידי ארגון אונסקו כ"אתר מורשת עולמית". בגלל מבצר הטמפלרים, המסגד של אל ג'זאר, הביצורים העותמניים, אולמות ההוספיטלרים. עכו הועמדה בשורה אחת עם טרויה ומיקנה, הטאג' מאהל והפירמידות, פומפיי ופיזה, וצ'יצ'ן איטזה במקסיקו.

מה שלא מפריע לה להיות אחת מהערים העניות בישראל, עם שיעור אבטלה גבוה ושכר ממוצע שקרוב לשכר המינימום, שחצי מתלמידיה לא זכאים לתעודת בגרות.

ממלכה של חומוס

עכו של היום מלאה בחומוס. היחס הוא קרוב לחומוסיה אחת לכל אלף נפש, כשמחציתן ממוקמות במתחם קטן בתוך העיר העתיקה. החומוסייה של סעיד היא רק אחת מהן, למרות שללא ספק אחת הטובות.רבים טוענים שהחומוס של סעיד הוא הטוב ביותר בעולם.

הכניסה לחומוס סעיד.

הכניסה לחומוס סעיד. תמיד יש תור; אין סבלנות ובכל זאת כולם מחייכים.

לעומתם טוענים אחרים, שהחומוס המצויין של סעיד מחוויר לעומת המחלוטה, תערובת הפול החמוצה והנהדרת.

וכמובן – ישנו שמן הזית המשובח מבית הבד של סעיד, שמגיע לשולחן על החומוס, מתחת למשוואשה, סביב למחלוטה ובכוסיות קטנות – סתם כך, שינוח על השולחן, כי יש הרבה ממנו והוא טעים כל-כך.

החומוסיה של סעיד לא כל-כך קטנה, ובכל זאת תמיד חסר מקום ובחוץ משתרך תור של אנשים רעבים, אל תוך הסמטה.

בפנים ממתין חדר שטוף אור, אפוף ריחות שכולו חיוכים. למרות הפשטות של המקום הוא מעניק תחושה של שפע ונדיבות ולב רחב.

המנות נוחתות על השולחן – החומוס המפורסם, שהוא עדין עדין ועינו כעין הבדולח. המשאוושה המצויינת. המחלוטה, שגרגרי חומוס מעורבים בה, והיא ללא ספק הטובה ביותר שטעמתם – באחריות.

ערימת משאוושה שאי אפשר לגמור.

על השולחן אצל סעיד: ערימת משאוושה שאי אפשר לגמור וקשה להפסיק לאכול.

לא שבעתם? תקבלו תוספת. אבל הציצו בגבעה האימתנית של המשאוושה – מי שגומר אחת כזו לא יהיה רעב. בכלל, מחומוס סעיד לא יוצאים רעבים.

ערימת משאוושה שאי אפשר לגמור.

סעיד עצמו, כבר שלושים וחמש שנה בחומוס, איש גבה קומה שקולו עמוק ופניו טובות, נמצא בעסק כל יום. ליד הקופה פגש אותנו אחד מבניו, שולטן שמו. עלם חמד, שסיים לימודי מדעי המחשב וחזר לעבוד עם אבא – ככה, זה, אי אפשר לברוח מהמסורת. יש במשפחה הזו גם את האח עורך-הדין וכמדומני אח נוסף שלמד מקצוע רק כדי לחזור לעבוד בעסק המשפחתי.

חומוס סעיד זו אבן שואבת. חומוסיה שמפרנסת הרבה אנשים ואנשים רבים אחרים באים אליה מכל הארץ כדי להתענג על הטעם ולנסות לפענח אותו. אפשר, אגב, גם לקחת הביתה משמן הזית, בבקבוקים של 4 ליטר. גם מכל השאר אפשר לקחת, כולל הפיתות המצויינות שנאפות בסמטה, במאפייה של סעיד.

