חדש בבלוג

כנאפה, החומוס של כיכר רבין

ביקורת החומוסייה ה-60.1 במספר היא על כנאפה, המקום הכי קרוב לכיכר רבין שבו אפשר לאכול חומוס. זה שאפשר לא אומר שחייבים, אבל בהיעדר אפשרות אחרת כנאפה תאפשר לכם לשבוע.

כנאפה
שדרות ח"ן 52 (פינת פרישמן 90) תל-אביב

10-24:00 (החל מ-11 בשישבת)
03-5294020

3.5 גרגרים

עדכון 1.1.2009: המקום נסגר

כשסיפרתי לחברי הטוב י' (חבר החומוס שלי, מורי ורבי לענייני חומוס, וכדור הרגעה לעת מצוא) על החומוס של כנאפה, הוא חייך ואמר ש"אם למקום קוראים כנאפה, אז סביר להניח שהמנה המומלצת היא כנאפה, לא חומוס").

כיכר רבין. הרבה חומוסיות, מעט חומוסואכן, בימים הטובים ההם, כשהמסעדה שכנה מצדן השני של שדרות חן, תפארתה הייתה על כנאפה מצויינת. החומוס, התבשילים ומיצי הפירות המבושמים בתבלינים, היו רק תפאורה לקינוח הקדאיף המטמטם.

אחר-כך הם עברו לצד השני של הכביש, אל תוך חלל גדול יותר, מושקע ומעוצב. התפריט שודרג (בשרים, ממולאים, מרקים ועוד), והם גם החלו למכור טחינה וחלבה מתוצרת אל-ג'מל, וגם שמן זית וטובין אחרים. המקום הפך אופנתי מאד, אבל גם מלא מדי. השירות היה איטי והמחירים קצת גבוהים ובשביל אוכל כאילו-לבונטיני (ובעצם קצת "צפוני") אתה לא עומד בתור אם הוא לא ממש מצויין, והוא לא היה. היה בסדר. מעל לכל – החומוס של כנאפה אף פעם לא התרומם לרמה של להיות יותר מאשר רק "בסדר".

החומוס של היום, אגב, שונה מהחומוס שהמקום הגיש פעם, שהיה עדין (ויש שיאמרו – אנמי). היום זהו חומוס בסיסי, סמיך, במרקם מעט גס. הוא מגיע במנה גדולה, מתובל בהרבה כמון עם צלוחית קטנה של זיתים, חמוצים (בעיקר כרוב) ושתי פרוסות בצל. זה לפחות מה שהגישו לי בפעם האחרונה שהייתי שם. גם סחוג הביאו רק אחרי שביקשתי במיוחד.

לקחתי חומוס-טחינה. יש גם מנות עם גרגרים, פול, פטריות, בשר או כבדי עוף, וגם משאוושה ומסבחה, במחירים של 20-34 ש"ח. ביצה חומה עולה עוד 3 ש"ח. שלושה כדורי פלאפל עולים עוד 9 ש"ח. סלט ערבי קטן 16 ש"ח. אוכל של כפר במחירי מטרופולין (לגבי ה"כפר" אפשר להתווכח).

חומוס כנאפה תל אביב

היתרון הגדול של כנאפה, היה ונותר המיקום: מטר מכיכר רבין. ולמרות אי אלו מתחרות שקמו ונפלו מסביב, וגם כמדומני חילופי בעלות בכנאפה עצמה, זהו עדיין הדבר הכי קרוב לחומוס שאפשר למצוא סביב הכיכר. תאמינו לי – בדקתי את כולם (האמת היא שיש עוד את החומוס האורגני ליד השווארמה של דבוש, שלא בדקתי. בקרוב).

אם אתם עם הורים, ילדים או תיירים, ו/או נמצאים בסביבה עם אנשים שלא רוצים או יכולים לנסוע (או ללכת כ-10 דקות) לחומוסייה טובה, אז כנאפה היא מקום בסדר לשבת בו.

4 תגובות על כנאפה, החומוס של כיכר רבין

  1. החומוס של כנאפה היה טעים מאוד עד לפני בערך שנה, אז נדמה לי שהוחלף הטבח והחומוס הפך פשוט ללא טעים, וגם יתר המנות. חבל.

  2. מה עם הסניף של תנעמי, עדיין יושב שם? כשאני אכלתי בו לפני איזו שנה הוא היה טוב, אבל לא כמו המקור ברעננה..

  3. איפה בימים אלה אפשר להשיג כנאפה בתל אביב (ולא ביפו???(

  4. ענבל – שאלה מצוינת.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*