חדש בבלוג

מישל אובמה גדולה. ישראל היום קטנים

אפשר לומר שסחבק לא משתגע על סיטואציות בהן מאלצים אותו להגיב לדברים מטופשים. אבל מה לעשות, כשישראל היום (שבשום אופן איננו שופר של השלטון) מקדיש לעניין מטופש הפניה מהשער, יש להניח שנחשפו אליו רבים. ומה לעשות שבמקרה הזה מדובר על משהו שקשור לחומוס. 

"מישל אובמה ומלחמתה בחומוס", זעקה מוקדם יותר השבוע כותרת ענק בשער העיתון האובייקטיבי והביקורתי (כמעט כמו ידיעות אחרונות בתקופת אולמרט) ישראל היום.

MichellleObamaHummus1

זה קרה, ממש במקרה, מתחת לכותרת העצומה "דאעש כבר בסיני" ולצד כותרת על רקע אדום שמתחילה במילים "אבו מאזן מאיים…". אין מה לומר – מסוכן שם בחוץ. ובישראל היום ללא ספק יודעים איך לשפר לקוראים את המצברוח על הבוקר.

ההפניה שלחה אותי לעמוד 23 בעיתון, שכמעט כולו הוקדש לסיפור על רעיית נשיא ארה"ב מישל אובמה, תחת הכותרת השנונה (אפילו כשמשווים להברקות של ישראל פוסט): "מישל אובמה מנגבת את החומוס מהתפריט". תוכלו למצוא את הטקסט המלא כאן (או להקליק על התמונה משמאל להגדלה).

כשמתעמקים בטקסט ובמיוחד אחרי שקוראים את הידיעה המקורית ב-CBS Chicago, קשה להשתחרר מהרושם שבישראל היום כל-כך עפו על – הבא נקרא לילד בשמו: משחקי המילים המפגרים שלהם – שהצליחו להחמיץ את הסיפור האמיתי.

"אשת הנשיא נתפסת לקטניות"?!

"אשת הנשיא נתפסת לקטניות". נו באמת.

קוראי הבלוג הרי יודעים – בניגוד למה שמשתמע מהידיעה, מישל אובמה לא חושבת שחומוס הוא מאכל לא בריא. אדרבא, בבית הלבן אוהבים חומוס ואפילו כיבדו בחומוס את הנשיא היוצא פרס כשביקר בבית הלבן לפני כשנתיים.

היו מי שראו בסיפור ההוא ניסיון של הממשל להחניף לישראל,  ועורכי הארץ אף העניקו לסיפור את הכותרת "הדרך לקול היהודי עוברת בבטן". כהמשך לפרשנות הזו גם אפשר להסיק שאם בבית הלבן ירדו מעניין החומוס אז אולי זה אומר שבאופן כללי נמאס להם מאתנו.

אבל סביר יותר שבכלי התקשורת שעשו פולואפ לסיפור, ישראל היום ביניהם, פשוט ניסו להצהיב אותו קצת (זה מה שנשאר כשאתה לא עושה תחקיר) ועשו את זה בהשראת פרשת מישל בקמן והפלאפל (ידיעה שהתבררה כמתיחה, למקרה שלא נחשפתם).

האמת על מישל והחומוס

הידיעה המקורית במקומון של CBS מספרת שבמחוז השני בגודלו במדינת אילינוי החליטו לוותר על ההשתתפות בתוכנית ההזנה הלאומית National School Lunch Program, למרות המימון הנדיב שהגיע איתו (פחחח… מיליון דולר).

מישל בקמן. לא אוהבת פלאפל.

מישל בקמן נגד פלאפל. NOT.

הסיבה הרשמית היא שהם "מצאו שהמגבלות שהתוכנית אכפה על התפריט קשוחות מדי", אבל האמת המרה היא שהם פשוט החליטו שהם מעדיפים שילדיהם יוכלו להמשיך לאכול ג'אנק.

והידיעה גם טרחה ופרטה מה זה כולל: פיצות, נקניקיות, עוף בגריל, פרעצלז, ממתקים ב-vending machines, ולקינוח השמנת יתר, מחלות לב וסוכרת.

החומוס הוזכר בידיעה בחצי משפט – נטען שהוא הוצא מהתפריט כי אחוזי השומן בו גבוהים מדי, וזה הבסיס לכותרות הצהבהבות בכמה עיתונים שוליים בארה"ב ובעיתון היומי הנקרא בישראל.

נכון, בחומוס אמיתי יש שומנים בריאים והוא פנינה תזונתית. אבל בארה"ב, כשלא מצוין אחרת, יש להניח שכשאומרים "חומוס" מתכוונים לחומוס מקופסא. ולא סתם חומוס מקופסא אלא כזה שבהשוואה אליו חומוס אחלה הוא אבו חסן.

אז כל הכבוד למישל אובמה שיצאה גדולה והוכיחה שהיא חומוסאית אמיתית שתומכת בחומוס טרי ומתנגדת לדבר הדוחה שמוכרים בארה"ב בקופסאות פלסטיק וטוענים שהוא חומוס. וישראל היום? יצאו קטנים.

1 תגובה על מישל אובמה גדולה. ישראל היום קטנים

  1. לא נפסיק לאכול חומוס ! היינו בשבת אצל עפיף בנצרת. ללקק את האצבעות (ואת הצלחת), אם ממעיטים בפיתה הכל נפלא,.,

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*