עוד תמונות מסעיד ומעכו.
English version:
Old city of Acre

26 תגובות על חומוס סעיד: הלב של עכו

 1. אוף עוד כתבה על חומוס סעיד…מה אין עוד חומוסיות נוספות טובות נוספות בעכו? אז למה לא כותבים עליהם ? אני מאוד אוהב חומוס ואפילו מחשיב מאוד את סעיד ואבו חסן ולינא ואדהם וכו" אבל נמאס לשמוע רק עליהם, יש עוד עשרות חומוסיות מצוינות שאתם לא מבקרים בהם אפילו יהודיות. רק שמדד הביקורת שלהם הוא כול כך מחמיר עם חומוסיות שלא מתחילות בשם "אבו"למרות שהם חומוסיות עם חומוס מצוין ולא מזוהם וצלחות יפות ואפילו יש מקום לשבת בשפע שלא נדבר שיש מזגן ואוירה נחמדה. רק שהביקורת על חומוסיה המוכרות מטר על מטר מזוהמות כולל החומוס והעובדים שמגישים, וחם ולח ואין מקום לשבת מקבל גוון רומנטי ונוסטלגי ומהללים ומשבחים לא תמיד לפי המצב האמיתי , לא בטעם ולא באסטטיקה ובנקיון עד כדי הרעלות קיבה קשות, שלא תמיד מגיעות לציבור . אז צאו מהשבלוניות , צאו וחפשו איזה חומוסיה מתחילה, חדשה ,במקום שרוב האנשים לא מכירים , ואולי גם תצליחו לשבח אותה ואולי גם לתמוך בה בביקורת רומנטית ונוסטלגית גם.במקום לחזור לאותם מקומות שוב ושוב תהיו בלוג שאוהב חומוס על כול גווניו ולא רק איזורים מוכרים, תחפשו תפשפשו, ואל תעירו לקוראים שממליצים לכם על חומוסיה שלא ביקרתם מעולם ורבים חושבים שהיא מצוינת, ותגידו שאתם לא יכולים להיות בכול החומוסיות בארץ ומצד שני לעשות כתבות חוזרות ונישנות על אותם חומוסיות מוכרות ונחרשות.
  סגנונות חדשים, מקומות לא מוכרים, שיטות ומתכונים נוספים ,והעיקר חידוש וחיפוש ולא כתיבה שעומדת במקום. בבקשה בבקשה בבקשה.

 2. לבנה דובצ'ק
  22 ביולי 2007 ב-09:15 //

  מסעדת החומוס של סעיד היא המקום האחרון שעליו אפשר לכתוב "מטר על מטר" וכל שאר הגבבה שתיארת. אני אפילו מהמר שהמקום של סעיד עומד בסטנדרט גבוה יותר של נקיון והגיינה ממקומות שנראים לך בטוחים כי הם בקניון הזהב בראשל"צ. כמי שפעם היה שותף במסעדה ראיתי את עובדי סעיד בעין מקצועית וחבל על הזמן – המקום מתוקתק. המחזור היומי שלהם כל כך גדול וכמות האנשים כזו עצומה, שממילא המקום פועל בסטנדרט תעשייתי אפילו שאתה רואה רק מלצרים משופמים בסגנון ערבי (ואולי זה מעלה לך אוטומטית אסוסיאציות של ליכלוך). אבל הסטנדרט הזה מחייב שהם יעשו שם נקיונות רציניים לפני הפתיחה, כל היום ובסגירה. אני אוכל אצל סעיד לפחות פעם בשבוע כבר 8 שנים בערך ובחיים לא שמעתי על מישהו שקיבל שם קילקול קיבה. חוץ מזה שהמקום גדול והצפיפות שם היא בדיוק במידה הנעימה שאתה רוצה לקבל בחומוסיה.

  אתה כמובן צודק שיש עוד מקומות טובים ואף אחד לא מתווכח איתך על זה. ברור שיש. במקום כמו ישראל הגיוני וטבעי שייפתחו הרבה חומוסיות ואפשר להניח שחלק מהן טובות מאוד, אפילו שעוד לא עשו לעצמן שם ושאנשי האתר הזה עוד לא ביקרו אצלן.

  זה עדיין לא פוסל לכתוב ולהעמיק על מקומות שללא ספק מתבלטים מעל השאר. סעיד זה מעצמה עולמית וכל מי שבאמת אוהב חומוס עושה למקום כבוד, אפילו אם הוא עצמו אוכל בדרך כלל במקומות אחרים.

