חדש בבלוג

הבן של הסורי: הקומפלט מהכרם עושה קאמבק

הבן של הסורי בכרם התימנים.

הבן של הסורי. תצלום: רחל (רוחיק) גלעד וולר.

אחרי שמונה חודשים של ציפייה מענה, יש טענות שהפעם זה סופסוף הדבר האמיתי – לא חיקוי, לא שחזור ולא הינדוס לאחור, אלא מנת הקומפלט האמיתית של הסורים מרחוב מל"ן. האמנם?

יקיר הבלוג אייל (ראו הסטטוס מפייסבוק להלן) היה הראשון לזהות וזה שצילם את המנה ברחוב הלל הזקן 10, שלוש דקות צעידה ממשכנה הקודם. רגע אחרי שדיווחנו (בכל זאת, המעמד מחייב), החלו לעלות הכותרות באתרי החדשות: הסורי חזר. או ליתר דיוק – הבן של הסורי. אחד מהם, על כל פנים.

למי שהסיפור חדש לו: בינואר האחרון, ללא הודעה מוקדמת, נסגרה חומוסיית הסורים בכרם התימנים, אחד המקומות הוותיקים והאהובים.

מערכת הבלוג – שמשתדלת לא לשפוך שמן על מדורות ולא לדחוף את האף שלה לעניינים של אנשים שמבקשים בצורה מאד ברורה שלא ידחפו להם את האף – התעלמה מהשמועות, הסתפקה בהודעה הרשמית על "סגירה לרגל שיפוצים" והמתינה בסבלנות לפתיחה מחדש.

את החלל שהשאירו הסורים ניסו למלא כמה וכמה יזמי חומוס זריזים. מי שיגיע למקום הישן ברחוב נל"ן ימצא שם היום חיקוי שאמור להיות די מוצלח (כך אומר גיל חובב) למרות שמי שאחראי לו הוא דני משוק הפשפשים, שיש לו מוניטין קצת יותר צנוע משל האחים מחאלב. ישנה גם הווריאציה המצוינת בחומוס הכרם, וגם חיקוי (שטרם בדקנו) בחומוסייה שמחליפה את הללויה ברמת-גן – ובעקבות מה שנראה כדליפת המתכון בוודאי יהיו עוד מקומות נוספים.

בכל אופן, את המקום החדש בהלל הזקן מנהל אבי, בנו של זאכי (אחד האחים בעלי המסעדה המקורית). אם אתם מחפשים את המקור – זה כנראה הקרוב ביותר אליו, לפחות במישור המשפחתי. בקרוב ביקורת.

14 תגובות על הבן של הסורי: הקומפלט מהכרם עושה קאמבק

 1. רק שתי הערות:
  אחת, שחומוס עם ביצה זה כפירה-בעיקר.
  השנייה, שבוע לפני שאבא שלי נפטר, הוא לקח אותי לסורי לאכול. ישבתי ואכלתי ופתאום בא מישהו מהשוק בצעקות, לא הבנתי מה קורה אבל אז יצא מישהו מאחורה ורץ ואחריו עוד אחד ואומר 'יש שם ערבי, ערבי'.

 2. ממשיך להתעקש שזה בז׳בוטינסקי גם זהה לחלוטין למקור, אבל ננסה את היורש

 3. מחר אני הולך לנסות את ההוא של ז'בוטינסקי ר"ג. קל"ב. וויש מי לאק!

 4. באנו ב-12:30, לא היה פול. כמו אצל אבא

 5. מה אני יגיד לכם… תהיו בריאים עם הסלט הזה והביצות המוזרות והצבעים והטיפה חומוס מתחת

 6. כמה עולה אלו מנה קומפלט ?

  לא ראיתי שכתוב מחירים אצלו

 7. ברחוב סמטת בית הבד6 בת"א נדמה לי שזה המספר יש את חומוס הכרם. בדיוק אותה מנה אותו טעם.

 8. בהצלחה וספר מה יצא.

 9. הערה אחת חשובה ! אבי זה הבן של זאכי (לא הבן של אלי כמו שכתבת) !

 10. היום אכלתי שם. לא רק ששמרו על הטעם הטוב, לפי דעתי החומוס קצת יותר טעים מהסורי המקורי. ובאופן כללי ה"בן של הסורי" שידרג קצת את המנה של הסורי המקורי

 11. בימים אלה נפתח סניף בירושלים, הקומפלט נראה כמו בתמונה, בביקור הבא אכתוב איך היה, אני לא מאמין בביקורת לאחר ביקור אחד במקום חדש!

 12. היום אכלתי בסורי בבת ים ההחרושת 9 מלא אנשים מנה 23 ש"ח די קטנה. הזמנתי חומוס פול לא משולש שזו מנת הבדיקה שלי. לא ממש התלהבתי נראה כמו הסורי בצלחת אבל לא התלהבתי מהתוצאה היה חריף אבל לא חריף שאני אוהב. החריף בלע את טעם המנה . בנוסף הוגש רק בצל ופלפל ירוק.. במשולש ראשון ממערב חולן בת ים החומוסויות המועדפות עלי בהדונס מול קניון עיר החוף בראשון וקלבוני בחולון חומוס לימוני.

 13. היום אכלתי בסורי בת ים מסבחה לא מצאתי לנכון לשנות את חווה"ד .יש בקבוק על השולחנות כנראה מיץ לימון עם חריף יחד. אתמול לא שמתי לב לכך.אני ממליץ רק למקפידי כשרות עם תעודה שכן מרבית החומוסיות אין תעודה.. ציפיתי ליותר.

 14. עורך הבלוג מומלץ לעשות תת מדור לחומוסיות כשרות לשומרי הכשרות שבינינו

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*