חדש בבלוג

חומוס הכרם, שוקן

הסניף השני של חומוס הכרם, מהצד השני של שכונת פלורנטין, נהנה ממיקום טוב ומחלל נעים וגורם לסניף הראשון להיראות בדיעבד כמו "פילוט". אבל בסופו של דבר מדובר במוצר זהה, בתמחור קצת יותר גבוה. 

חומוס הכרם – שוקן
כתובת: שוקן 30
טלפון: 
054-9455533
כשרות: בד"צ בית יוסף
חומוס הכרם שוקן בפייסבוק

מוקדם יותר השנה, כשנה אחרי הסניף הראשון של חומוס הכרם, נפתח ברחוב שוקן הסניף השני של החומוסייה הפופולרית (סניף שמופעל על-ידי אותה משפחה ולא זכיינות). רק קילומטר אחד מפריד בין השניים, שגובלים בשכונת פלורנטין משני צדיה, אבל סניף שוקן נראה כל-כך הרבה יותר טוב שהוא גורם לקודמו להיראות בדיעבד כמו "פילוט", ניסוי כלים.

בניגוד לסניף בית-הבד שנפתח בפורמט צנוע ובמיקום כמעט סודי, סניף שוקן ממוקם מול מערכת עיתון הארץ ובית המשפט. מדובר במקום רחב ידיים, משופץ ומעוצב, עם חזית זכוכית ולוגו נאה ושירותים שלא צריך בשבילם מפתח. מנות החומוס, בהתאם, עולות 23 ש"ח במקום 20 + 3 ש"ח לתוספת ביצה.

חומוס הכרם במבט מרחוב שוקן

חומוס הכרם במבט מרחוב שוקן. "1972" היא כנראה שנת הלידה של הבעלים.

מנת הקומפלט, שעליה תפארתו של חומוס הכרם – זו שהחלה כטייק-אוף על המנה המפורסמת של "הסורים" מכרם התימנים – מתרחקת בהדרגה מהמקור, כמו בסניף בסמטת בית-הבד ואולי אפילו קצת יותר. אולי זה בגלל "הבן של הסורי", שבחצי השנה האחרונה הפך ליורש הטבעי, החוקי והלגיטימי של המתכון והמוניטין. בכל אופן, עדיין מדובר במנה טובה מאד, שהשפעות הקומפלט המיתולוגי ניכרות בה.

מעבר לזה, מדובר בעצם באותו המקום ובאותו מוצר. השירות, ממש כמו בסניף שברחוב בית הבד, מעט מבולבל למרות שלא בלתי-אדיב. התפריט הבסיסי כולל את מנות החומוס והפול הקלאסיות, כולל מסבחה ומשולשת ומנת הקומפלט הידועה. ה"refill" הוחלף בחצי מנה, במחיר של 14 ש"ח – קצת מאכזב אבל בסך-הכל עיסקה הוגנת.

חומוס הכרם שוקן, מנת הקומפלט

חומוס הכרם שוקן, מנת הקומפלט. השפעות "הסורים" עדיין ניכרות.

החומוס, שמלכתחילה היה שונה מאד מזה שמקובל למצוא בכרם התימנים, שומר על יציבות – הוא חלק מאד, עשיר בטחינה, מריר מעט אבל בסך-הכל מצוין. עיסת הפול המהבילה צבועה בחום עמוק, מעוטרת בטחינה ומנוקדת בכמון ובפפריקה. המנות מוגשות עם פיתות רכות, רוטב פלפלים וצלוחית עם פלחי בצל, פרוסות חמוצים וגזרי פלפל ירוק חריף. הסחוג לא מאד חריף, אבל הוא טעים ומדיף ניחוח עז ונעים של כוסברה.