  בהזדמנות הזו אני מעלה רעיון להציע את סעיד להדליק משואה ביום העצמאות הבא. יש גם נאום מוכן:

  אני, סעיד מעכו, דור תשיעי ליצרני חומוס בארץ ישראל, מדליק משואה זו לכבוד כל הערבים והיהודים והדרוזים והדתיים והחילוניים וההומואים והההטרוסקסואלים ומצביעי הימין ומצביעי השמאל, תושבי עיירות הפיתוח וסביון, הילדים והזקנים, אוהדי מכבי תל אביב כדורסל ובית"ר ירושלים כדורגל, החיילים והשוטרים, המורים ואנשי המחשבים, עקרות הבית וילדי עכו, שעוזבים הכל בצד ומשלמים לי 13 שקל על ארוחה טעימה ומזינה בצורת חומוס, מחלוטה או משאוושה, שכוללת גם מים קרים, ירקות, חמוצים וקפה קטן בסוף, והכל בלארג' ומקבלים תוספת בלי תשלום נוסף.

  לכבוד תושבי עכו, שבאים לקבל אצלי את היומית שלהם למרות שתמיד יש תור של מאתיים ישראלים צפוניים בחוץ ובפנים, לכבוד השמן זית שהישראלים אוהבים לשתות אפילו שהם לא העם הכי חכם בעולם ולכבוד כל מאות החומוסיות הטובות בארץ, שכולם מכירים בזכות ירון שכתב תגובה באתר חומוס של שוקי גלילי.

  ולתפארת מדינת ישראל!

 3. יש מה שנקרא ..הבנת הנקרא . לפעמים אנשים לוקים בדיסלקציה גסה בנושא, ובשבילם אני אנסה לחדד את עצמי לדעת.
  בתגובתי לא נאמר שסעיד הוא מקום של מטר על מטר, נאמר שאני אוהב את החומוס שלו ומחשיב אותו מאוד.
  לא נכתב על סעיד שהוא מקום מלוכלך או עבדיו מלוכלכים, נכתב שישנם חומוסיות מטר על מטר מזוהמות,החומוס שלהם והעובדים במקום. חם ולח וטחוב ואין מקום לשבת. אך המקום מקבל ביקורת ותרנית נוסטלגית ורומנטית שלא בהכרך עומדת במבחן המציאות.
  לגביי הרצון להוסיף פרשנות גזענית למה שאמרתי , ניסיון שפל שמעונין לחפות על הביקורת האמיתית שנרשמה, אך זה קשור גם להבנת הנקרא .
  לגבי קלקולי קיבה והרעלות מזון אני יכול לספק עשרות דוקומנטים של ביקורות משרד הבריאות בחומוסיות מפורסמות ביותר שנעשו לאחר תלונות של לקוחות , עם תאריכים ועם שמות עם התרעות ואזהרות לרוב. גם במגזר הערבי וגם במגזר היהודי פסול למאכל אדם.
  וישנן חומוסיות שעוברות ביקורות למכביר ותמיד נמצאות נקיות וטריות והחומוס שלהם טעים וקליללדעתי ולדעת רבים ממני ועדיין אין הם מקבלים את החשיפה הראויה להם.
  אני במקצוע 20 שנה בעלים לשעבר של 2 מסעדות שף בשלושה בתי מלון שונים, 15 שנה באיגוד השפים , שופט בתחרויות אוכל בארץ ובעולם וחובב מושבע של החומוס והאוכל הערבי הכפרי שלדעתי בן המטבחים המובילים בעולם.
  אך אני עדיין שואל למה הסיקור שוב ושוב על אותם חומוסיות נחרשות? איפה הגוון ? איפה הרצון להגיע למקומות חדשים לא פחות מוצלחים שלא הרבה יודעים עליהם?למה אם יש בעכו 30 חומוסיות, תמיד הכתבות יהיו על שלושת המפורסמים? למה לזלזל בחומוסיה שנפתחה בקניון בראשון לציון, תבקרו אותה באותו סטנדרטים של חומוסיה מטר על מטר שעומדים בה תור ארוך בחום ובלחות, ואתם מסונורים ממנה.
  לגבי מי שאוכל בחומוס סעיד, נכון שהרבה מגזרים אוכלים , אך אני מפקפק באוהדי ביתר ירושלים , הם היו עושים דברים אחרים לפני שהם היו אוכלים בה.( ברובם).
  תפתיעו, תרעננו, תחדשו, תשאלו, תהיו בלוג שמושך את קהל אוהבי החומוס המושבעים ואחרים ולא ללכת רק אחרי הזרם הידוע , ואז תהיו בטוח הבלוג העצמאי הטוב ביותר.

 4. ירון.עם רקורד כמו שלך בענף המסעדות אני מייד מנצל הזדמנות..האם לך ידוע הסוד הגדול?האם תגרום לסיום החיפושים אחר הגביע הקדוש?מה הם מוסיפים בחומוס שיוצר את הטעם הנוסף?"הטעם החמישי"?מין טעם לוואי שאני ועוד מאות אינם מצליחים לשחזר בעשר שנות נסיונות.והיו נסיונות!והיו הזבלות.אל תתן לנו מתכון לחומוס.גלה לנו או מידע אישי או מהפעלת מקורות חשאיים.מה התוספת הנכספת?

 5. הסוד הגדול ? גביע הקודש? ארון הברית? מנורת שבעת הקנים, חהחהחהחהחה…אהבתי את ההתיחסות שלך לחומוס, לומר לך את האמת…אינני יודע את הסוד, למרות שאני חובב חומוס מושבע,אינני יודע מהוא ה"טעם החמישי" אך הכנתי בחיי מאות ק"ג רבות של חומוס שזכו לתשבוחות כולל בארועים של שגרירויות ערביות בישראל, לפעמים ביקשו מתכונים למאכלים שהם מומחים בהם, למרות שהייתי בטוח שאני לא מגיע לטעמים האמיתיים של המאכלים.
  תמיר ..אולי יום אחד אני אחקור את הנושא, ואזמין אותך לטעום.
  אני יודע שיש חשיבות לסוג גרגרי החומוס,הנחשב ביותר הם הטורקי והבולגרי למרות שאני הכנתי חומוס גם מסוגים אחרים שנחשבים פחות מתאימים לחומוס ועדיין יצא טוב מאוד.
  סוג הטחינה חשוב מאוד המינון שלו,הכנתי גם עם לימון וגם עם מלח לימון ועוד דברים נוספים הקשורים יותר לתהליך מאשר למתכון או לתוספת הנכספת. אם תהייה מעונין אוסיף עוד מעט מידע על תהליך הבישול עצמו.

 6. יצא לי פעם אחת לאכול משוואשה בעכו, לא אצל סעיד. היה מושלם. אבל איך בדיוק מגדירים משוואשה בניגוד לחומוס? מה ההבדל?

  אחרי החומוס, יש כנפה נהדר מאוד קרוב.

 7. לבנה דובצ'ק
  23 ביולי 2007 ב-09:12 //

  ירון הנכבד.

  אהבתי את הביקורת המרומזת שלך על הבנת הנקרא שלי, אבל אני עדיין עומד מאחוריה. מה שכתבת נכון מאוד, רק שמקומו לא בתגובה על ביקור בסעיד. אם היית מחכה עם תובנת "די לסגידה האוטומטית" עם עוד קצת סבלנות, היית יכול להדביק אותה לסקירה של מקום מתאים. אבל גם כך, הסיכוי לכך באתר הזה אינו גבוה. באליפויות החומוס של YNET למשל (חומוס אשכרה במקום הראשון, ירחם השם) היה מתאים ונכון להרביץ את התיאוריה שלך. לפי מה שהתרשמתי עד עכשיו מהאתר הזה, הנטייה היא להגיע להרבה סוגים של מקומות. ויחד עם זאת, טבעי שבשנת פעילותו הראשונה הוא מתמקד במקומות מובילים ומפורסמים.