כארבעה חודשים אחרי הפתיחה, סניף שוקן של חומוס הכרם זוכה לפופולריות גדולה וכמעט תמיד מלא בסועדים. הרבה בגלל המיקום אבל גם גם בגלל שהם מוכרים אוכל טוב בתמחור סביר. ועדיין, רבים מתושבי האזור מעדיפים את הסניף ברחוב בית הבד, שאולי הוא קצת פחות אלגנטי אבל יש באווירה שלו משהו שהסניף החדש כנראה חסר.

11 תגובות על חומוס הכרם, שוקן

 1. הייתי שם –

  1. מחיר קצת יקר למנת חומוס (יש קרוב יחסית בפלורנטין חומוס מצויין "בית לחם" ב- 19 שח נראה לי כולל ביצה).
  2. הזמנתי חומוס נקי בלי מסיחים – החומוס טעים מאוד אין ספק, הכמות קטנה באופן מאכזב מעט, במיוחד לאור העובדה שאין ריפיל.
  3. הפיתות והחמוצים/בצל טובים.
  4. שירותים נקיים יחסית.
  4. יש למקום הזה תחלופה גדולה, מעניין כמה זמן יחזיק.

 2. חוזר בפעם האלף. לא נכנס לחומוסיות שמגישות שליכטה דקיקה בצלחת. לא דורש מנה מפוצצת אבל אל תעליבו. אותנו.

 3. אני חושב שהמנה של חומוס הכרם היא בדיוק בגודל הנכון – משביעה אבל לא מפוצצת אותך.

 4. לטעמי מדובר בחומוס נחמד ולא יותר, כזה שבהחלט יענה על חשק פתאומי למנה אם אני באזור, אבל לא כזה ששווה לעשות מאמץ מיוחד כדי להגיע אליו.

 5. הסניף בבעלות הבחור שעבד בחומוס הכרם שליד בית רומנו בפינת הרצל ודרך יפו. חומד של בחור וטעם החומוס זהה לחומוס במקום שבו עבד.
  המסבחה שלו מעולה בדיוק כמו בסניף הראשון. המנה אמנם קטנה יחסית, אבל יחד עם ביצה ופיתות משביעה ולא כבדה מדי ובעלת המרקם האהוב עלי.לדעתי זה בזכות הטחינה המשובחת שהוא משתמש בה.
  המקום נקי והשירות טוב.
  זוהי למעשה החומוסייה האהובה עלי בעיקר בגלל הטעם ונקיון המקום.

 6. נחמד לא מעבר המחיר מוגזם למה שיש לרחוב הזה להציעה

 7. הייתי שם,נכון החומוס טוב, אך כשלקחתי חומוס בפיתה לדרך נדהמתי כשגיליתי שהפיתה כמעט ריקה,קדימה זה לא זהב חברי הדלפק,פנקו באהבה.
  דרך אגב חברים, לאחרונה יצא לי לנסות חומוס מדהים, נקי ופשוט, ברחוב רבניצקי ליד המוסך המרכזי של סאן יאנג בתושיה ת"א, המקום נקרא "עידו גרגירים" הבחורים שם מתוקים מפנקים באהבה וכן יש ריפיל:}}

 8. מנה קטנה מאד חומוס סביר בלבד

 9. נחמד לא יותר יש לרחוב הזה הרב מה להציע למשל הסנדוויץ הטונסאי הכול טעים שם וזול יש שם אחלה שרות רק חבל שיש שם הרבה טור תמיד אז בהצלחה!!!

 10. המקום סבבה לגמרי החומוס פול טעים והמחיר לא כ"כ יקר בהלתחשב שזה בד"ץ ולא כמו שאר החומוסיות באזור ואולי המנה צריכה קצת הגדלה וזה ישנה הרבה

 11. הם פתחו סניף נוסף ברחוב הרכבת 28 במקום שהיה חנות מזוודות.
  הכמויות דומות לסניפים הראשונים אבל גם הטעם, ככה שאם זה בא לכם טוב – תקבלו בדיוק מה שאתם רגילים אליו.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*