  ועכשיו, אחרי שגררת אותנו למקום מיותר זה, אני מציע לך לצאת מהעניין בכבוד ולפצות את הקוראים בהמלצה על מקום עלום שראוי לבקר בו. זו אינה התרסה אלא הצעה ידידותית אמיתית: תפתיע אותנו בשם חדש וכולם ילכו הביתה מרוצים.

 8. ירון.אם פוגרום אז פוגרום.יאללה עבורי ועבור כל מתפללי הבלוג תן מתכון לחומוס עם התהליך וכתב כמויות.דרך אגב אני מכין חומוס מהזן הבולגרי,טחינת קראוון(ניסיתי את כולן בחומוס),מלח לימון ומלח בלבד.בלי שום..הבדיקה הבאה שלי לטעם "החמישי" היא תוספת המיים מקופסת מלפפונים חמוצים….ציפור קטנה לחשה לי .בתודה מראש.

 9. חומוס סעיד, אכן מהגדולים. מאהבותיי הראשונות, למרות שהכרתי רק אחרי "כף הזהב".
  אבל באמת. בלוג חומוס שמתעסק רק בחומוסיות שכל מבין-ענין כבר מכיר? אני עדיין מחכה לחידושים….

 10. עמוס –
  כעיקרון, אם תקח משאוושה ותעבד אותה עוד קצת, תקבל חומוס. כלומר, ההבדל הוא בעיקר במרקם, אבל מסתבר שיוצא טעם אחר לגמרי.

  חומוסית –
  אל תהיי נודניקית. אם יש לך המלצות תמליצי.

 11. תגובה לירון:
  א. מטבע הדברים, יש מקומות שהם גם ידועים ומצליחים וגם מוצלחים שעליהם רצינו לכתוב. תתפלא כמה אנשים לא אכלו מעולם בסעיד, שלא לדבר על לינא.
  ב. אין לנו שום דבר נגד חומוסיות יהודיות או כאלו שאין להן אבו בשם. כתבנו על אבא גיל, בהדונס, אשכרה, רוני פול, תנעמי ובטח נוספים שלא מתאימים להגדרה הזו.
  ג. אנחנו משתדלים מדי פעם לכתוב גם על מקומות פחות מוכרים. היו אבו מרואן, טעמי המזרח, המטבח של שוש, אבו חסן בהרצליה, פול גזעונט.
  ד. יש גבול כמה חומוס יכולים שני אנשים וקבוצת חבריהם הקרובה לאכול. אתה מוזמן להמליץ, אבל גם מוזמן לגלות בעצמך מקומות, לאכול בהם ולכתוב עליהם. כמה מהביקורות הכי מוצלחות כאן התקבלו מגולשי האתר.
  ה. כולה 10 חודשים, ויש לנו כאן 30 ביקורות חומוסיות, 15 מתכונים, 10 פוסטים בנושאי בריאות ותזונה, ועוד כ-50 פוסטים מכל הסוגים בנושאים שונים שקשורים לחומוס, פלאפל, טחינה, אוכל ערבי, ים תיכוני וארץ-ישראלי. השקענו כ-2000 שעות במשהו שמלבד להיות כיף לא תורם לנו יותר מדי. אל תהרוס את הכיף.

 12. אני אישית אכלתי שם ולמרות כל העניינים מסביב, לא יכולתי לגמור את הצלחת כי פשוט לא היה כזה טעים.

  בשבילי חומוס באמת טעים אני אוכל עם כפית כי אני לא משוגע על פיתות שסתם סותמות את הבטן ומקהות את הטעם של החומוס, ואחרי כמה ליקוקי חומוס בכפית אצל סעיד הספיק לי.

 13. תגובה לאבו שוקרי המקורי :
  יא חביבי הופתעתי לשמוע ממך את התגובה הזאת, חשבתי שעצם ההשתתפות והבעת ביקורת אמיתית היא דווקא שתתרום לבלוג שלך, והינה אני מוצא אותך מתגונן מאחרי מספרים, דווקא אתה!!! ממך ציפיתי שתבין את רוח הכוון הקלילה בשינוי חשיבה .
  "אל תהרוס את הכיף" יא חביבי  אם היתה מכיר אותי , ההיתה  מבין עד כמה אני ממעט להגיב לכתבות , אני אקבל את בקשת ויותר לא אהרוס לך את הכיף.

  לתמיר !!!
  אהבתי את האבסולוטיות שלך לנושא החומוס, אני חייב לך מתכון, אולי בפעם אחרת או במקום אחר, פשוט נהיה לי "כבד" לכתוב פה אני מקוה שאתה מבין וסולח.

 14. ירון היקר,
  קודם כל, מכיוון שלא אמרתי את זה קודם – תודה שאכפת לך מספיק כדי להגיב, ואני לא אומר את זה בציניות. בעיני, התגובות הן אחת מאבני הבניין החשובות של מה שאנחנו בונים כאן.

  אני מצטער שנפגעת מהתגובה שלי. מצד שני, נסה להבין – לקבל תגובה שמתחילה ב"אוף" ושכל כולה בעצם "אוף" גדול על מה שאנחנו עושים כאן, היא מאד מאכזבת.

  לגופו של עניין: אותי באופן אישי מעניין יותר לכתוב על מקומות לא ידועים, אבל אנחנו מקבלים הרבה יותר תגובות בסגנון "איך יכול להיות שעוד לא כתבתם על…".

  אנחנו שומרים רשימה של כל ההמלצות שאנחנו מקבלים, בתגובות ובאימייל, ומתישהו נעלה אותן לאחד מדפי האתר כדי שמי שרוצה לעזור לנו ולכתוב על מקומות שאין לנו זמן להגיע אליהם יוכל לעשות את זה.

  בינתיים, אתה בסך-הכל צודק – אנחנו מנסים לפנות למכנה משותף חומוסאי רחב, וגם קצת לצאת לידי חובה בכתיבה על מקומות שהם מנכסי צאן הברזל של ענף החומוס המקומי. אבל לא רק. ומה שהתכוונתי לומר לך בתגובה הקודמת שלי הוא שאתה מתפרץ לדלת פתוחה וחבל שאתה עושה את זה בנימה של תלונה.

  מקווה שאנחנו מבינים זה את זה.

 15. ירון ,אני מסכים איתך,יש עוד הרבה חומוסיות מעולות גם באזור גוש דן שלא נופלות מסעיד (לדעתי בסעיד החומוס מכיל הרבה מאוד טחינה).

 16. אני חייב להגיע לעכו
  יש לי חור עצום בהשכלת החומוס שלי
  בינתיים אני מזמין את כולם להכנס לאתר של סעיד:
  http://www.humus-saeid.com/index.htm

 17. חו"לניק
  5 בינואר 2008 ב-13:38 //

  אני סטודנט הלומד בחו"ל וקניתי פוד פרוססור במיוחד כדי להכין בפינה קרה ורחוקה זו של העולם חומוס. אתר גאוני,חן חן.
  בתור אוהד מושבע של חומוס אני רוצה לתת כמה המלצות על חומוסיות נהדרות. אז אם יש חומוס שמבחינתי משווה את חומוס סעיד ואולי אף עובר אותו זה-"חומוס עימאד" בנצרת. חומוס נהדר במרקם חמצמץ,כמו שאני אוהב.כמו סעיד הוא מלא כל היום וסוגר בשעות הצהריים המאוחרות. באותו רחוב(ר"ח המוסכים,נצרת) יש עוד כמה חומוסיות מצויינות, אך המצליחה ביותר היא של עימאד.
  בחיפה, בכיכר פריז יש אסופה של 4-5 חומוסיות נהדרות שלכל אחת מהן הטעם והמרקם היחודי להן.
  ובת"א הופתעתי מאוד מ "חומוס אסף",נמצא ממול ל"חומוס אשכרה" המהולל בר"ח ירמיהו,והאמת לדעתי האישית ולדעת אישתי(שהגדירה אותו קליל ולא מנפח) הוא עולה על חומוס אשכרה בטעמו. שלא לדבר על המסעדה המרווחת,ממוזגת ותפריט החומוס העשיר.אם באסף מדובר,יש להם מבצע מאוד משתלם הכולל refill ,כמו שאנחנו הישראלים אוהבים,לצ'יפס ועוד כמה הפתעות שהם מגישים על השולחן. הייתי שם בחופשת הכריסמס האחרונה ונהנתי.
  לסיכום,אתר מצויין,עלו והצליחו, ועלו בהמונכם לרגל ל"חומוס עימאד" בנצרת-רק שעה ורבע מת"א:)

 18. לידיעת כולם, נפתחה חומוסיית סעיד סניף באר שבע. לדעתי חומוס עכואי טיפוסי 0 מהטובים בארץ.

 19. חברה רציתי שתדעו שאני מכיר את סעיד המון שנים עקב עסקי בעיר עכו.
  הבחור תורם גם למוסדות ערבים וגם למוסדות יהודים.
  כמו כן בסוף יום העבודה תורם סעיד את כל האוכל שנשאר לעניים.
  גם במהלך יום העבודה אם מגיע אדם שאין ביכולתו לשלם סעיד מאכיל אותו בחינם.
  אני עצמי כאשר הייתי באבל על מות אבי לא היה מוכן סעיד לקחת ממני כסף על קניה גדולה שלקחתי הביתה. בקיצור לב זהב והחומוס לפי דעתי הכי טעים וטרי במזרח התיכון.
  רציתי שתדעו שהרבה ערבים לא אוהבים את החומוס של סעיד הם טוענים שזה חומוס של יהודים בגלל שיש בחומוס המון טחינה.

 20. כך נראים דליי החומוס אצל סעיד בעכו.על הרצפה המטונפת,וגם הדליים לא נראים משהו.
  http://www.facebook.com/search/?q=%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A1&init=quick#/photo.php?pid=586532&op=1&o=all&view=all&subj=26324070174&aid=-1&oid=26324070174&id=686702333

 21. תגובה לתמיר על התמונה:

  רואים בבירור שמדובר בגרגירים אחרי השריה ולפני בישול. עשר דקות של רתיחה מחסלות כל חיידק. שעתיים בישול הורגות גם את אמא שלו. אין לי שום בעייה עם התמונה.

 22. אתמול הייתי בעכו נכנסתי לסעיד הזמנתי משולש קינחתי בתה כמובן מהמקומות היותר מומלצים אם לא מספר 1 בארץ . להיותו בטופ ליג תורמת העובדה שהוא משתמש בשמן זית מבית הבד שלו והארומה של הזית מוסיפה המון . החסרון היחדי שמצאתי שהוא לא בתל אביב 🙂

 23. ואגב אם מישהו יסביר לי פעם איך אפשר לפתוח פוסט ולא רק להגיב לפוסט קיים אודה

 24. סעדתי היום אצל אבו חסאן . החלטתי לסעוד בסמיכות לסעיד לדעת מי מנצח בתחרות על הטעם שלי. מסקנה סעיד בגדול, הטעם של סעיד נשאר ימים רבים לאחר שאוכלים אצלו . חבל שהוא בעכו. מכל מקום המרקם של אבו חסאן דליל יותר עדין יותר מאשר המרקם של סעיד . המנה שקבלתי אצל סעיד היתה עשירה יותר ולווה לה שמן זית אמיתי מבית הבד של סעיד תענוג אמיתי.

 25. חומוס מצוין למרות שלדעתי זקוק לקצת חיזוק בטעם….גרגרים חמים שמן זית בנדיבות ומרקם נדיר וטעים שמזכיר גבינת שמנת איכותית…שווה בהחלט עלייה לרגל…לפחות פעם אחת!.

 26. הייתי היום בפעם הראשונה, חייל על מדים שקצת חשש.
  ממש טעים למרות שהחמיצות של אבו חסן יותר הסגנון שלי בחומוס. אבל היחס מחמם לב, נחמדות אמיתית, לא צעקות מעל הראש, כשבאתי לשלם, שאלתי אם אפשר באשראי אמר לי (אני מנחש שזה) סעיד שהוא לא יכול באשראי אבל אם אין לי מזומן לא נורא.

3 טרקבקים ופינגבקים

 1. חומוס להמונים » עוד תמונות מסעיד
 2. חומוס להמונים » רשימת חומוסיות מעודכנת
 3. חומוס להמונים » לקסיקון החומוס השלם

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*